Letné líčenieOsobne si myslím, že čo sa týka letného líčenia existujú také dva hlavné smery. Jedným je, pestré veľmi farebné líčenie a druhým je pravý opak a to prirodzené líčenie, ktoré len zvýrazňuje opálenú pokožku. Či sa Vám viac páči jedno alebo druhé, podstatné je, aby jeho základom bola pekná pleť a kvalitná dekoratívna kozmetika. Na tú je veľmi dôležité klásť veľký dôraz najmä teraz v lete pretože pokožka má tendenciu veľmi sa potiť a hltať do seba make-up, ktorý ju potom upcháva. Mne osobne sa veľmi páčia oba druhy líčenia a podľa nálady sa líčim buď jedným alebo druhým spôsobom. Leto je naozaj super v tom, že sa dá s líčením trochu viac experimentovať a preto by bola škoda tohto obdobia nevyužiť.


Základom prvého líčenia je určite kvalitný bronzer. Ja osobne mám najradšej keď sa bronzer skladá z mixu viacerých farieb, vtedy si viem farby pekne navoliť a namixovať presne podľa môjho aktuálneho odtieňa pleti. Veľmi sa mi páči bronzer DiegoDallaPalma, jarno-letnej kolekcie, ktorý splňa všetko čo má. Je viacfarebný, kvalitný a zdá sa mi, že má v sebe aj jemné trblietky. 

Myslím si, že kto má krásnu pleť leto je práve obdobie, kedy si nemusí dovoliť nosiť make-up. Ja osobne to tejto skupiny nepatrím a make-up sa pre mňa stáva obzvlášť dôležitou súčasťou. Musí odolať veľkým teplám, nemôže upchávať pory a musí mi farebne pekne sedieť. Stále pochopiteľne potrebujem krycí make-up, ale ak kryje trochu menej teraz mi to až tak nevadí. Páči sa mi, ak spod make-upu vidno pehy a nedostatky dokryjem korektorom.
Druhý tip je už vyslovene letné líčenie hýriace farbami. Viem si ho predstaviť ako tak na letnú párty ale aj na korzovanie po nákupnom centre. Dominantné sú v tomto líčení oči, ale nezabudlo sa ani na pery. Dôležité je nájsť si nejaké besné očné tiene, ktoré však tiež vydržia zvýšené teploty, aby sa počas dňa na oku nezgrčkaveli. Výrazné a kvalitné očné tiene, nemusíte dlho hľadať pekný výber má napríklad Rimmel alebo Bourjois. Ten, komu sa mastnia očné viečka by určite nemal zabudnúť na použitie podkladovej očnej bázy, ktorá tiene udrží na mieste celý deň.


Letné líčenie je zábava a niekedy je naozaj super zaexperimentovať s niečím, čo ste doposiaľ neskúšali. Na internete je naozaj veľa inšpiratívnych obrázkov a ak bude náhodou dnes vonku pršať a nikam nepôjdete skúste si nejaké líčenie vybrať a vyskúšať na sebe. Nie je to nič náročné, len na ňho treba často trochu viac odvahy.

A čo Vy? Ako sa líčite v lete? Inak ako cez normálny rok? Beriete si líčiace inšpirácie na internete? Ktoré líčenie sa Vám viac páči?
 Previous
Next Post »

10 komentárov

Pre písanie komentárov
Skaika
AUTHOR
14. júla 2013, 8:24 delete

Ja sa líčim skoro vždy rovnako :) make up,lesk a pery a špirála poprípade linka :)

Reply
avatar
nina
AUTHOR
14. júla 2013, 10:46 delete

a práve som uvažovala, že spravím ďalšie letné líčenie, v bronzovej podobe, keďže farebné tu už bolo :)

Reply
avatar
nathaliloosen
AUTHOR
14. júla 2013, 10:48 delete

Ten look na 1.fotce se mi líbí ,já na léto používám. voděodolnou řasenku,CC cream,bronzr a balzám na rty :-)

Reply
avatar
14. júla 2013, 23:27 delete

Vážne? Ja sa práveže snažím experimentovať, nie nejako dramaticky ale aspoň trochu - všakovaké farebné ceruzky,rúže :)

Reply
avatar
14. júla 2013, 23:27 delete

určite sprav :) bronzové sa určite hodí!

Reply
avatar
14. júla 2013, 23:27 delete

Ja som si ešte CC krém ani nestihla zaobstarať :((

Reply
avatar
Monique K
AUTHOR
17. júla 2013, 17:02 delete

v létě se hrozně nerada líčím už z toho důvodu, že je vedlo a já mam hodně mastnou pleť a v létě je to snad ještě horší vzhledem k tomu, že se hodně potím... až teprve teď jsem objevila kouzlo BB krému a ten mi teda v létě spolu s pudrem naprosto vyhovuje... bez bronzeru se neobejdu ani v zimě používám ho celoročně jako tvářenku... to je můj základ)... a maluji si většinou jen horní řasy))) a vzhledem k tomu, že mám modré oči vybírám si zlaté stíny abych modrá víc vynikla))

Reply
avatar
19. júla 2013, 1:26 delete

V lete mam nejradsi natural look, nejlepe jen opaleni, bronzer a rasenka. Bohuzel, tady v CR se mi to opaleni nikdy nepovede, takze to nemohu praktikovat a jsem porad bila jako stena :D:(

Reply
avatar