Bioderma tyčinka na citlivé miesta
Hovorí sa, že do tretice všetko dobré, tak sa dnes budem riadiť týmto výrokom a ukončím príspevky o mojich tohto ročných dovolenkových pomocníkoch. V úvode len poviem, že som na seba naozaj hrdá, ako som sa tento rok o seba starala a popritom som sa asi prvýkrát aj pekne opálila. Mojím posledným pomocníkom bola vec, ktorú by mal mať každý, kto chodí k moru určite doma. Ide o tyčinku na pery  citlivé miesta, ktorej presný názov je Photoderm Max SPF50+. Inak popravde som si všimla, že ju veľmi veľa ľudí aj v mojom okolí má, asi najmä vďaka tomu, že ľudia kladú väčší dôraz na prevenciu a takto si chránia znamienka keď je ich pokožka vo veľkom vystavovaná slnečným lúčom.
Tri hlavné dôvody, prečo by ste takúto tyčinku určite mali mať zo sebou:
1, ochrana pred rakovinou
2, ochrana pier
3, ochrana očí a iných citlivých častí


Keď si dávame opaľovák, vždy sa máme vyhýbať očnému okoliu. Je tam veľmi citlivá pokožka, ktorá sa Vám zaručene ozve večer pri čistení pleti alebo nanášaní očného krému. Kým doma si väčšina z nás dá večer očný krém a cez deň rozjasňuje svoje očné okolie na dovolenke akoby sme na oči trochu pozabúdali. Čo sa pier týka, ja osobne som si vždy predtým kupovala taký Balea balzam na pery ale v posledných rokoch sme sa s maminou zhodli, že je to viac voda ako ochrana. Dovolím si povedať, že obyčajný Vitalos dodá perám viac ochrany ako ten Baleácky balzam, ak keď so mnou možno veľa z Vás nebude súhlasiť. Ak by ste si ho však porovnali s nejakým drahším balzamom, rozdiel spoznáte v sekunde, kvalitnejší balzam je hutnejší a hlavne na perách ostane strašne dlho. A nakoniec samotný dôvod prečo som si tú tyčinku kupovala a to zvýšená ochrana znamienok. Za posledný rok sa mi urobilo pomerne veľa znamienok a nakoľko sa snažím k sebe a svojmu telu pristupovať zodpovedne povedala som si, že bude lepšie ak im doprajem zvýšenú starostlivosť.


Samotná tyčinka má malé, praktické balenie, ktoré sa jednoducho vysúva. Jej veľkosť je 8 gramov a má konzistenciu ako Labello. Na pokožke ju však nie je potrebné pritlačiť, ľahko sa kĺže a na slnku sa netopí. Po nanesení vytvorí na znamienku akýsi filter, ktorý tam vidíte aj keď vyjdete viackrát z vody. Ja som si ju vždy nanášala raz ráno a raz poobede. Po dovolenke aj napriek pravidelnému používaniu nebadám žiaden úbytok, takže predpokladám, že mi nejaký ten rok vydrží. Jedine, čo ma prekvapilo je to, že sa mi rozpustil/umyl/ celý povrch tyčinky, už je nečitateľná. Predpokladám, že kombinácia opaľovákov, piesku, mokrých rúk spôsobila svoje. Tyčinke to krásne nič neuberá, aj keď sa popis zmyje viete stále čo to je. Mám pocit, že ešte existuje jedna verzia taktiež s vysokou ochranou, určená na lyžovanie, ale nie som si istá ale predpokladám, že na www.bioderma.com ak taká je tak tam bude. 

Cena tyčinky sa pohybuje okolo 13 eur, čo nie je síce málo, ale v porovnaní s tým, koľko mi vydrží a že mi poskytuje ochranu pred slniečkom mi tie peniaze určite zato stoja. Myslím si, že posledné roky si ľudia začínajú uvedomovať koľko škody vie slniečko napáchať a predpokladám, že o pár rokov už krém na tvár, na citlivé miesta bude samozrejmosťou vo výbave každého človeka na dovolenke. Koniec koncov, kto nechce byť krásny a zdravý?

A čo Vy? Chránite sa poriadne pred slniečkom? Aký faktor používate? Je to podľa Vás hlúposť? Máte aj Vy niečo také? Od akej značky?
Previous
Next Post »

10 komentárov

Pre písanie komentárov
Scribbler
AUTHOR
31. júla 2013, 1:20 delete

Ani nevím, že nějaká taková speciální tyčinka je, díky za skvělý popis :)

Reply
avatar
31. júla 2013, 9:12 delete

Veľmi rado sa stalo :)

Reply
avatar
Adriana
AUTHOR
31. júla 2013, 9:55 delete

Tak isto som ani nevedela,že to exituje a je to super vec. Pekná recenzia :)

Pozývam na moju GA!

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
31. júla 2013, 10:42 delete

Ja som mala takuto tycinku od inej znacky a roztopila sa mi na dovolenke uplne cela. Mozes byt rada, ze sa ti roztopil len obal a nie vnutro..Patricia

Reply
avatar
31. júla 2013, 10:46 delete

Juj tak mne sa s vnútrom absolútne nič nestalo. Ani by som nepovedala, že sa ten obal roztopil, skôr sa len z neho zmazalo proste čo tam bolo napísané :(
A akú si mala značku nech viem, čomu sa vyhnúť? Ďakujem

Reply
avatar
Skaika
AUTHOR
31. júla 2013, 19:27 delete

Ja som na takéto veci veľmi lenivá :/ dosť často siahnem po 1. opalováku a bežím. :)

Reply
avatar
1. augusta 2013, 9:20 delete

vážne? To ja práveže vôbec ja tak mesiac pred dovolenkou hľadám, kde sa čo oplatí najviac :)

Reply
avatar
Lucysfdiary
AUTHOR
1. augusta 2013, 19:48 delete

Vubec jsem nevěděla, že něco takového existuje. Jdu hned pro ni :)

Reply
avatar
1. augusta 2013, 22:25 delete

určite v tomto teple ju dosť využiješ:)

Reply
avatar