Predstavujem vám severskú bio značku Dzintars


Keď som bola pred pár týždňami na dovolenke v Švédsku strašne som si chcela kúpiť nejakú švédsku kozmetiku, aby som vyskúšala niečo iné. Problém bol, že drogérie mi prišli veľmi podobné tým západoeurópskym  (akurát v drahšej verzii) a jediné, čo mi prišlo fakt fakt iné bolo H&M omnoho nadupanejšie H&M kozmetikou. Určite sa tam niekde potulovali aj nejaké švédske značky, len tým, že som nemala nijaké odporúčania nevedela som ani kde začať moje hľadanie. Takže som si nakoniec nekúpila nič :/ Dnešná recenzia rovnako nebude o ničom zo Švédska, ale z krajiny odkiaľ podľa mňa rovnako ako ja doma nič nemáte :) Prvýkrát sa mi doma objavila Lotyšská značka a to konkrétne Dzintars. 

Len pre zaujímavosť (keďže som si to sama googlila) Dzintars je jedno z najtradičnejších mužských lotyšských mien a malo by to znamenať jantár :) Čo sa samotnej firmy týka Dzintars je najväčší výrobca parfémov a biokozmetiky v severnej európe, takže podľa mňa určite stojí za prebádanie.


Značku nájdete na bio e-shope https://plumeria.sk/, ktorý okrem tejto ponúka ešte dve vcelku neznáme značky Sensisana a Sventia. Podľa internetových recenzií vyzerajú sľubne aj zvyšné dve a ak niečo vyskúšam určite dám vedieť. 
Poďme ale späť k Dzintarsu. Čo ma najviac zaujal bol tonik na odlíčenie očí. Viete lebo tonik? Nie gél, nie voda, nie olej, nie mlieko ale tonik? Môže tonik vôbec odlíčiť A zistenie? Môže! A ešte ako dobre!


Tonik má balenie ako čistiaca pena ale z pumpičky reálne vyjde voda (tonik). Tonik som si vypumpičkovala na tampónik a následne s ním odlíčila oči. Zaujali ma dve veci:
1, tonik vonia ako mandle alebo mandľová esencia (prekvapilo ma to,a neskutočne nadchlo)
2, oči nielen skvostne odlíči, ale ich aj upokojí. Neviem čím to je,ale akoby odľahčeli. Naozaj nezvyčajné a poviem vám neskutočne príjemné. Žiadne pocity štípania, pnutia, diskomfortu. Nič len neskutočne príjemne odlíčené oči. 


Tonik má 150 ml a stojí okolo 12€. Naposledy keď som bola na stránke tam prebiehali nejaké zľavy tak sa určite mrknite, či ešte pokračujú lebo pri 12€ zľava iste poteší. Za mňa vynikajúci bio výrobok a ak niekedy pôjde do Lotyšska budem vedieť čo hľadať.

A čo vy a nakupovanie v zahraničí? Nosíte si niečo? Boli ste niekedy v Litve, Lotyšsku alebo Estónsku? Láka vás?
Previous
Next Post »

5 komentárov

Pre písanie komentárov
Monnika
AUTHOR
21. marca 2017, 13:58 delete

Já nakupuju kosmetiku jen v Německu, kde mám moc ráda jak DM, tak i Rossmanna :)

Reply
avatar
Simona D.
AUTHOR
21. marca 2017, 17:27 delete

Zase som sa dozvedela niečo nové, značku ani produkt som nepoznala, ale vyzerá veľmi dobre. :) xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

Reply
avatar
22. marca 2017, 21:19 delete

ked som bola v Berline tak tam mali naozaj uzasny vyber!

Reply
avatar
22. marca 2017, 21:19 delete

to som velmi rada, ze som priniesla nieco nove:)

Reply
avatar
16. apríla 2017, 23:57 delete

Tento clanok ma zaujal, kedze zijem momentalne vo Svedsku a 2 roky predtym som zila vo Finsku. A ano, z pobaltskych krajin som navstivila aj Estonsko / to je z Finska na skok. Ja by som z tych skandinavskych znaciek odporucila skusit Lumene (Finsko), z tej mam odskusane kremy a vyrobky na odlicovanie a potom co sa vlasovej kozmetiky tyka je to Bjorn Axen (Svedsko). Takisto svedska je aj znacka Mila.Nova (myslim, ze sa da uz zohnat aj na Slovensku). :)

Reply
avatar