Argánový olej je naozaj mega všestranný
Že je argánový olej výborný na vlasy či pleť som vedela, ale že sa používa aj na pery? Tak to, je pre mňa naozaj veľká novinka. A ešte, že s niečím takým prišiel aj Ryor, to je potom veľmi milé prekvapko. Opäť tu máme lokálnu firmu, ktorá očividne sleduje trendy a prichádza s vecami, ktoré hýbu svetom – čo prírodné oleje teraz určite robia.


Argánový balzam je balený v peknej škatulke a jeho cena sa pohybuje okolo troch eúr. Ja osobne oceňujem, že je to vytláčací balzam – zjednodušuje to jeho použitie. Balzam je vyrobený z prírodných látok a v jeho zložení nájdete okrem argánového oleja aj avokádový a jojobový olej a prírodnú rastlinnú vazelínu. Osobne si neviem predstaviť, ako by voňal balzam, ktorý by sa skladal len z týchto zložiek a preto tam nájdete parfumáciu so zložením z grepa a čiernej ríbezle. Pri samotnom používaní balzamu je vidieť, že sa skladá z prírodných látok, pretože ak je veľká zima mierne tuhne a keď je zase teplo je redší. Nijako to neovplyvňuje Vaše používanie, zmeny badať len na spodku balzamu.


Inak samotná konzistencia je akoby vazelína v tube – čo určite poteší všetkých milovníkov vazelíny. Balzam je veľmi mastný, takže ideálny pre veľmi suché a popraskané pery. Má pomerne zvláštnu vôňu, podľa mňa je to taká bylinkovo/horká vôňa – ale keď sa nad tým zamyslím, možno je to predsa len ten grep s čiernymi ríbezľami. Tie ríbezle je tam cítiť určite a to zvláštne, čo tam cítim je možno ten grep. Je to taká unisex vôňa, čiže balzam môže používať aj Vaša polovička. Inak tým, aký je mastný je to super pomocník aj okolo nosa ak máte nádchu, či na popraskané ruky. 

Ak máte radi vazelínu a štve Vás, že ju nemôžete mať zo sebou cez deň, tento balzam je jej naozaj veľmi podobný. Má šikovné balenie a cenu, čiže ak Vás trápia suché a popraskané pery toto je Váš favorit :) Zoženiete v Jemi alebo na nete v Ryor e-shope https://eshop.ryor.cz/.

A čo Vy? Máte doma vazelínu? Máte doma niečo z Ryoru? 

Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
17. marca 2014, 9:33 delete

Ja ho mam teraz doma, sice ako pises vona nic moc ale hydratacia je super! Jana

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
17. marca 2014, 15:06 delete

Nemám nejaký extra problém s veľmi suchými perami, ale keďže je argánový olej u mňa doma spolu s kokosákom kráľ, balzam ma celkom zaujal. Aj keď... obávala by som sa práve tej vône, lebo samotný arganový olej nie je práve niečo, čo by som rada ovoniavala :D

Reply
avatar
17. marca 2014, 17:27 delete

Mám doma mrte balzámov na pery, ale myslím, že pre tento sa ešte miesto nájde :D Mám veľmi rada mastné balzámy na pery, hlavne na noc!!

Reply
avatar
Caroline
AUTHOR
17. marca 2014, 17:36 delete

Tak ten musí být vážně skvělý! Na mé suché rty by se rozhodně hodil :)

Reply
avatar
17. marca 2014, 19:07 delete

To by bolo niečo pre moje nešťastné, suché pery. Ešte aj na pohľad na fotke vidieť, aký je vyživujúci a mastný. Dík za typ, Bianca :-)

Reply
avatar
17. marca 2014, 20:23 delete

No tá vôňa pokulháva :)) je naozaj zvláštna, ten grep a ríbezla sa ju snažia zachrániť, ale úprimne si myslím, že našťastie ju nie je dlho cítiť :)

Reply
avatar
17. marca 2014, 20:24 delete

Aj ja tak :) na noc si ústa napatlem úplne neskutočne a cez deň si dávam také ľahšie, aby som si potom mohla naniesť rúž alebo lesk :)

Reply
avatar
17. marca 2014, 20:24 delete

Naozaj je :) a hlavne má super cenu!

Reply
avatar
17. marca 2014, 20:25 delete

Veľmi rado sa stalo :) u mňa sú suché pery celkom dosť problém najmä preto, že mi veľmi schnú kútiky a keď mám pery na neporiadku nemôžem nosiť výrazné rúže :( a tie ja teda môžem, takže sa snažím mať po ruke vždy nejaký super balzam :)

Reply
avatar
17. marca 2014, 23:55 delete

balzámky, to je moje:). děkuju moc za tip, nikdy jsem se u něj v krámě nezastavila, tak to musím napravit
Once Upon a Time

Reply
avatar
18. marca 2014, 9:35 delete

Ak máš suché pery potom určite :)

Reply
avatar