Za toto by ma kaderníčky asi nepochválili


Aby ste to chápali - ja osobne uznávam služby a všetky ženy, ktoré v nich pracujú ale tento rok sa mi proste zachcelo experimentovania. Prečítala som si toľko recenzií o tom, aké je náročné dostať sa z tmavej farby na svetlú a toľko prípadov, kedy sa to ani kaderníčke na prvýkrát nepodarilo, že som si radšej povedala, že tých 100€,ktoré by som u nej nechala nechám sebe a uvidíme, čo moje domáce snaženie prinesie. Vždy platí, že ak to bude zlé môžem vlasy buď ostrihať alebo nafarbiť na tmavšie. Farbenie vlasov je v celku moje hobby, takže mi nedalo nevyskúšať farbenie s profi farbami v domácom prostredí. 

Ono to nie je nič zložité- na internete v pohode kúpite profesionálne farby aj peroxidy, jediné čo musíte urobiť je zmiešať ich v správnom pomere a dodržať postup. Ja som si zobrala Loreal farbu a k nej som vyskúšala Wella oxidačný krém. Dôvod pre túto dvojicu bol celkom jednoduchý - Loreal farby mali najlepší postup a výber farieb a Wella ponúkala oxidačné krémy v malých verziách (čo by som doma robila s litrom??) A tak som sa teda doma išla opäť raz a zase hrať na kaderníčku!


Postup bol naozaj jednoduchý - zmiešali ste činidlo s farbou a naniesli na vlasy. Ja som potrebovala na vlasoch urobiť akoby svetlohnedý základ, aby som potom vedela ďalšou farbou zosvetliť konce ( recenzia čoskoro). Po predošlých experimentoch som mala vo vlasoch z odfarbovača fľaky, ktoré som potrebovala zjednotiť a odstrániť. Farbu som mala vo vlasoch 25 minút, následne som naniesla masku a vlasy vysušila.


Takto mali vlasy vyzerať po farbení

Takto vyzerali pred

A takto vyzerali po

Vlasy boli vo výsledku pekne farebne zjednotené a pripravené na ďalší experiment. Zistila som, že používania profi farieb doma nie je žiaden problém a ak sa vám nepáčia tie v drogérke alebo chcete kvalitnejšie farby kľudne skúste túto metódu. Ja som spokojná najmä z toho hľadiska, že zvyčajne si vlasy farbím 4x do roka a tento rok som si ich od januára farbila už 6x a to je ešte len jún a vlasy sú stále v super kondícii, nie sú zničenejšie ani nijako suchšie.

A čo vy? Skúšali by ste doma profi farby?Farbíte si vlásky doma či u kaderníčky?

Previous
Next Post »

13 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
23. júna 2015, 10:13 delete

Neviem ale ja tam nevidim ziaden rozdiel skor sa mi zda ze ich mas teraz este o kusok tmavsie , ale hlavne ze ty si spokojna :)

Reply
avatar
23. júna 2015, 10:38 delete

Jj určite boli tmavšie (bohužiaľ) mne išlo najmä o to aby neboli flakate ako na foto vyššie :)

Reply
avatar
23. júna 2015, 13:22 delete

Bianca ja som takto tiež skusala doma a už rok si dávam vlasy dokopy :/

Reply
avatar
Sweet Elis
AUTHOR
23. júna 2015, 13:57 delete

Já si barvím vlasy 2 do roka, protože si jenom podbarvuju spodní a to si je teda barvím doma. :)

http://sweetelis.blogspot.cz/

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
23. júna 2015, 17:14 delete

Ja ťa obdivujem za toto, veľmi by som sa doma bála pustiť do niečoho takého, le vidím, že si šikovná a nebojíš sa, to je super :-) Máš krásne dlhé vlasy, závisť :-)

Reply
avatar
Genevra
AUTHOR
23. júna 2015, 21:43 delete

Já si vlasy barvím doma, ale barvami z drogerky. Na takové experimentování bych neměla odvahu. :-)
welcometomyworld

Reply
avatar
23. júna 2015, 21:55 delete

a ako si podfarbuješ vlasy?

Reply
avatar
23. júna 2015, 21:56 delete

Ale čo :) ak by to nevyšlo prinajhoršom ostrihám :)

Reply
avatar
23. júna 2015, 21:57 delete

Čo ty vieš, možno sa raz odhodláš :)

Reply
avatar
Kate P.
AUTHOR
23. júna 2015, 22:17 delete

já taky nevidím moc rozdíl, jen fakt lehce...
jinak já barvím doma, našla jsem zrzavou barvu, jež mi chytne i na tmavé vlasy, takže spokojenost, i když teď si vlasy nechávám narůst, takže nebarvím radši :(

http://somethingbykatep.blogspot.cz/

Reply
avatar
23. júna 2015, 23:09 delete

Na otázku Ti odpoviem AJ AJ :-) A mimochodom máš krásne vlasy. Ešte by som Ťa chcela pozvať do súťaže u mňa na blogu. Bola by som veľmi rada, ak by si sa zúčastnila. :-) Hrá sa o pekné ceny. Držím palce.
Katharine-fashionisbeautiful

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
23. júna 2015, 23:27 delete

Ja nefarbím už viac ako dva roky (a dalo to námahu zbaviť sa čiernej). Ale v poslednom čase začínam pokukovať po farbách, ale šla by som skôr do svetlejšej. Tak na začiatok testujem Sunkiss Jelly a uvidíme :)

Reply
avatar