La Prairie Silver Rain


Ako som písala na FB pod stromčekom som si našla ďaleko viac vecí ako som čakala. A nakoľko ma moja rodina a známy neskutočne poznajú (a to ani nevedia o mojom blogu) dostala som veeeľmi veľa kozmetiky. Jedným z top darčekov bol luxusný parfém La Prairie Silver Rain . Značka La Prairie sa mi primárne najviac spája s luxusnými krémami, ktorých ceny sa šplhajú do závratných výšok a až sekundárne s parfémami. Ich parfémy sú pomerne netypické, podľa mňa neokukané a neskutočne prepracované. Kto číta môj blog vie, že v poslednej dobe preferujem čoraz viac neokukané a špecifickejšie parfémy, ktoré mám jediná v okolí. Neviem ako Vy, ale ja v mojom okolí nepoznám nikoho, kto by túto vôňu používal a preto bol cieľ - mať špeciálnu neokukanú vôňu splnený!

Parfém Vás zaujme už od škatuľky, ktorá zosobňuje názov parfému - Strieborný dážď. Balenie je krásne strieborné a sú po ňom vyobrazené akoby plastické kvapky dažďa. Je to naozaj veľmi pekné a netradičné. Samotná voňavka je tiež navrhnutá v línii s názvom nakoľko vyzerá ako dažďová kvapka. Flakon má tendenciu byť ľahko zapackaný, ale zase na druhú stranu veľmi ľahko dáte packance preč, stačí ho do hocičoho utrieť. Voňavka má veľkosť 50ml a vrchnák drží veľmi dobre a pevne, takže sa nemusíte báť, že by sa Vám v kabelke nejako parfém otvoril a zbytočne vystrekol.


Samotná vôňa sa mi neskutočne ťažko opisuje, pretože je veľmi netradičná. Nie je príliš výrazná, je skôr tlmená. Aj keď nie je veľmi výrazná je však pomerne ťažká a vydrží nesmierne dlho.  Mne osobne v nej nejde identifikovať podľa čuchu naozaj nič, preto Vám napíšem zloženie, aby som Vás nezavádzala:

Hlava: černice, aníz, koriander, verbena, jablko, bergamot

Srdce: slivka, cukor, gardénia, jazmín, magnólia, ruža, ovocné tóny

Základ: heliotrop, fazule tonka, santalové drevo, vanilka, agar, pižmo, pačuli

 Na internete je síce celkom málo recenzií, ale aj z toho mála som  nenašla žiadnu negatívnu. Vôňu určite pred kúpou odporúčam ísť ovoňať a nechať si preležať v hlave. Pri jej skúšaní tiež odporúčam nastriekať si ju na zápästie a nie na papierik, pretože na papieriku vonia úplne ale úplne inak.
Podľa mňa je to prekrásna a špecifická vôňa, ktorá ma pod stromčekom neskutočne potešila a doteraz nechápem, že som ju dostala. Vôbec som to nečakala a o to mám väčšiu radosť!

A čo Vy? Dostali ste nejaké voňavky? Alebo peniaze a idete si nejaký parfém kúpiť?
Previous
Next Post »

15 komentárov

Pre písanie komentárov
30. decembra 2013, 4:10 delete

Nemala som ani tusenia ze La Prairie ma aj parfumy....flakon krasny, jednoduchy a pritom vystizny :) co sa tyka zlozenia fakt by ma zaujimalo co je to ten heliotrop :)))

Reply
avatar
30. decembra 2013, 9:15 delete

Googlila som si ten heliotrop a je to nejaký malý ker, ktorého kvety voňajú ako vanilka :)

Reply
avatar
Nikkie
AUTHOR
30. decembra 2013, 10:31 delete

veľmi zaujímavé zloženie... najmä ten cukor ma prekvapil, s tým som sa ešte v žiadnom parféme nestretla :D Musí aj zaujímavo voňať :)

Reply
avatar
30. decembra 2013, 11:21 delete

vonia naozaj krásne a veľmi netradične!

Reply
avatar
30. decembra 2013, 11:54 delete

Tak flakónek je je velmi zajímavý! Kdybych ho viděla položený na poličce, tak bych asi prvě neřekla, že je to parfém. :D
Já jsem dostala od Katy Perry KILLER QUEEN a taky z ní mám velkou radost. :)

http://shades-of-silvie.blogspot.cz/

Reply
avatar
30. decembra 2013, 11:59 delete

o Killer Quuen som čítala strašne veľa super recenzií, takže sa vôbec nedivím, že máš radosť :)

Reply
avatar
nina
AUTHOR
30. decembra 2013, 18:54 delete

presne tak. ovoniavať treba pokožku a nie papier. tak by som sa nikdy nedostala ku gucci guilty, lebo na papieriku bola nielenže málo výrazná, ale ešte aj hnusná. následne som predavačku požiadala, aby mi nastriekala aspoň zápästie a bola som šokovaná. nádherná vôňa!
je síce pomerne známa a rozšírená, ale čo už, keď sa mi páči?! :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
30. decembra 2013, 21:47 delete

Nádherný flakón :)
Ja už dlhšiu dobu túžim po Midnight Rain :)

Reply
avatar
30. decembra 2013, 21:50 delete

Darčeky ktoré nečakáš sú najlepšie, viem o čom hovorím :) Parfum vyzerá nádherne, určite ho ovoniam ak ho dakde nájdem. Podla zloženia to bude naozaj zaujímavá vôňa. Páči sa mi aj to, že preferuješ parfumy ktoré necítiš na každej druhej. Toto už je asi štvrtý parfum, ktorý mám v pláne ovonať (píšem si do diára :D), čiže ak sa raz do nejakej parfumérie dostanem, budem mať zoznam :D Ale ešte nikdy som nešla do parfumérie len tak, vždy som mala niečo v diáriku zapísané čo by som chcela ovoňať alebo sa o niečom informavať :)

Reply
avatar
31. decembra 2013, 9:17 delete

Dobre si urobila! Inak by si sa ochudobnila o super voňavku :) Ja mam taky postup, že ak sa mi páči nejaká voňavka vždy ju idem ovoňať. Ak ich mám viac tak tú o ktorú sa zaujímam najviac si nastriekam na zápästie a ostatné na papierik (lebo nie som chobotnica:) ak mi na papieriku voňajú (hoci aj slabo) zastavím sa niekedy inokedy a vyskúšam na pokožku. Ak mi nevoňajú už ich nejdem druhý krát ovoňať, jedine, že majú fakt veľké promo a tá reklama mi nedá a hovorím si, och veď to predsa musí voňať! tester bol chybný :))))

Reply
avatar
31. decembra 2013, 9:17 delete

ooo Zuzka tá je tiež prekrásna!

Reply
avatar
31. decembra 2013, 9:18 delete

Dobre robíš, že si robíš také zoznamy :) ja tam behám ako bludná ovca a rozmýšľam, kde som čo čítala, videla a zvyčajne neovoniam ani polku :(( vezmem si z teba priklad :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
31. decembra 2013, 10:51 delete

Je jeto zabalene vazne krasnee :)

Reply
avatar
31. decembra 2013, 11:16 delete

súhlasím :) netradične!

Reply
avatar
LK
AUTHOR
2. januára 2014, 0:40 delete

Vyskúšaj La Praire Gold, zaujimava, ženská vona, dlho drží a všetkých zaujme, 3. balenie mám :)

Reply
avatar