Kauza slniečkové šampóny


Už dobrých pár rokov si potrpím na to, aby som vlasom dodávala starostlivosť, ktorú v danom momente potrebujú. Ak ich mám farbené používam prípravky na farbené vlasy, ak ich mám suché tak na suché a ak idem k moru tak používam prípravky na vlasy namáhané slnkom. Príchodom leta zvyčajne drogérie dostanú aspoň dva takéto šampóny a ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí si ich ukoristia hneď na začiatku nemáte problém. Ak však idete na dovolenku v zime, problém celkom máte pretože v drogériách nezoženiete zhola nič. A tak som sedela minulý víkend pri počítači a hľadala šampóny pre vlasy namáhané slnkom, ktoré nezruinujú moju peňaženku a budú mať aké také vlastnosti.

Ak nepoužívate tzv. slniečkové šampóny (to je prosím pekne moje skrátené pomenovanie) robíte chybu. Slniečkové šampóny chránia vlasy pred slnečným žiarením, slanou vodou a chlórom. Slniečko ako aj morská voda vlasy vysušujú, vyťahujú z nich farbu a tieto šampóny zvyčajne na vlasoch vytvoria film, ktorý ich pred týmito účinkami ochráni a dodá im lesk a výživu. Navyše šampón lepšie a rýchlejšie odstráni z vlasov piesok alebo iné morské pozostatky.

Cenovo neruinujúce mi v konečnom dôsledku prišli len 4:


 

Schwarzkopf Bonacure Sun Protect - táto drahšia verzia Schwarzkopfu je podľa mňa fakt fajn, mala som od nich masky a aj šampón a vždy som bola spokojná. 


Revlon Pool and Sea protector - vyzerá síce super ale neviem ako veľmi inklinujem k značke Revlon. U nás nie je, takže okrem jedného priemerného rúža som od nich neskúšala nič. Páči sa mi síce balenie, ale vyberať na základe neho zase nie je najlepší nápad.


 

Loreal Solar Sublime je šampón ku ktorému inklinujem najviac. Nie je síce najlacnejší ale má najväčšie balenie (250ml ostatné 200) našla som k nemu na nete najviac popiskov a celkovo Loreal Professionnel je zvyčajne voľba na istotu.

 

Goldwell je mojim posledným kandidátom - ich šampóny mám celkom rada a značku som si za posledné roky celkom dobre overila.

Šampóny sa cenovo pohybujú okolo 6-7€ a majú 200-250ml. Nie je to málo peňazí, ale nakoľko by som po dovolenke rada došla s rovnako zdravými vlasmi ako mám teraz tie peniaze mi za to stoja. Jedného z nich recenziou na blogu určite uvidíte, na to sa môžete spoľahnúť.

A čo vy? Brávate si k moru slniečkové šampóny? 

Previous
Next Post »

13 komentárov

Pre písanie komentárov
9. marca 2015, 6:57 delete

Tak jelikož momentálně žiju ve Španělsku u moře, tak bych si nějaký takový šampon určitě měla pořídit! moc jsem nad tím, že by mi sluníčko mohlo poškozovat vlasy ani nepřemýšlela. Díky za tipy. BEAUTYPUSINKA

Reply
avatar
ShoesManiac
AUTHOR
9. marca 2015, 7:24 delete

nepoužívám, ale vždycky jsem si brala k moři ochranné spreje :)

Reply
avatar
9. marca 2015, 7:41 delete

Doteď jsem o ničem takovém neslyšela, takže děkuji za rozšíření obzorů! (:

Reply
avatar
Charmedka
AUTHOR
9. marca 2015, 9:11 delete

Loni jsem mela u more Baleu a parada, vlasy jsem nemela znicene jako jindy :)
Beauty of pink / Knižní regál

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
9. marca 2015, 12:00 delete

Nic takového nepoužívám a ani jsem nevěděla, že něco takového je, tak díky za tip. :-)
welcometomyworld

Reply
avatar
9. marca 2015, 12:06 delete

Ja som si minulé leto kúpila šampón značky Balea určený presne na tento účel a bola som veľmi spokojná :)
MORE than FASHION

Reply
avatar
Michael
AUTHOR
9. marca 2015, 13:31 delete

Upřímně, neberu, ale ani jsem nevěděl, že podobné šampóny existují..no příště už vědět budu =)
Děkuju.
Michael
www.ontheleaf.net

Reply
avatar
Christy
AUTHOR
9. marca 2015, 19:29 delete

Ani ja som o týchto šampónoch nepočula, no tento rok si určite pred letom nejaký zaobstarám. :)

http://christyshades.blogspot.sk/

Reply
avatar
10. marca 2015, 10:55 delete

Šampóny od Schwarzkopf miluju používám už skoro 3 roky BC oil Miracle a je skvělej obsahuje arganový olej a mám po něm krásně pevné a lesklé vlasy...

Zvu vás na svoji Giveaway

Reply
avatar
10. marca 2015, 16:14 delete

Nikdy jsem to neřešila, ale letos jsem si ho pořídila, tak uvidíme :)

Reply
avatar
Petra
AUTHOR
13. marca 2015, 19:48 delete

"sluníčkové šampóny" používám, sice jen jednou za rok v létě, ale i tak to beru jako takovou ozdravnou kúru :) jsou super, jen teda, já většinou volím ještě levnější - Baleu :D

http://fashion-lists.blogspot.cz

Reply
avatar
Rose Tascher
AUTHOR
14. marca 2015, 13:50 delete

Sluníčkový šampon nepoužívám, ale za to v létě používám přímo sprej na vlasy, který chrání vlasy před sluníčkem a jsem s ním taky spokojená :)

Reply
avatar
23. marca 2015, 21:24 delete

Nakoľko som sa práve vrátila z dovolenky môžem s kľudom napísať, že sa mi šampón zase potvrdil ako super vec a určite sa k nemu vrátim aj o rok. Bola to dobrá investícia a viac sa určite dozviete čoskoro v recenzii :)

Reply
avatar