Nepenivé umývanie
Prírodné šampóny sú záležitosť, ktorá sa posledné roky čoraz viac a viac teší obľube. Aj napriek tomu, že trh pekne reaguje na ich dopyt dovolím si povedať, že väčšina z tých, ktoré sú v obchodoch nestoja príliš za veľa. Či sledujete blogy alebo nie, ak zvažujete prechod na prírodnú vlasovú kozmetiku urobila by so si poriadny prieskum nech od toho nemáte pomýlené očakávania. Druhá vec odhliadnuc od pomýlených očakávaní je samotný výber šampónu a kondicionéra. Ja sama si nechám poradiť blogmi a práve baby blogerky ma uchránili pred kúpou viacerých prírodných šampónov a ušetrili mi tak dosť veľa peňazí. Alebo naopak ma blogy inšpirovali k skúšaniu  niektorých značiek ako dnes keď tu mám pre Vás pripravenú recenziu šampóna a kondicionéra Skin in Blossom. 


Skin in Blossom v poslednej dobe naviazalo pomerne veľkú spoluprácu s blogerkami, čo je super pretože sa tak aspoň do povedomia dostane nová značka, o ktorej by inak veľa ľudí nevedelo. Na internete nájdete recenzie na takmer všetky produkty čo Vám môže pekne poradiť pri výbere. Mňa samú zaujal šampón a kondicionér nakoľko som na nich videla super recenzie a hľadala som nejakú alternatívu mojej obľúbenej Weledy. Oba výrobky majú neskutočne pekné balenia a skrášlia naozaj každú poličku. Oceňujem pumpičkové dávkovanie, ktoré v sprche praktické a pekne prepracovaný popis výrobkov.
 

Spomeniem to ešte raz, lebo viem, že vás tu chodí denne viac a viac a nie som si istá ako čítate staré články- prírodné šampóny fungujú celkom odlišne od tých klasických drogériových. Treba sa s nimi naučiť robiť a mať s nimi trpezlivosť aby ste to nevzdali hneď po prvom použití. Vo všeobecnosti sú prírodné šampóny pomerne riedke, voňajú bylinkovo a nepenia. Chyba, ktorej sa dopúšťa veľa ľudí je, že šampónu používajú strašne veľa. Tým, že prírodné šampóny bývajú zvyčajne riedke ako voda, sa veľmi ľahko pridávajú a tak sa potom zbytočne rýchlo míňajú. Treba si na to zvyknúť ale postupne potom sami uvidíte, že menej je niekedy viac.
Samotný šampón vonia pekne silno- citrusovo a ako som už spomínala je riedky. Spozorujete v ňom minimálne náznaky penenia – takže narábajte s nim opatrne. Na kvalitné umytie vlasov nepotrebujete minúť štvrť fľaštičky. Ja som na dlh vlasy použila 6 pumpičiek. 
Kondicionér má bielu farbu a vonia skôr bylinkovo a možno trochu ihličnanovo. Je taktiež riedky, takže opäť ideálny počet pumpičiek na vlasy je 6. Kondicionér sa necháva na vlasoch pôsobiť dve minútky, aby sa zosilnelo jeho pôsobenie. Následne vlasy klasicky opláchnite a vlasy máte pekné čisté a vyživené. Z pohľadu rozčesávania vlasov bol samotný kondicionér  taký priemerný, rozčesávaniu síce dopomohol, ale rozčesávanie nebola jedna radosť.


Na Skin in Blossom som si však všimla dve veci- vlasy krásne voňali celý deň. Naozaj svieža-citrusová vôňa vanula s mojich vlasov ako voňavka. Druhá vec je viac menej štandardná pre všetky prírodné šampóny a platila aj tu- vlasy boli veľmi silné a menej sa mastili. Ak používam prírodné šampóny stačí mi vlasy umývať si každý 4 či piaty deň.
Za mňa je  toto duo naozaj výborné a určite ho zaradím do pravidelného používania. Veľmi pekne ďakujem stránke  http://www.skinblossom.sk/ za poskytnutie týchto výrobkov, vďaka čomu som objavila opäť niečo nové.
A čo Vy? Počuli ste o Skin in Blossom? Skúšali ste niečo? Láka Vás niečo?
Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
Romča
AUTHOR
30. júla 2014, 1:47 delete

Ešte som tejto značke nepočula, ale určite mrknem na stránku. Súhlasím s tým, že keď používam prírodné šampóny, vlasy sa mi mastia menej. Šampón ma zaujal, vyzerá sympaticky. Docela škoda, že táto značka ešte nieje až tak rozšírená, ale počas písania tohto komentára som troška pobrúzdala po nete a už viem v akom e-shope sa dá kúpiť :D Vďaka za tip :)

Reply
avatar
30. júla 2014, 7:54 delete

Já jsem se taky pokusila přejít na přírodní péči,ale mým vlasům nechutnala.Byly mdlé,suché a "chlupaté" :) . Ono se říká ,že příroda je barvené vlasy slabá.Takže jsem se po pár měsících musela vrátit k tzv zdravé chémii,k šamponům,které jsou sice chemické ale jsou bez silikonů a pod.

Reply
avatar
Jity
AUTHOR
30. júla 2014, 7:59 delete

Moc pěkný článek, miluju takovéto články hned si říkám, že se o vlasy musim lépe starat :)

Reply
avatar
Kathleen
AUTHOR
30. júla 2014, 9:06 delete

Já o nich teď čtu poprvé a docela mě zaujaly :)
chickflickcherry.blogspot.com

Reply
avatar
30. júla 2014, 19:44 delete

jeej to si ma moc potešila! ďakujem!

Reply
avatar
30. júla 2014, 19:45 delete

No, ono nie každému sedia :( aj keď sú zdravé to neznamená, že sú univerzálne :) ale super, že si si našla niečo, čo ti vyhovuje :)

Reply
avatar
30. júla 2014, 19:46 delete

No a to si vezmi, že ktovie koľko je takých neznámych a dobrých značiek :)

Reply
avatar