O parfumoch :)Už kopec rokov moje používanie parfumov funguje na celkom jednoduchých princípoch, ktoré dodržiavam či už podvedome alebo nie. Základný princíp je asi rozdeľovanie parfumov na letné a zimné. Vždy mi bolo do hlavy vtĺkané, že v zime sa nosia ťažké parfumy a v lete ľahké, zväčša citrusovo ovocné, príjemné. Potom existuje samozrejme tretia kategória parfumov, ktoré môžete nosiť stále. Čo sa týka mňa tie čo môžem nosiť stále sú rovnako ťažké, ako tie čo sa nosia v zime, ale keď je to Vaša srdcovka, nerozoznávate ťažké a ľahké, vy proste cítite pekné.  V mojom prípade ako neustále a celoročné sú vône typu Chloé Chloé, Gucci Rush či Thierry Mugler. Od Muglera takmer všetky, pretože jedna vôňa je úžasnejšia ako druhá.

Druhou jednoduchou kategóriou, ktorou sa riadim sú parfumy podľa nálady. Ak mám pocit neistoty, pocit, že dnes potrebujem trocha šťastia navyše a chcem sa možno na svet pozerať trocha viac cez ružové okuliare strieknem na seba môjho milovaného Diora a to Miss Cherie. Je to parfum, ktorý sa mi spája s úžasným letom a spomienky naň vo mne vyvolávajú veľa pozitívneho. Potom mám napr. bussines parfum J Je to vôňa D&G Feminine, ktorú si na seba dávam, keď ide o nejaké dôležité momenty, kedy sa chcem sama cítiť sebaisto a dôležito. Ani neviem prečo, ale najskôr to bude tým, že je to veľmi špecifická vôňa, ktorá nie je slabá, je ju celkom výrazne cítiť ale nie je ťažká, že by niekomu na pohovore, skúške alebo v práci mohla vadiť. Môže podľa mňa akurát tak zanechať dojem.
A do špeciálnych príležitostí patrí ešte určite Chloé chloé. Dostala som ju od priateľa, a vždy keď mám pocit, že pre neho chcem byť ešte krajšia ako sa obvykle snažím ( a to sa stále snažím byť pre neho tá najkrajšia) si dám Chloé. Je to krásna ženská vôňa, ktorá vzbudzuje také to ženské nosenie a sebaistotu. Miestami ma akurát mrzí, že keď som ju dostala ja, kúpila si ju aj priateľova mamina, lebo ja som chcela byť jedná, kto ju má v jeho blízkosti. Chcela som aby vždy keď ucítil Chloé napadla som ho ja. Uznajte, ale keď ju má aj jeho mamina nie je to už ono . 
A takto odkedy mám kvalitné parfumy sa už pár rokov riadim nejakou takouto logikou. Samozrejme potom sú tu ostatné ako Hugo Boss parfémy ,Lolita Lempicka, Versace, Britney, Elizabeth Arden... ktoré mám, sú to rovnako úžasné a krásne vône ale.. Nie je to také, že aj napriek tomu, že ich mám veľmi rada k ním mám nejaký bližší vzťah. Sú to krásne parfumy, ktoré veľmi rada nosím, a som veľmi šťastná že ich mám, akurát to nie je parfum čo vo mne vyvolá pocit dobrej nálady, pocit úspešného pohovoru alebo mi nedodá ten posledný kúsok krásyJ potrebný k tomu aby som sa cítila byť tá najkrajšia.

