Ak kúru, tak teraz


Túto jeseň som si povedala, že si v zime skúsim urobiť domácu kúru na dôslednejšiu regeneráciu pleti. Aj keď to možno znie až moc profi alebo náročne opak je pravdou. Jediné, čo je na tom iné oproti bežnej starostlivosti je, že klasický peeling alebo nočný krém nahradím produktom, ktorý obsahuje nejaké percento kyselín. Voľba nakoniec padla na zmenu nočného krému a začala som používať Skin Renewal Fluid s 10% ovocných kyselín od Dr.Beltera.


Fluid by ste vizuálne nerozlíšili od iného nočného krému - je v klasickej 30ml tubičke s pumpičkovým aplikátorom. Rozdiel je akurát v zložení - obsahuje 10% ovocných kyselín, ph 3,5 . Kompletné zloženie nájdete nižšie ja by som len vypichla účinné látky ako skvalén, kyselina mliečka z borievok, kyselina citrónová z pomaranča či kyselina vínna z javoru.Produkty, ktoré obsahujú kyseliny je vždy najlepšie používať na jeseň alebo v zime, teda v období, kedy je šanca, že sa pokožka dostane do kontaktu so slniečkom najmenšia. Tu pre mňa skoro vždy býva problém v tom, že takéto produkty sú vždy vo forme séra alebo iného fluidu, ktorý ma tendenciu moju pokožku vysušovať a potom na neho musím nanášať ďalší výrobok. Tu pre mňa prišlo prekvapenie číslo jedna a to, že produkt nie je úplne riedky, kľudne by som ho konzistenciou prirovnala ku krému. Nanáša sa veľmi dobre a jedna pumpička bohate pokryje celú tvár. Po sére môžete kľudne použiť aj nočný krém, ale je potrebné počkať hodinu, kým sa dôkladne vsaje do pokožky.

Prekvapenie číslo dva bola príjemná citrusová vôňa, ktorá vo vás nezanechávala pocit, že si na seba dávate niečo lekárenské, skôr naopak. Je to príjemná akoby pomarančová vôňa s nádychom niečoho sladkého.


Ja som kúru zvolila, pretože som chcela viac nakopnúť moju pleť. Prišla mi akási mdlá, nepekná a bolo jej treba dodať extra starostlivosti. Prvé výsledky som zbadala asi po dvoch týždňoch najmä v rámci hojenia kože. Mala som na pleti nejaké fľaky, nezrovnalosti a vďaka séru sa začali rýchlejšie hojiť a pokožka začala vyzerať omnoho krajšie.  Zrazu bola vyhladenejšia a miestami s make-upom vyzerala, ako keby som mala bázu. Teraz je to mesiac a pol, čo fluid používam a beriem to ako takú celkovú regeneračnú kúru. Pleť je rozjasnenejšia a vyzerá tak zcelene, zahojene. Je to taký pocit,ako keď idete ku kozmetičke a vychádzate odtiaľ krajšia - aj pleť je vypnutejšia a hladšia. Tak takýto mám pocit pri používaní fluidu. Ono niet divu, Dr Belter je značka používajúca sa v salónoch, takže to o niečom hovorí.

Ak máte pocit, že vám slniečko narušilo pokožku, alebo, že je vaša pleť mdlá a potrebuje regenerovať mrknite sa na stránku http://www.belter.sk/ a odporúčam sekciu ,,skin renewal". Ak sa bojíte používania takýchto fluidov sú tam rôzne masky či ampulky, ktoré môžu nakopnúť rovnako. Toto sérum stojí okolo 30€, ale ako som písala vyššie ide o profesionálny produkt používaný v salónoch.

A čo vy? Regenerujete si pokožku? Ako? Ako často? Ste teraz spokojné s pleťou?

Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Cotton Latte
AUTHOR
12. januára 2016, 15:44 delete

Produkt vypadá fakt dobře, určitě by se mi hodil, ale bohužel na mě stojí celkem dost peněz :/ -L

Reply
avatar
14. januára 2016, 21:48 delete

je super ale ako píšeš, nie je lacný :/

Reply
avatar
kattia
AUTHOR
7. februára 2016, 19:13 delete

Myslis ze je vhodne ho pouzivat aj v obdobi marec-april? Alebo uz radsej nie a zvolit nieco bez kyselin s podobnymi ucinkami? Dik za radu.

Reply
avatar
kattia
AUTHOR
7. februára 2016, 19:13 delete

Myslis ze je vhodne ho pouzivat aj v obdobi marec-april? Alebo uz radsej nie a zvolit nieco bez kyselin s podobnymi ucinkami? Dik za radu.

Reply
avatar