Chameleonska maska na vlasy :)


Viete čo je to Murumuru? Palma, ktorá rastie v Brazílie jej extrakty sú hojne využívané v kozmetickom priemysle. Medzi jej hlavné výhoda patrí najmä to, že rastie v pomerne odlahlých častiach krajiny, a jej ošetrovanie nie je poznačené pesticídmi, čo spôsobuje, že okrem blahodárnych účinkov, ktoré má samotná palma, sa jej účinky znásobujú šetrným ošetrovaním.

Myslím, že názor Murumuru zaujme takmer každého a preto niet divu, že keď som na stránke http://www.bionatural.sk/ videla Murumuru vlasové maslo privolalo to môj zrak ako magnet. Maslo je určené najmä pre ľudí s kučeravými, nepoddajnými a hrubými vlasmi, pretože na vlasoch vytvorí obal, ktorý ich robí poddajnejšími. Okrem toho, že zlepší udržiavanie vlasov je výborné na zničené vlasy – či už prirodzene alebo prostredníctvom farbenia. Je to proste akoby veľká bomba vitamínov (najmä A) pre vlasy, ktoré to potrebujú.
 Maslo má veľmi pekný a praktický obal, ktorý sa jednoducho šrobuje. Po otvorení masla Vás môže prekvapiť, že je veľmi tvrdé a na to, aby ste ho vedeli reálne použiť si budete musieť trochu pomôcť. Maslo je potrebné zohriať a rozpustiť na olej (1lyžičku), aby ste ho následne mohli použiť na vlasy. Ja osobne som vyrezala malú časť masla a tú rozpustila vo vodnom kúpeli, môžete to však urobiť aj v mikrovlnke alebo len položiť na radiátor, roztápa sa naozaj rýchlo.

Maslo nanesiete na mokré vlasy, a necháte chvíľu (asi minútu) pôsobiť. Ja som to urobila tak, že som si namastila ruky olejom a potom si rukami poriadne prešla vrch hlavy a zbytok čo mi ostal –do toho som ponorila konce vlasov. Je to šikovné a efektívne. Potom ho opláchnete a umyjete vlasy šampónom. Dá sa použiť aj ako nezmývateľný kondicionér, ale to by som robila len v prípade, že máte extrémne suché vlasy a ste si isté, že ich olej dostatočne vpijú bez toho, aby ostali mastné.

Po vyfúkaní sú vlasy neskutočné, lesklé ako keď na nich nanesiete čerstvú farbu, naozaj krásne. Ja si dávam túto ,,kúru“ raz za mesiac a naozaj nemám slov. Vlasy sú tak krásne, ako keby som si ich farbila každý týždeň. Oceňujem tiež, že výrobca Akamuti je prírodná kozmetika, ktorá vlasy nezaťažuje, ale naopak im dodáva vitamíny na prírodnej báze. Nepamätám si žiaden výrobok, okrem farby na vlasy, ktorý by na nich dokázal vytvoriť taký lesk, pričom najlepšie je, že to nie je len lesk ale vlasy sú vyživené a zdravšie.
Určite odporúčam popozerať sa po nejakých prírodných maskách/maslách/olejoch na vlasy lebo oproti klasickým drogériovým to síce môže vyzerať ako zložitá aplikácia ale ten výsledok je neporovnateľný. 

A čo Vy? Máte doma masku, ktorá sa zložitejšie nanáša? Počuli ste niekedy o Murumuru výrobkoch? Aké masky momentálne používate?Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
9. apríla 2013, 20:17 delete

ja si robím domácu masku , banán a avokádo :)

Reply
avatar
Lucia
AUTHOR
10. apríla 2013, 13:42 delete

Skvelá recenzia! Takéto prírodné produkty sú stokrát lepšie ako tie hrozné silikónové oleje na vlasy. Ja som sa tak dala nachytať na Mythic Oil od Loreal. Až doma, keď som si prečítala zloženie, som zistila, že sú to takmer čisté silikóny, ktoré vlasom nič nedajú, skôr naopak :o(
www.isabelle.sk

Reply
avatar
10. apríla 2013, 13:46 delete

Luci podľa mňa sa na Mythic oil dalo nachytať 80% ľudí, ja nie som výnimkou :) ale toto je naozaj neporovnateľné - ten efekt, tá dlhodobosť, je to proste super :)
a ďakujem :)

Reply
avatar
10. apríla 2013, 13:46 delete

Ja som strašne lenivá na domáce masky, ale máš môj obdiv :)

Reply
avatar
MalaMacanda
AUTHOR
10. apríla 2013, 16:40 delete

To slovo slyším poprvé :). Já jsem taky pro, když je produkt co nejmíň chemický :)

Reply
avatar
LadyK
AUTHOR
10. apríla 2013, 17:41 delete

Já strašně ráda zkouším stále nové produkty na vlasy, tak díky za tip:)) Teď mám doma masku Wonder a jsem moc spokojená:)

Reply
avatar
10. apríla 2013, 20:32 delete

Ani ja som ho pred touto maskou nepoznala, ale je celkom pekné :))

Reply
avatar
10. apríla 2013, 20:32 delete

Aj ja :) vlasy sú moja slabosť :)

Reply
avatar
Blackie
AUTHOR
14. apríla 2013, 23:15 delete

Tak tohle je vážně skvělé :-)já i noje zničené vlásky říkáme ano :( :-)

Reply
avatar
Petronella
AUTHOR
15. apríla 2013, 0:19 delete

Mám ho doma, len akonáhle si ho dám na ruky a následne na vlasy, stvrdne a mám vlasy ako dráty až kým ich neumyjem....

Reply
avatar
nina
AUTHOR
21. mája 2013, 20:31 delete

ja mám rada kokosový olej alebo yves rocher makadamiový olej, ten navyše zaujímavo vonia :) murumuru je mi známe, ale nemám od nich ešte nič. ale samé pozitívne recenzie ma na to navnaďujú :)

Reply
avatar
21. júla 2013, 18:00 delete

a po tejto maske sa ti vlasy nevlnia?

Reply
avatar