Fotím, fotíš, fotíme


Poznáte to, ako keď nemáte čo robiť a prokrastinujete? Nemôžem povedať, že by sa mi to dialo nejako často, ale zrovna včera večer (rozumej teraz ako píšem tento príspevok) som naozaj nemala čo robiť- obed navarený, prádlo opraté, seriály nejdú a spomenula som si, že na stole mi leží kopisko nezatriedených fotiek. Tak mi napadlo, že Vám napíšem o tom. Keď sa povie dovolenka, asi väčšiu z Vás napadne, hlavne more, teplo (alebo zima a lyže :) ale mňa napadnú hlavne fotky. Zbožňujem hromadenie zážitkov a spomienok na fotky, ktoré si viem potom do nekonečna pozerať a spomínať na tie krásne chvíle odznovu. 

Vyvolávanie fotiek mi ostalo ešte od malička, kedy to vždy robili moji rodičia (ktorý v tom polavili). Potom ako som začala chodiť do táborov vždy som sa neskutočne tešila ako rodičom a kamarátom ukážem všetky fotky, aby vedeli, kto bol ten Adam s ktorým som chodila do škôlky alebo Katka, ktorá mala samé pekné tričká. 
Toto nadšenie mi ostalo teda doteraz, kedy po každej dovolenke alebo výlete prvé čo robím je, že si potriedim fotky na vyvolanie a keď sa mi nahromadí nejaký rozumný počet tak vyvolávam. Tak ako teraz, za posledné mesiace som bola na viacerých výletoch a potom, čo sa mi nahromadila slušná kôpka dala som si ich vyvolať. Neviem, ako u Vás, ale všetky obchody, ktoré som používala za mlada :) zanikli, pretože ľudia si fotky vyvolávajú bohužiaľ čoraz menej. Tak to v poslednej dobe riešim na internete, pretože je to jednoduchšie ako hľadať nejaký obchod a potom dúfať, že bude ešte otvorený za tmy kedy chodím z roboty.. Najrýchlejšiu tlač fotografií som našla na stránke http://www.online-fotografie.sk/ , ktorá má dve hlavné výhody: fotky sa pekne orežú samé (to neponúka veľa stránok, verte mi, odskúšané..) a ponúka doručenie kuriérom. Viem, že to niekomu môže prísť ako blbosť, ale ak si pamätáte moje skúsenosti s poštou, naozaj posledná vec, ktorú chcem je, aby mi zmizli fotky v plavkách..


Inak na stránke je vidno, koľko ľudí si v tom momente nahráva fotky a keď som to robila ja bolo ich tam cez 20 čo svedčí o tom, že očividne nie som jediná, kto na nej fičí :) Ak ste inak fanúšikom DYI darčekov (A Vianoce sa bližia) pozerala som, že ponúkajú všakovaké personalizované hrnčeky, kalendáre, tričká- atď, veď to poznáte :)

Tak mi napadlo pripomenúť Vám, aké je super mať doma vytlačené fotky a tešiť sa spätne zo zážitkov, ktoré ste už raz mali. Idem ja pokračovať v triedení a zakladní a teším sa na Vaše komentáre!

Dávate si vyvolať fotky? Ako často? Kde? Cez internet či v kamennej predajni? Tešííím sa na Vaše komentáre!
Previous
Next Post »

20 komentárov

Pre písanie komentárov
31. októbra 2014, 10:49 delete

Mulujem fotky :) a milujem fotky v peknych ramcekoch :) to je ako s knihami, precitam si sice nieco na nete ale aj tak mam najradsej ked mozem drzat v ruke knihu ci casopis...a sice mame fotky v mobile alebo v pc nieje nic lepsie ako prezerat ich rucne ;)

Reply
avatar
31. októbra 2014, 12:57 delete

Keď som bola malá tak ma rodičia často fotografovali :-) rodinné albumy máme plné rôznych fotiek ale už sme v tom poľavili . Teraz síce fotky fotíme ale ukladáme ich do počítača . Pred časom som premýšľala že si dám nejakí vyvolať ale nie je čas . Občas si prezerám staré albumy kde som bola malá niektoré sú pomerne dosť vtipné . :-) :-)
http://bar-bor-ka.blogspot.sk/

Reply
avatar
31. októbra 2014, 14:09 delete

Ja som závislá na fotkách v krásnych rámikoch, tie najkrajšie si musím ísť hned vyvolať a zarámovať :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
31. októbra 2014, 15:05 delete

ja tiez stale vyvolavam, dakujem za tip!

