Bye bye krásky!!

V blízkom čase si plánujem urobiť radosť a kúpiť si nejakú peknú voňavku. Dnes idem nejaké poňuchať a čoskoro Vám ukážem môj výber a budem rada, ak mi poradíte! Naposledy som si povedala, že novú si kúpim, až keď miniem nejakú starú a keďže som minula (ešte pár strekov v dvoch) 3 parfemy (juch juch) môžem si konečne urobiť radosť. Povedala som si, že dnes urobím taký sumarizačný príspevok o tom, či si ich kúpim alebo nekúpim zase, aby ste sa možno mohli aj inšpirovať.


Thiery Mugler Womanity je pre mňa parfém na úrovni Chloé. Mám ho neskutočne rada, ale tiež má pomerne vyššiu sumu takže si ho nekupujem bohužiaľ vždy keď sa mi minie. Mugler má prenádherné vône, avšak sú veľmi veľmi silné, čo môže veľa ženám prekážať. Určite by som ho nikdy!!!! Nekupovala bez ovoňania, je ho naozaj treba nielen ovoňať ale aj vyskúšať na pokožke. Womanity je vôňa určená podľa mňa skôr na chladné počasie a zimu a preto až tak nesmútim, že sa mi minula. Verím, že sa na sviatky nájde nejaký dobrovoľník, ktorý mi ju kúpi a ja sa z nej budem opäť celý rok tešiť. Inak čo sa samotnej vône týka mne osobne vonia strašne čokoládovo, ale v zložení čokoláda nie je, čiže ja Vám ho radšej napíšem ako zle popíšem:
Hlava: citrusy, zelené tóny, Srdce: figa, kaviár, vodné tóny, Základ: figa, orientálne tóny, drevo
 


 


Mont Blanc Femme Individuelle  je super prekrásna vôňa, ktorá má tri veľké výhody. Na pokožke vydrží neuveriteľne dlho, má na kvalitnú voňavku super cenu a takmer nikto ju nemá, takže nie je tak naňuchaná ako iné voňavky. Mont Blanc používam už asi 5 rokov a úprimne si ani nepamätám koľkaté je toto moje balenie. Je to naozaj krásna vôňa super ako na leto tak aj na zimu. Keby som nemala doma už načaté nové balenie určite by som o nej uvažovala zase. Mne osobne trochu vôňou pripomína Solvinu (viete také to tuhé pieskovité mydlo na ruky :D, ) ale týmto Vás nechcem odradiť je to opäť môj subjektívny pocit. Báť sa nemusíte Solvinu určite neobsahuje jeho zloženie, to skôr prekvitá ružou,lotosom, pačuli a pižmom.
 
Poslednou minutou vôňou, ktorú som už raz tuším spomínala je Moshino Funny. Naozaj veľmi príjemná, letná vôňa podľa mňa úplne ideálna pre všetky mladé baby, ktorá však na mne vydrží naozaj veľmi krátko. Aj keď ju mám rada moje srdce po nej strašne pišťalo, nie je parfém pre mňa. Na mojej kamarátke vydrží krásne hodiny ale na mne ani nie hodinu.
Má veľmi príjemnú ľahkú, citrusovú vôňu, ktorá je naozaj ideálna na toto počasie. Ak hľadáte nejakú citrusovú, lacnejšiu a kvalitnú vôňu určite odporúčam a kľudne aj na slepo. Ak máte radi citrusy nemáte čo pokaziť. 

Tak to je z mojich minutých voňaviek všetko, je ich výnimočne naozaj dosť. A čo Vy? Míňa sa Vám nejaká? Aká? Už viete akú si kúpite ďalšiu?

Inak na záver ešte jedno prekvapko, určite sa nezabudnite na blog zastaviť v pondelok lebo začína veľká letná súťaž!!!


Previous
Next Post »

21 komentárov

Pre písanie komentárov
nina
AUTHOR
29. júna 2013, 12:30 delete

do mont blancu som zamilovaná, to som už písala po vianociach v jednom svojom článočku, keď som sa sama obdarovala jednou ich vôňou. tá tvoja bola tiež horúcim kandidátom, ale vyhrala to iná :) moschino ma neberie a od muglera sa mi páči angel la rose

Reply
avatar
FairyChain
AUTHOR
29. júna 2013, 12:39 delete

Mám Moschino Funny, ale jak říkáš, moc nevydrží :(

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
29. júna 2013, 12:57 delete

Práva o Funny už dlhšiu dobu uvažujem, ale tiež ma odrádza tá výdrž... Aktuálne mám na poličke 2 vône, ktoré sa snažím spotrebovať - Lanvin Eclat d´Arpege a Salvatore Ferragamo Incanto Shine a v skrinke pripravený Versace Yellow Diamond. Takže skorá návšteva parfumérky u mňa nehrozí :)

Reply
avatar
Susanne
AUTHOR
29. júna 2013, 14:49 delete

ani jednu ze zmíněných neznám :O

Reply
avatar
Violets
AUTHOR
29. júna 2013, 17:22 delete

mám doma vůní několik, takže zatím nedochází žádná, Moschino Funny jsem měla taky a měla jsem ho docela ráda, sice si už nevzpomínám jak dlouho na mě vydržela, ale asi v pohodě, protože jsem na ni nikdy ohledně výdrže nenadávala :)

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:00 delete

Podľa mňa keby ti vydržala málo určo by si si to pamätala to hnevá každého :((

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:01 delete

vážne? tak aspoň máš tipy na ňuchanie v parfumérke :)

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:03 delete

To by sa ti podľa mňa Funny páčila, myslím, že je v niečom určite podobná Lanvinu a aj Ferragamu. Taká príjemná jemnejšia, citrusovejšia. Inak Versace Yellow diamond sa už veľmi dlho chystám ovoňať, ja mám Crystal Noir a tuším majú celkom podobné flakóny :))

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:03 delete

uf takže nie som jediná :((

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:04 delete

Sama sa obdarovala :)) ty si ako ja, ja som svoj najčastejší obdarúvač :) Angel La Rose nepoznám, len klasický Angel a ten je božský :(

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:18 delete

Womanity, moje srdcovka, k moři ideální vůně...

Reply
avatar
29. júna 2013, 19:25 delete

Dnes som ju cítila na jednej pani, až ma zalial smútok, že sa mi miula :(

Reply
avatar
Dawnie
AUTHOR
29. júna 2013, 21:28 delete

Ja som jednoznačne za Moschino, krásna letná vôňa :) dawnielicious.blogspot.sk

Reply
avatar
30. júna 2013, 14:23 delete

Ak na tebe pekne vydrží určite!

Reply
avatar
Ketrin Fl
AUTHOR
2. júla 2013, 10:01 delete

To máš pravdu, řekla bych, že se to vyplatí :))

Reply
avatar
MiA
AUTHOR
2. júla 2013, 10:11 delete

ty vypadjí skvěle!! :-) jenom bych si k nim chtěla přičichnout.. :D

Reply
avatar
Gabriella
AUTHOR
2. júla 2013, 10:17 delete

milujem mont blanc :) Inšpirovala si ma zbehnúť do parfumérie :)

Reply
avatar
2. júla 2013, 18:08 delete

treba niekam skočiť a vyskúšať :)

Reply
avatar
2. júla 2013, 19:12 delete

Mont Blanc som doteraz nepoznala, ale urcite ju raz vyskusam po tolkej chvale.
http://sweetchillibykate.blogspot.sk/

Reply
avatar
3. júla 2013, 9:34 delete

určite skús :) za to nič nedáš :)

Reply
avatar