Studnica neustáleho objavovania


Viem, že jednu micelárku od Nivei som už raz na blogu mala, ale neviem ktorú tak som sa dnes rozhodla zrecenzovať obe, a je na vás, ktorá sa vám zapáči viac. Aby ste potom nedopadli ako ja, keď som pred pár mesiacmi stále v drogérke  a vyjavene pozerala na to, že v ponuke sú dva druhy. Ja som si myslela, že len jeden a že si idem pre jednu a nie. Oni sú dve - pre každý typ pleti jedna.


Prvá je tá, po ktorej budem vždy prirodzene siahať ja a to micelárna voda pre suchú a citlivú pokožku. Ako možno viete, ja micelárky používam len na odličovanie očí, takže čím jemnejšia voda je, tým lepšie. Jednou z hlavných zložiek tejto micelárnej vody je prírodný mandľový olej, ktorý upokojuje suchú pokožku. Olej nie je v micelárke nijako cítiť, nevonia nijako nanajvýš veľmi jemne.Čo sa týka samotného odličovania, to asi netreba ani nejako moc rozpisovať - nanesiete na vatový tampónik, odlíčite pleť a v prípade očí necháte vatový tampónik aspoň 10 sekúnd priložený na mihalniciach, aby ste ním nemuseli drhnúť ale aby išiel produkt pekne sám dole. Druhý druh micelárky je pre normálnu a zmiešanú pokožku. Táto voda obsahuje namiesto mandľového oleja vitamín E, ktorý pokožku pekne ošetruje a pomáha ju rýchlejšie regenerovať. Aj táto verzia je určená na odlíčenie očí a absolútne nijako ich neštípe ani nedráždi. Pekne a efektívne odlíči a zanechá pleť pekne hebkú a odlíčenú.Ak by som ich mala porovnať, tak sú v zásade identické - rovnaká vôňa (takmer nijaká), rovnaká konzistencia, rovnaké účinky. Jediná odlišnosť je v tej hlavnej zložke vitamín E vs mandľový olej. Takže vy sa rozhodujte len podľa typu pleti, ostatné je fakt to isté.

Za mňa ďalšie dobré, cenovo dostupné micelárky, ktoré ma vytláčajú od investovania do tých lekárenských. Cenovo sa pohybujú okolo 4 € a kúpite ich kam vaše oko pozrie :))

A čo vy? U ktorej značky ste zakotvili? Či striedate? Máte nejakú obľúbenú resp nejakú, ktorá vás sklamala? 


Previous
Next Post »

16 komentárov

Pre písanie komentárov
8. januára 2016, 1:30 delete

Já mám z Nivei na oči trošku respekt, protože mi kdysi neudělala dobře. Ale micelárka by mohla být jemnější. :) Já jsem teď u Biodermy, ta mi po dlouhé době sedla. :)
KattyLife

Reply
avatar
Veru
AUTHOR
8. januára 2016, 7:01 delete

Já micelárky hodně střídám, ale Niveu už jsem sama měla nejmíň 4x, ale ještě to staré balení micelárky :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
8. januára 2016, 7:52 delete

Pre mna je to nepodarok, stipe, neodlicuje poriadne, nepaci sa mi ani zlozenie

Reply
avatar
8. januára 2016, 10:47 delete

Od nivei som ešte neskúšala, ale bioderma je u mňa na 1. mieste :)
www.vanesasworld.blogspot.com

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
8. januára 2016, 11:09 delete

Vyzerajú super, ja som si práve kúpila novú micelárku z Baley :)

Reply
avatar
8. januára 2016, 14:10 delete

Veľmi dlho som používala obyčajnú micelárku z Kauflandu, ktorá bola účinnosťou na úrovni akejkoľvek drahšej micelárky, ale už ju v ponuke nemajú :( Takže odvtedy používam aj rôzne iné. Momentálne mám Detoxikačnú a ochrannú micelárku od Dermacolu. Tiež odličuje a čistí výborne a plusom je krásna marcipánová vôňa. Nemám dobré skúsenosti s pleťovou kozmetikou od Nivei (upchávajú sa mi z nej póry), preto som ešte ich micelárku nevyskúšala, ale možno, ak by som ju našla za nejakú super cenu, tak by som ju kúpila na skúšku. Mala som zálusk aj na tú Baleácku, ale regálik bol prázdny, tak teda inokedy. Som aj zvedavá, aké na ňu budú recenzcie.

Reply
avatar
Cotton Latte
AUTHOR
8. januára 2016, 14:41 delete

Já micelárku od Nivey měla a až takový zázrak mi to nepřišlo...Upřímně jsem byla víc spokojená s micelárkou od Synergenu za 40kč :D -L

Reply
avatar
Roumí blog
AUTHOR
8. januára 2016, 18:32 delete

ake maju novšie obaly obzeram, akurat jednu použivam uplne tu prvú s obyčajnú a som sňou uplne spokojná:)

Reply
avatar
8. januára 2016, 21:51 delete

Nie som jediná, koho zmiatli očividne :))

Reply
avatar
8. januára 2016, 21:52 delete

Tak tu ani nepoznám! Ako to? Idem googliť!

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:02 delete

to vždy naštve ak firma prestane vyrábať niečo,čo má človek rád :/ Ja som s Niveou spoojnám, môžem od nich všetko a zbožňujem tú vôňu, aj keď tu to nie je vôbec cítiť. Na tú Baleácku som zvedavá aj ja, keď ju budem mať určite zrecenzujem :) ale zo zahraničných blogov som čítala, že je super :)

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:02 delete

tak ty si jedna z tých šťastlivých, čo zohnala :)

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:03 delete

Ja som s ňou mala asi rok a pol problémy a vtedy som práve začala skúšať nové ale teraz už je to ok :)

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:03 delete

juuujda nie je nič horšie ako keď si kúpiš micelárku a nesedí :/

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:04 delete

To si ako ja :) každý mesiac iná:)

Reply
avatar
8. januára 2016, 22:05 delete

Ja som mala pred časom problém s Biodermou ale už je to ok, neviem od čoho to záleží - takže možno by tebe tiež už sedela Nivea :)

Reply
avatar