Prvá pomoc po kulmovaní
Neviem ako vy ale pre mňa je kulma zabijak mojich vlasov – a to nie v tom štýle, že mi ich páli. Vždy, vždy, vždy keď si nakulmujem vlasy mám na tretí deň z vlasov jednu obrovskú guču, ktorú by podľa mňa nerozčesal ani Igor Novosad nie to ešte ja. Takže si v poslednej dobe fakt trikrát vyberám, či si budem vlasy kulmovať alebo nie. Vlnky sú však vlnky, takže čo si budeme nahovárať aspoň raz za mesiac táto tortúra príde a dnes vám poviem ako sa proti nej dá aspoň trochu bojovať.

Problém s mojou gučou (obrázok nižšie) je, že jej pomôže máloktorá maska a kondicionér a po umytí vlasov mi guča zvyčajne ostane, jedine je v mokrom stave. V poslednej dobe som našla jednu kombináciu, ktorá jej celkom pomáha, ak si pri nej uchovám určitú postupnosť.  TianDe má v svojej ponuke  sadu s obsahom ženšenu (šampón a maska), ktorá vlasy neskutočne zhydratuje a po umytí sú vlasy omnoho,ale omnoho ľahšie rozčesateľné.


V sade je teda šampón, ktorý má v skutku zaujímavú hnedú farbu, na ktorú som doteraz nebola zvyknutá, takže ma celkom prekvapila. Šampón má klasickú šampónovú konzistenciu a veľmi dobre na vlasoch pení. Aby som guču odstránila čo najlepšie nechávam dlhšie pôsobiť nielen masku ale aj šampón. Vlasy klasicky napením a zmyjem asi až po troch minútach.
 
 Následne nanesiem masku, ktorá má hutnejšiu konzistenciu a nechám pôsobiť asi pol hodinu. Návod odporúča asi 3 minútky, ale verte mi, že ak máte vlasy zauzlené až po uši, pol hodina im určite neuškodí. Navyše oba výrobky obsahujú veľké množstvo ženšenu, ktorý vlasy regeneruje a dodáva im lesk. Šampón ako aj maska bojujú aj proti lupinám, ale tu vám o účinku príliš neviem napísať, nakoľko lupiny nemám, takže ja oceňujem najmä hydratačné vlastnosti. 

Po umytí vidno, že kým predtým boli vlasy v jednej guči ako sú mokré sú už normálne dlhé a učesateľné. Vlasy sa češú naozaj komfortne a do 5 minút sú hotové na fúkanie. 

Šampón (220ml) ako aj masku (100ml) zoženiete na http://www.kozmetika-tiande.sk/ , kde si určite pozrite celú vlasovú záložku, pretože je tam pomerne veľa výrobkov v netradičných a zaujímavých kombináciách.

A čo vy? Uzlia sa vám vlasy? Ako bojujete s uzlami?
Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
18. marca 2015, 10:45 delete

Mne sa našťastie vlasy neuzlia :) Na rozčesávanie používam tangle teezer a aj v kabelke mám jeden kompaktný. Inak produkty vyzerajú zaujímavo. Mám pocit, že som sa kedysi dávno už na ne v našej malej drogérii pozerala :)
MORE than FASHION

Reply
avatar
Dendy
AUTHOR
18. marca 2015, 12:53 delete

Spatne osetrene vlasy, potrebuji vetsi regeneraci,pripadne si dojdi do salonu na lifting. A pred kulmovanim davej ochranu pred teplem.. na rozcesani doporucuji tangle teezer. Produkty vypadaji zajimave.

Reply
avatar
18. marca 2015, 16:30 delete

Já mám v tomto ohledu naštěstí vlasy bez problému a po nanesení kondicionéru nemám s rozčesáváním nikdy problém :)

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
18. marca 2015, 23:45 delete

Já si vlasy nekulmuju, ale fénuju. Před použitím vždy použiju sprej na ochranu před teplem. Jinak výrobky jsou zajímavé. A jak si poradí s tvými vlasy, tak jsou super. Mě se takhle vlasy nikdy nezauzlily.
welcometomyworld

Reply
avatar
23. marca 2015, 21:48 delete

Ja mám doma tiež tangle teezer ale na niektoré moje uzle je aj ten prikrátky :)

Reply
avatar
23. marca 2015, 21:51 delete

Toto všetko robím, akurát chodím do salónu na keratín, ale nejako to nepomáha :/

Reply
avatar
23. marca 2015, 21:52 delete

To máš fakt super, je to boj !

Reply
avatar