SOS na zimu Sensibio maska

 Máte v zime pleť, ktorá nie je červená a vysušená? Gratulujem Vám a závidím, moja taká určite nie je, ale našťastie existujú prípravky, ktoré jej dopomôžu k tomu, aby sa nevysúšala, a aby na teplo chlad reagovala bez poškodenia. Zima je vždy pre moju pomerne citlivú pleť naozajstná záťaž. O pleť sa starám poriadne v priebehu celého roka, ale v zime je dakedy potreba ešte o čosi viac. Veľké horúčavy a veľké chlady sú pre mňa a moju pokožku dva veľké výkyvy, ktoré sme sa spolu naučili zvládať a ja Vám dám dnes tip na to, čo robiť v tomto období, ktoré nás čaká a neminie tieto mesiace a to zima, zima a zima :) 

 V zime pre mňa vo všeobecnosti platí zásada, že vyhľadávam hutné výživné produkty pre citlivú pleť. Aj keď počas roka mám pleť ,,normálnu" v zime sa z nej stane citlivá ako na dotyk tak aj na výrobky. Obyčajná voda s obsahom alkoholu mi narobí neplechu a preto si naozaj dávam pozor, čo používam. Za posledné roky sa mi veľmi dobre osvedčili na zimu produkty z radu Sensibio, o ktorých budem v dohľadnej dobe pravdepodobne asi ešte napíšem. Odličovacia voda je pre mňa úplnou samozrejmosťou a pribudla k nej aj Sensibio maska na citlivú pleť. Ide o hydratačnú masku s upokojujúcim účinkom, ktorá vďaka molekule Toleridine posúva prah tolerancie a umožňuje mi naozaj znesiteľnejšie fungovanie.
Maska má naozaj skvelú hutnú konzistenciu, vonia veľmi jemne, čisto. Masku nanesiete klasicky na prsty a v hrubšej vrstve nanesiete na odlíčenú pleť spolu s krkom! a necháte pôsobiť 10 minút.

 Na prvej fotke je vidno, že maska je naozaj hutná a na druhej, je maska presne po 7 minútach, moja pokožka ju takmer celú vpila do seba! Potrebovala doplniť vitamíny a výživu a preto sa väčšina vsiakla. Po pôsobení 10 minút zvyšok masky zotriete tamponom alebo opláchnete. Je to na Vás, čo Vám viac vyhovuje. Ak ju iba zotriete nemusíte sa už krémovať, pleť má v sebe dostatok vitamínov aj hydratácie.

Maska sa používa 1-2x za týždeň. Ja osobne ju používam podľa toho, ako ju moja pokožka potrebuje. Napr. doteraz mi bohate stačilo len jedenkrát, ale je možné, že keď pôjdu teploty pod nulu a pridá sa vetrisko, použijem ju aj dvakrát. Ide predsa len o moju pokožku, takže v tomto sa šetriť nevypláca. Je krásne vidno, ako po pravidelnom používaní pleť menej červenie, je menej citlivá. Táto maska je ideálna pre všetky tipy pokožky. Použila ju aj moja mamina, ktorá má mastnú pleť a bola s ňou spokojná, len potom odporúčam odstrániť masku aj umytím. Je to typ masky, ktorý je dobré mať doma, pretože citlivosť pokožky sa môže objaviť hocikedy (či už po dni na kúpalisku, alebo prežúrovanej párty) , a aj keď ju Vy sami necítite, pleť vitamíny potrebuje stále. Je možné, že som Vám o nej nespomenula všetko, a preto ak by Vás zaujímali nejaké dodatočné info nájdete ich na www.bioderma.com

A čo Vy? Ako reaguje Vaša pleť na zimu? Používate teraz nejaké hydratačné masky?
Previous
Next Post »

7 komentárov

Pre písanie komentárov
6. decembra 2012, 11:26 delete

ještě jsem nezkoušela masku, která by se takhle "nasákla" :). Ale určitě super tip. Na zimu jich není nikdy dost.

Reply
avatar
Ew*Edens
AUTHOR
6. decembra 2012, 14:20 delete

mam jednu masku od essence a je hrozná.. no bude na ňu u mňa recenzia ;) táto musí byť oveľa lepšia

Reply
avatar
6. decembra 2012, 17:47 delete

Ani ja som ešte takú nemala :)

Reply
avatar
6. decembra 2012, 17:47 delete

tak to som zvedavá na tú recenziu :)

Reply
avatar
Chic Sicily
AUTHOR
6. decembra 2012, 18:56 delete

Ja ma sice smisenou plet, ale v zime pouzivam kremy pro suchou protoze plet dostava pekne zabrat.
Tuhle masku urcite vyzkousim, Bioderma patri mezi me oblibene znacky
Diky za tip:)

CHIC SICILY

Reply
avatar
6. decembra 2012, 20:43 delete

Súhlasím, zima dáva pokožke riadne zabrať:) som rada, že som poradila!

Reply
avatar
timi
AUTHOR
7. decembra 2012, 22:33 delete

nemám rada krémy, vadí mi to na tvári a nikdy sa nekrémujem!
http://myfashion-and-me.blogspot.sk/ --> je to môj blog... ak máte čas a chuť, pozrite sa, pridávam novú giveaway

Reply
avatar