Medik8 peeling


Mám taký pocit, že už dlho som nerecenzovala žiadny nový peeling. Dôvod je veľmi jednoduchý- v poslednej dobe používam jeden, stále ten istý - Medik8 Pore Refining Scrub. Tento peeling používam každý týždeň už asi dva mesiace a je tak dobrý, že sa mi ho nechce striedať so žiadnym iným. Ako už (možno) viete z môjho blogu Medik8 má kvalitné, ale aj cenovo drahšie výrobky, takže som si chcela dať s recenziou načas, aby som si odskúšala všetky moje nálady pleti a vedela ako na neho zareaguje. Momentálne používam od Medik8 doma stále odličovač (stále ešte je, takže tlieskam výdrži pri dennom používaní - okrem dovolenky) a očný retinol.


Čo sa týka samotného peelingu, ako som spomínala je super pre všetky typy pleti, pretože je stredne - až skôr jemne hrubozrnný, takže sa z neho poteší každý typ pleti.  Voči pokožke je navonok naozaj šetrný, ale v tej peelingovacej oblasti nezaostáva za svojimi hrubozrnnými kamarátmi. Obsahuje  kyselinu L-mandľovú, kyselinu salicylovú - ale nebojte sa, obe vo vyvážených a bezpečných koncentráciách. Na základe jeho zloženia teda peeling funguje dvojako: jednak ako vonkajší peeling, vďaka hrubším čiastočkám, ale aj ako chemický peeling vďaka jemným obsiahnutým kyselinám. Peeling má veľmi príjemnú nasladlú vôňu, takže ak by ste čakali nejakú fádnu nudu, ste na omyle.


Ja peeling používam raz, max.2x týždenne na navlhčenú pokožku a následne si ním pomasírujem pokožku tváre a krku. Celý proces masáže trvá asi dve minúty a hlavne baby- robte to jemne s citom! Na peelingu si dajte záležať, pretože vie naozaj na pokožke urobiť rozdiel a prispieť k jej zlepšeniu.

Dobrá rada na záver - po peelingovaní si nezabudnite pokožku natrieť, aby bola ešte jemnejšia a ,,nafufňanejšia". 


Peeling zoženiete na http://www.medaprex.cz/cs/ za cenu okolo +-24 €/75ml. Je to peeling lekárenských kvalít, ktorý nielen odstraňuje nečistoty z pokožky, ale lieči akné a pokožku prečisťuje. 

A čo vy a peeling? Zanedbávate? Robíte si ho pravidelne? Aký máte teraz doma?


Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
Whatever
AUTHOR
3. apríla 2015, 22:25 delete

Tahle značka mě docela láká, ale bohužel je na mě dost drahá. Co se týče peelingů, tak jsem zrovna na konci malinového Balea, za což jsem ráda, jelikož mě moc neohromil, no a čeká na mě meruňkový peeling od Freemana, který snad bude mnohem lepší :-)

Reply
avatar
4. apríla 2015, 9:01 delete

Já používám peeling od Neutrogeny a je super :)

Reply
avatar
4. apríla 2015, 14:40 delete

Odstraňuje aj čierne bodky ? :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
4. apríla 2015, 16:54 delete

Peeling používam už niekoľko rokov vo forme čistiacej rolády z Lush - Dark Angels. Jedno balenie vydrží celkom dlho a úplne ho milujem :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
4. apríla 2015, 20:06 delete

Mna stale laka ten ocny co si recenzovala..Na moje kruhy pod ocami stale nic nezabera :(

Reply
avatar
5. apríla 2015, 11:06 delete

Tak som zvedavá ako dopadne ten Freeman :)

Reply
avatar
5. apríla 2015, 11:07 delete

Aj ja mám doma jednu Neutrogenu a súhlasím :)

Reply
avatar
5. apríla 2015, 11:07 delete

Podľa mňa nie nejako obzvlášť. Mne na čierne bodky najlepšie pomáhajú masky :)

Reply
avatar
5. apríla 2015, 11:08 delete

Lush je pre mňa úplne taká značka, že keď raz budem mať ,,veľa peňazí" pôjdem tam a vykúpim asi všetko :)

Reply
avatar
5. apríla 2015, 11:08 delete

Ja ho používam stále a je to naozaj pecka :)

Reply
avatar
5. apríla 2015, 16:37 delete

Peelingy mám moc ráda. Kupuji většinou drogérkové, a nejoblíbenější je meruňkový od Freemana, protože pokožka je po něm mastná. Ale po vyzkoušení několika produktů od Medik8, věřím, že ti tenhle je super, asi ho zkusím :)

Reply
avatar
Made by Boy
AUTHOR
6. apríla 2015, 20:19 delete

Peeling mám aktuálne od YR a som s ním celkom spokojný. Aj keď, odkedy používam sonickú kefku na tvár, peeling dám dole z poličky len sporadicky...

Patrik
http://www.madebyboy.com

Reply
avatar