Dnes som svoj článok poňala trochu inak asi ako ste u mňa zvyknutý ale pri pohľade na moju krásnu zbierku voňavých zázrakov ma napadlo napísať Vám o nich možno z iného pohľadu. A čo Vy? Ako Vy vnímate svoje parfumy? Len ako niečo čo je nevyhnutné aby ste „nesmrdeli“ alebo aj ako prostriedok na dobrú náladu ako ja Diora?
Previous
Next Post »

14 komentárov

Pre písanie komentárov
Martina
AUTHOR
26. januára 2012, 9:47 delete

Ja to vnímam presne ako ty...Napr. Dolce & Gabbana Light blue sa mi spája s krásnym časom vo Fínsku a ked si k nej ňuchnem, hneď sa mi vybaví ten úžasný čas strávený tam. A tiež mám business parfum :D A Miss Dior je tiez moja srdcovka ♥ V mojom okolí ju nikto nemá- lebo že je fakt drahá :-P A tak je to pre mna trosku vyhoda- ked sa chcem pacit priatelovi viac, tak si ju dam a on ju na mne zboznuje :)

Reply
avatar
26. januára 2012, 9:58 delete

Martina - juj som rada, že nie som jediná, kto to tak vníma:) Inak súhlasím s ojedinelosťou Miss Cherie:) ta cena ju posúva naozaj na minimum ľudí v okolí :))

Reply
avatar
sezka
AUTHOR
26. januára 2012, 10:05 delete

Ta D&G mi bohuzial pride uz trochu ohrana, je vsade. ale Dior je uzasny

http://saschanitra.blogspot.com/

Reply
avatar
LaMarianaMia
AUTHOR
26. januára 2012, 10:15 delete

u nás má Chloé už celá rodina :D

Reply
avatar
nina
AUTHOR
26. januára 2012, 10:35 delete

mugler ma láka, ale zatiaľ ostávam verná lanvinu :) chloé chloé je úžasná vôňa, čo ma však zarazilo, našla som jej dvojníka! a je to neskutočne verná kópia, ktorá stojí asi 11€/ 20 ml!!!!! je to crystalline od C-thru :)

Reply
avatar
Mishaha
AUTHOR
26. januára 2012, 10:58 delete

vonet jako jeho matka??? to je strasny, to bych nesnesla... jinak krasny vyber parfemu

Reply
avatar
stylish fox
AUTHOR
26. januára 2012, 13:04 delete

Miss Dior Cherie je nádherná!

Reply
avatar
Čajová
AUTHOR
26. januára 2012, 13:15 delete

S vôňami si spájam spomienky viac ako s čímkoľvek iným..Privoním a zrazu sa mi vybaví osoba, premietne nejaká situácia, navodí ten istý pocit aký som cítila vtedy...Vône sú mojou srdcovou záležitosťou a nevadí mi do nich investovať a dopriať si.. Ako si písala, súvisia aj s našou náladou..a celkovou pohodou :)

cajova.blogspot.com

Reply
avatar
26. januára 2012, 13:26 delete

Vůní mám strašně moc, střídám taky podle nálady a událostí. Sentimentálně si schovávám zbytek Fire od Oriflame, kterým jsem se voněla na první rande s přítelem asi před 5-ti lety. Na zkoušky a do divadla používám Little black dress, na party Chanel Chance, v zimě N. Rodriguez, na léto Britney:-)Nedokážu pochopit, jak někdo může být roky věrný jen jedné vůni:-)

Reply
avatar
Petra P.
AUTHOR
26. januára 2012, 13:40 delete

Jééé chloe jsem si koupila v úterý :-DD úžasná vůně. Taky jsem u mě na blogu dala fotky parfémů :-D

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
26. januára 2012, 14:14 delete

Miss Dior Chérie mám taky moc ráda. Chloe moc nemusím, já tam cítím moc růže a to mi vadí:/ Na ostatních ne, ale na sobě je nemůžu cítit. Btw. pak mám ještě ráda jablko od Niny Ricci, Aliena od Muglera a Lancome Tresor in Love:)

http://cinderellasnuts.blogspot.com/

Reply
avatar
26. januára 2012, 14:45 delete

Mugler sa mi páči tá Angel či aká to je,je taka divna až ju zbožnujem

Reply
avatar
Malá Nika
AUTHOR
26. januára 2012, 17:30 delete

Ach, jsem zavisla na parfemech! :P

Reply
avatar
26. januára 2012, 19:28 delete

Ďakujem za krásne komemtáre, som rada, že sa somnou delíte o Vaše názory:)

Reply
avatar