Weleda Rakytníková šťava


Moja dovolenka v Mexiku sa blíži pomalou rýchlosťou a ja som sa rozhodla od Nového roku urobiť všetko preto, aby som sa do apríla vyhla hocijakému zdravotnému ohrozeniu. Snažím sa robiť si denne ovocné smoothies, jesť ovocie, piť bylinkové čaje, zázvorové čaje a jesť zdravú formu vitamínov. Na Nový rok som začala so špeciálnou Rakytníkovou kúrou, ktorá zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Bobule rakytníka sú bohaté na vitamín C a iné vitamíny, ktoré sa hodia ak chcete ostať fit. Podľa internetu každopádne rakytníkova šťava slúži ako zdravotná bomba, ktorá sa doma vždy hodí.

Weleda ponúka dve možnosti Bio Rakytníkový sirup, ten je sladený a rakytníkovú šťavu, ktorá sladená nie je, je však koncentrovanejšia a podľa mňa jednoduchšia na použitie. Šťavu môžete používať celý rok ako prevenciu pred chorobou, obzvlášť v čase zvýšenej fyzickej alebo psychickej aktivity (skúškové, lyžovačky..).


Použitie je veľmi jednoduché – jednu alebo dve lyžičky šťavy si primiešate  2-3x denne do čaju, jogurtu či vody. Priznám sa, že som sa dosť bála ako bude šťava chutiť, nakoľko rakytník má svoju špecifickú vôňu, ale výsledok je úplne v pohode. Vždy si dávam jeden a pol lyžičky do čaju a necítim nijakú zmenu. Šťava vonia trochu divne, ale naozaj chuť nemení vôbec, alebo minimálne. Po otvorení je dobré šťavu skladovať v chlade, takže ja ju mám v chladničke v robote (a trochu odliate doma), aby som naozaj zabezpečila to, že si ju dám 2x denne.

Som na seba celkom hrdá, že som konečne namiesto nejakých chemických tabletiek zvolila niečo zdravšie a prírodnejšie. Šťavu a aj sirup zoženiete na http://eshop.weleda.sk/ za cenu okolo 14€.

A čo Vy? Ako si udržujete imunitu? Staráte sa o seba keď viete, že idete na dovolenku? Kupujete si bežné vitamíny, či vás láka ,,sila prírody“?

Previous
Next Post »

9 komentárov

Pre písanie komentárov
8. januára 2015, 8:06 delete

Děkuji za tip mám ráda takovéto přípravky :)

Reply
avatar
8. januára 2015, 11:33 delete

No ja vypijem šťavu skoro zo všetkého a som chorá každé 3 mesiace, takže táto by mi aj vyhovovala, pozriem sa po nej:)

Reply
avatar
8. januára 2015, 21:56 delete

To by som mala vyskušat pretože moja imunita je takmer nulova a to jem vitaminy, ovocie, zeleninu, poriadne sa obliekam a ...vysledok nic som chora kazdy druhy tyzden od septembra do juna.. jedine v lete je to lepsie. Ale mozno vyskusam aj toto ktovie mozno to pomoze :)

Reply
avatar
9. januára 2015, 10:17 delete

určite vyskúšaj, navyše, keďže chutí príjemne je to radosť piť :)

Reply
avatar
9. januára 2015, 10:18 delete

Tak potom do toho určite choď :) minimálne si tým nijako neuškodíš :)

Reply
avatar
Amy Morgan
AUTHOR
10. januára 2015, 12:36 delete

Ako dlho budeš v Mexiku? Môžem sa tešiť na nejaký článoček? :) Ani som nevedela že existujú takéto vitamínové šťavy... určite vyskúšam a ďakujem za tip!

Reply
avatar
11. januára 2015, 17:39 delete

16 dní :) a článoček určite bude :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
21. februára 2015, 21:04 delete

Milá Bianca :) Som na tvojom blogu úplný nováčik a preto niekoľko hodín denne trávim čítaním tvojich príspevkov a je to teda riadna makačka :) Teda kvôli tomu, že je tu toho strááášne veľa a nemôžem nič vynechať, lebo je to veľmi zaujímavé :) Na základe tvojich recenzií som tento týždeň prišla domov s plnou taškou kozmetiky :D Ale chcela som ti vlastne napísať, že to Mexico ti strašne závidím (v dobrom), moji rodičia sa odtiaľ vrátili predvčerom a bola to neskutočná nádhera, majú kopec zážitkov. Boli v Playa del Carmen :) Tak si to tam poriadne uži! :)

Reply
avatar