Ako prežiť v Tatrách (pre cintľavé mestské devy)


Kto sleduje môj facebook (tuuuu) mohol vidieť, že som bola pred dvoma týždňami na víkend Tatrách. Veľmi som sa tam tešila, pretože podľa predpovedí to mal byť jeden z posledných slnečných víkendov v Tatrách. Počasie nám vyšlo naozaj krásne, ale to nič nemenilo na tom, že na túrach bol vzduch studený a miestami až mrazivý. Najviac to bolo cítiť na Chopku, kde sme si urobili menšiu túru ale vďaka dobrej príprave som všetko zvládla a náležite si to užila!
Vedela som, že do Tatier si potrebujem zobrať hydratačnejšie krémy a tak som si zabalila samé dobré veci. Telo a pleť som vyriešila vzorkami, ktorých mám doma ešte z čias Ladyboxu habadej a o ruky a pery som sa postarala kráľovsky vďaka Dermacol SOS výrobkom.


Na ruky som si hodila do kabelky SOS Repair Intensive Restoring krém na ktorý sa určite mrknite ak máte suché ruky so sklonom k popraskaniu. Krém obsahuje panthenol, ureu a bambucké maslo vďaka čomu ruky krásne hydratuje a obalí akoby ochranným filtrom, ktorý ich chráni. Minulý rok som viackrát na blogu spomínala ako mi robí zle zima a sychravé počasie a preto sa zo mňa rokmi stáva odborník na premasťujúce krémy. Teraz v lete som úprimne zabudla, aká bola zima, ale keď som stála na Chopku bez rukavíc a oziabalo ma, tak sa mi rýchlo spomienky vrátili späť. 

Prvá vec, ktorú som urobila, keď som došla do hotela bolo umyť si rýchlo ruky, aby som si ich mohla nakrémovať. Krém zabral rýchlo, ruky krásne premastil a tie hneď prestali pnúť. Okrem toho má príjemnú, jemnú čistú vôňu, ktorá nevadí ani manželovi, takže si ho požičiava. 

Čo musím napísať je, že krém má asi najkrajšie balenie aké kedy Dermacol výrobok mal. Krásna červená farba a akoby polohliníkové balenie vás určite budú lákať aby ste si ho z poličky ukradli. Navyše je to aj najhutnejší krém z Dermacol portfólia, jednoznačne určený pre suché a zničené ruky a na zimu! Cenovo vychádza okolo troch eúr.Na rozdiel od krému balzamy na pery sme so sebou nosili všade. To je na horách podľa mňa nevyhnutnosť (pre mňa aj v meste). V SOS verzii nie je len krém na ruky ale aj dva balzamy, ja som jeden nazvala chlapčenský a jeden dievčenský. 

Dievčenský je podľa mňa zelený pretože vonia krásne sladko, po mandliach. Balzam obsahuje jojobový olej takže pery krásne hydratuje a dáva im ochranu (má SPF15). Je príjemne mastný a naozaj dobre vyživuje. Ochrániť pery pred Chopkovým vetrom je celkom dobré meradlo a uspel. Balzam nemá farbu, takže sa s ním môžete natierať koľko chcete a bez strachu, že budete ružové či rozmazané. Je to taký ten klasický mastný balzam na pery.

Ten chlapčenský je oranžový,pretože vonia omnoho menej intenzívne, povedala by som, že má taký čokoládový nádych, ale ak by som si to neprečítala na stránke tú vôňu by som sama neidentifikovala. Je jemne sladučký bez špecifickej vône. Ten si teda do vačku zhrabol môj muž a boli sme obaja vybavený. Aj táto verzia obsahuje vitamín E a SPF 15, takže chráni pekne na slnku aj vo vetre. Balzamy odlišuje len vôňa a farba balenia, inak sú oba super mastné a hydratačné. Cena každého balzamu je 3€.

Ak sa chystáte v zime lyžovať, alebo len prežiť sneh a vietor určite si zaobstarajte nejaký kvalitný krém a balzamy na pery. Ak máte navyše radi aj vizuálne potešenie, potom tento krém určite vyhovie aj tejto požiadavke!

A čo vy? Boli ste tento rok na horách? Chodíte lyžovať? Ak áno, máte v bunde balzam na pery? Aký? 

Previous
Next Post »

16 komentárov

Pre písanie komentárov
Sweet Elis
AUTHOR
22. septembra 2015, 7:22 delete

Ten krém vypadá dobře :)

SweetElis

Reply
avatar
22. septembra 2015, 10:47 delete

Krém mě zaujal, asi se po něm podívám :)

Ili Libertad

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
22. septembra 2015, 16:50 delete

Tieto prípravky by sa mi určite zišli cez zimu :-)

Reply
avatar
22. septembra 2015, 19:38 delete

nice as usual :)

http://www.itsmetijana.blogspot.rs/

Reply
avatar
22. septembra 2015, 21:06 delete

Určite sa mrkni to pekne balenie len tak ľahko neprehľadnes :)

Reply
avatar
22. septembra 2015, 22:43 delete

Zaujaly mě ty balzámy na rty. Asi vyzkouším. :)

www.sarkazelena.blogspot.com

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
23. septembra 2015, 8:16 delete

Nerozmyslala si ze si zalozis aj instagram ako ine blogerky kde by si tiez mohla prispievat fotky napr. tvojich kozmetickych ulovkov hned z prvej ruky viacerene z nas by ta radi sledovali

Reply
avatar
Cotton Latte
AUTHOR
23. septembra 2015, 17:57 delete

Na Chopku jsem kdysi dávno taky byla a určitě bych jela znova a to celkově do Tater! Krém od Dermacolu používám jen na nohy a ten mi taky naprosto vyhovuje :) -L

Reply
avatar
23. septembra 2015, 21:20 delete

ahoj ďakujem za podnet a zrovna včera som si ho urobila :) najdes ma ako Biancaprincipesssa :)

Reply
avatar
23. septembra 2015, 21:21 delete

jj aj na nohy majú super krémiky :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
24. septembra 2015, 23:01 delete

Tento rok som bola v Tatrách asi prvýkrát v živote na túre :D ja na turistiku veľmi niesom, ale keď ma na konci čaká nejaký vodopád alebo jazero, tak je to lepšie :) a z kozmetiky je must have určite balzam, krém na ruky a určite mlieko s ochranným faktorom :)

Reply
avatar
Kris Tyna
AUTHOR
25. septembra 2015, 15:35 delete

Souhlasím, že v horách to chce pěkně silné a vyživující produkty :) www.kristynablog.com

Reply
avatar
Nelly Love
AUTHOR
26. septembra 2015, 10:59 delete

Supeer! Ty balzámky vypadaj skvěle!
http://nellylove99.blogspot.com/

Reply
avatar