Meníme krém na leto: Doliva rehydratačný krémPoznáte ten pocit, keď si myslíte, že ste niečo už urobili,  ale nie je to tak? Tak to sa stalo tento víkend mne, keď som bola úplne v tom, že som Vám už predstavila môj letný krém,  ale história môjho blogu mi ukázala opak. Na poličke sme si už vymenili parfém, peeling,  ale to najpodstatnejšie krém na tvár ešte nie! Tak to musím hneď napraviť, pretože je, veruže, už riadne načase, aby ste odložili svoj jarný pleťový krém a nahradili ho nejakým dobrým hydratačným. Mojím letným krémikom sa tento rok stal Rehydratačný krém Skin in Balance Thermal. Tak ako v zime aj v lete mojej pleti chýba hydratácia, a preto preferujem krémiky, ktoré mi ju dodajú. Kým v zime hľadám čo najhutnejší krém, v lete volím úplný opak a hľadám krém, ktorý je čo najľahší.
Všetky tieto kritéria splnil práve tento krém, ktorý mi bude robiť spoločnosť toto leto. Tak ako väčšina krémov aj Skin in Balance krém má veľkosť 50 ml. Balenie nie je príliš masívne, čo oceňujem, pretože mi jednak nezaberá veľa miesta na poličke a je ľahké do kufra. Klasická bielo-modrá kombinácia podľa mňa napovedá, že ide o hydratačný krém. Krém má vynikajúcu konzistenciu, je veľmi ľahký a mierne gélovitý. Po tvári sa veľmi ľahko kĺže, stačí ho veľmi málo. Ja ho používam takmer mesiac a ako môžete vidieť úbytok je minimálny. Neobsahuje farbivá ani parafínové a silikónové oleje, čiže je podľa mňa výborným adeptom pre citlivú pleť. Oproti Doliva intenzívnemu krému vonia veľmi jemne, čisto až priam takmer nijako. Pleť je po nanesení krému hydratovaná a taká ako keby nafufňaná. Je super vláčna a hebká na dotyk. Oceňujem, že neupcháva pory a pleť skľudňuje. Ani raz sa mi nestalo, že by som mala pleť červenú alebo by som cítila pnutie. Hydratácia je naozaj celodenná, nemám potrebu aplikovať si krém viac krát ako ráno a večer.Krém sa skladá z termálnej vody, extraktu z morských rias a toskánskeho olivového oleja. Samozrejme to nie sú jediné zložky preto pridávam aj odfotené zloženie:Nájsť kvalitný hydratačný krém na leto nie je také ľahké ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je síce pravda, že v obchodoch ich nájdete pomerne veľa, ale problém spočíva jednak v ich často hutnej a lepivej konzistencii. Ak sa Vám mám priznať minulý rok som v lete vyskúšala približne osem hydratačných krémov a takmer žiadny mi nevyhovoval. Výrobcovia si často zvyknú pliesť ľahký hydratačný s lepivým hydratačným, a nie je nič nepríjemnejšie, ako keď máte mať na sebe v teplom počasí krém, ktorý Vám absolútne nesedí. Tento krém má vynikajúcu konzistenciu, takmer žiadnu vôňu a pleť krásne zvláčňuje. Určite to nie je posledný výrobok z ich rehydratačného radu, ktorý vyskúšam. Celé portfólio nájdete ich výrobkov nájdete tu: www.naturprodukt.sk alebo v lekárňach. 

A čo Vy? Už ste si vymenili krém? Aký teraz používate? Skúšali ste niečo od značky Skin in Balance alebo Doliva?
Previous
Next Post »

6 komentárov

Pre písanie komentárov
Bellatrix
AUTHOR
4. júna 2013, 10:37 delete

fiiha, nevedela som, ze doliva ma aj hydratacny krem, ja som skusala len take tie mastnejsie v zelenom baleni

Reply
avatar
4. júna 2013, 10:44 delete

podľa mňa to veľa ľudí nevie :) a to majú aj hydratačné odličovače, vážne, že super sortiment :)

Reply
avatar
Dakota Adams
AUTHOR
4. júna 2013, 21:11 delete

já se nekrémuji vůbec .. měla bych začít ? V čem je vlastně denní krém dobrý ? :-)

Reply
avatar
NELKA
AUTHOR
4. júna 2013, 22:00 delete

Od dolivysom este nic nemala, ja mam teraz novy kremik od dermacolu od vcera testujem :)) urcitebude recenzia

Reply
avatar
5. júna 2013, 12:26 delete

Dobrý krém je jedna z najpodstatnejších súčastí starostlivosti o pleť! Určite by si ho mala používať na každodennej báze. Krém jednak dodá tvojej pleti vitamíny, hydratáciu a všetko čo pokožka potrebuje aby bola zdravá a pekná. Druhý dôvod je, že vytvorí akoby ochrannú vrstvu, ktorá pleť chráni pred znečistením z vonku :)
Najdôležitejšie je vybrať si krém presne podľa tvojho typu pleti, aby ti pomáhal a pokožku nezanášal:)

Reply
avatar
5. júna 2013, 12:26 delete

Tak sa veľmi teším na recenziu :)

Reply
avatar