Reply
avatar
31. októbra 2014, 15:52 delete

Ja nič nevyvolávam, ale páčia sa mi nástenky s fotkami z dovoleniek alebo niečo ako časová os, kde sú fotky od bábätka až po súčasnosť. Niečo také by som uvítala.

Koalas are nice

Reply
avatar
miskasiska p
AUTHOR
31. októbra 2014, 18:40 delete

My si robíme z dovoleniek fotoknihy a raz za čas si prejdem foto v počítači a vytriedim tie naj, ktoré si dám vyvolať. Pre mňa je úžasné sa časom hrabať fotkami v albumoch a spomínať na jednotlivé zážitky :-)

http://miskasiska25.blogspot.sk/

Reply
avatar
31. októbra 2014, 20:35 delete

Čas od času dáváme vyvolat fotky a to hlavně proto, že naši mají dvě vnučky a jednoho vnuka a já tím pádem dvě neteře a synovce a pak podarováváme babičky :)


Welcome!♥Reviews everywhere

Reply
avatar
Anett
AUTHOR
31. októbra 2014, 21:22 delete

Taktiež milujem klasické fotky a každý rok, po všetkých dovolenkách a výletoch si ich dávam vyvolávať cez internet. Potom si ich dávam do rámčekov, celá rodina si ich prezeráme, dávame do albumov... je to jednoducho niečo úplne iné, ako mať ich len v počítači. :-)

Reply
avatar
31. októbra 2014, 21:53 delete

Není nad klasické fotky v albumu nebo rámečku :) Já jsem si s přítelem nechala vyvolat někde v září 230 fotek, prostě miluji prohlížení albumů.

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:30 delete

wow 230 fotiek to si ma tromfla :) u mňa bolo maximum naraz 150 :)

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:31 delete

jj presne tak to robím aj ja :) neviem, či to potom každého baví pozerať, ale nemajú na výber :)

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:31 delete

jj tých to musí pekne tešiť :)

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:33 delete

ja mám doma len jednu foto knihu a tá ma stála toľko nervov jak nič..verím, že ten systém v ktorom sa to robí sa odvtedy zmenil,ale presne si pamätám ako sa mi tá foto kniha dvakrát vymazala a musela som ju robiť nanovo :)

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:34 delete

jj aj ja mám doma kopec rámikov :)a tie najkrajšie presne idú tam!

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:35 delete

juuuj na to si ale treba nájsť čas :) je ti také pekné!

Reply
avatar
1. novembra 2014, 9:35 delete

jj to sú presne moje slová! v rukách je to vždy proste iné ako na počítači!

Reply
avatar
Pampeliska
AUTHOR
13. novembra 2014, 15:59 delete

Musím sa priznať, že posledné vytlačené fotky mám ešte asi zo strednej. Odvtedy len hromadím fotky v PC a netlačím, ale už dlhšie si chceme dať spraviť s priateľom knihu/knihy z výletov, ale ešte sme sa k tomu nedokopali :)
Občas si vytlačím nejakú tú peknú fotos aj doma a nalepím na skriňu, ale to je len také ojedinelé, ale teraz sa chystám na veľké tlačenie. Už som si nakúpila aj fotopapier, aj farba do tlačiarne je nažhavená, aj miesto nad posteľou nachystané, len ešte treba povyberať tie naj fotky a to ma z tej mojej hromady fotiek zabíja, ale už to mám na zozname, čo treba vybaviť a to znamená, že hádam do Vianoc to stihnem :)

Reply
avatar