Na dovolenku len s lekárenskými :)
A je to tu! Menej ako týždeň do dovolenky a ja si zgrupujem na kopu veci, ktoré si pobalím. O pár dní sa chystáme do Turecka a neviete si predstaviť ako strašne sa teším. Viem, že sme boli v NY prednedávnom, ale to bola taká tá dovolenka ,,chodím do nevidím do nevidím“ a teraz sa teším na úplný opak ,,dôchodca style“ kedy budem odnevidím do nevidím oddychovať. Beriem si so sebou kopec časopisov, kníh a mám v pláne natočiť zopár zaujímavých videí. S vlogom môžete rátať, ale plán je priniesť aj niečo navyše. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento rok sa asi vyhneme výletom, pri súčasnej situácii mi to príde vyslovene dráždenie osudu, a tak si popozeráme asi len mestečko v ktorom budeme a tým výletovanie končí. Nevadí, hlavné je tak či onak oddýchnuť si a veľa jesť.

Aj tento rok si so sebou beriem Bioderma nálož opaľovákov. Je to inak už 9 rok, čo si k moru brávam lekárenskú kozmetiku, kvôli mojej slnečnej alergii. Minulý rok som prvýkrát mimo mora skúšala na kúpalisko a bicykle aj klasické drogérkové opaľováky a boli ok, ale k moru by som si netrúfla. Raz si dovolenku pokazíte alergiou viackrát to skúšať nebudete. 

Som rada, že 95% značiek má vo svojom portfóliu sprejové opaľováky. Viem, že je to čistá lenivosť ale ja ich mám radšej a vždy siaham skôr po nich. 50 faktor je pre mňa ako múmiu nevyhnutnosť a to aj napriek tomu, že som vždy v chládku a pod slnečníkom. Aj keby som v chládku byť nechcela nemám moc na výber, pretože nie je rok, že by sa manžel nespálil a samoška, že budem vždy pri ňom. Okrem 50 (faktor) opaľovákov si vždy brávam krém na znamienka, oči a pery. Je to super šikovná vec, ktorá nie je ani taká drahá a ochráni tie najcitlivejšie miesta.
Neviem, či je to novinka alebo už staršia vec, ale minulý rok som na konci leta objavila opaľovák vyslovene na slnečnú alergiu. Chcela som si ho zobrať do Barcelony ale bohužiaľ zabudla som, tak som celá šťastná, že ho vyskúšam teraz. Má menšie balenie, takže ho budem používať len na miesta, kde som zvykla mať alergiu (dekolt, krk, vnútorná časť paže, bok poprsia). Uvidíme ako dopadne a môžete si byť isté, že vám to dám hneď po dovolenke vedieť.

A ešte jedna vec na záver – keď si kupujete opaľováky pozrite si vždy aj detské verzie. Veľmi často sú lacnejšie ako klasické verzie a zložením sú jemnejšie a niekedy aj kvalitnejšie. Ja si skoro vždy preto kupujem detské J Poradila mi to lekárka, a tie zvyknú mať pravdu.Inak Bioderma je podľa mňa prieborník v opaľovacom sortimente, veď posúďte samé na www.bioderma.com. Nájdete tam mimo týchto výrobkov aj oleje, výrobky s faktormi 15,30, opaľovaco-tónovacie krémy na tvár, make-upy na tvár, samoopaľováky - no proste veľa veľa výrobkov :)

A čo vy a dovolenka? Chystáte sa? Ak áno, kam? Ak nie, kam by ste išli, keby ste mohli? Kupujete si opaľováky v drogérii či v lekárni?
Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
kuku lienka
AUTHOR
14. júna 2016, 9:30 delete Tento komentár bol odstránený autorom.
avatar
kuku lienka
AUTHOR
14. júna 2016, 9:32 delete

Ja používam Eucerin 50 sprej na opaľovanie. Maju to rozdelené aj podľa pleti co je dobré,ale ja mam na detskú pokožku, to mi odporučila známa z lekárne :) a vcera mi akurat dala kožná do ruky leták s bioderma výrobkami a odporučila mi na tvár Photoderm AKN Mat - povedala, ze je to super nielen na akné, ale celkovo na ženskú problematickú pleť, čo ma skoro každá (póry, vyrážky, čierne bodky, az akné)
Užite si dovolenku! A možno je to práve lepšie, ze nemôžete nikam vyletovat, aspon úplne zrelaxujete! Teším sa na video, videá odtiaľ, bude to zasa o inom ;) a na koľko vlastne idete ked to nie je tajomstvo?

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
14. júna 2016, 11:00 delete

U mňa tento rok Kapverdy a bez Daylongu ani na krok :)

Reply
avatar
14. júna 2016, 17:19 delete

Moja pleť bola stále bielučká ako sneh, a preto som mala ťažkosti, hlavne keď som bola malá. Na slnko som skoro vôbec nemohla chodiť. Teraz je to čím ďalej, tým lepšie :) Chodím sa aj opaľovať a dokonca zhnednem, čo sa mi nikdy nestalo :D Keďže k moru veľmi nechodíme, tak si vystačím aj s opaľovačkami od Cien či Garnier. Ale vyhrávajú u mňa oleje Nubian
World of Nicol

Reply
avatar
martha
AUTHOR
14. júna 2016, 17:51 delete

U mňa sa pred 5 rokmi v Tunise prejavila alergia na slnko, tak odvtedy používam len Biodermu minimálne SPF 30, no poväčšinou 50. Lieky a betakarotén mi tiež pomáhajp, no na Biodermu nedám dopustiť. Tento rok by som rada vyrazila buď Španielsko alebo Grécko (tam som bola naposledy pred 11 rokmi). No neviem uvidíme :)

Reply
avatar
14. júna 2016, 21:51 delete

Ja sa chystám do Grécka koncom leta a som na neho strašne zvedavá :) nikdy som nebola ale očakávania mám vysoké :)

Reply
avatar
14. júna 2016, 21:52 delete

A nespáliš sa s Nubianom? Ja vidím Nubian vždy pri takých super hnedých ľuďoch :)

Reply
avatar
14. júna 2016, 21:52 delete

woooow Kapverdy! Tie vyzerajú na obrázkoch ako raj :)

Reply
avatar
14. júna 2016, 21:53 delete

Eucerin som nemala a keď nad tým rozmýšľam nič z Eucerinu vlastne! Musím napraviť lákala ma nejaké micelárka a očný krém tak keď budú nejaké zľavy vyskúšam :) Ideme na 11 dní takže to bude parádny oddych :) recenzie sú prednadstavené, takže nuda tu nebude :)

Reply
avatar
Alex B
AUTHOR
15. júna 2016, 8:07 delete

Ja používam opalovacie krémy od Baley, ale na tvár kvalitnejšie kozmetiku, zvykla som práve aj Biodermu :)

Reply
avatar
hitomi
AUTHOR
15. júna 2016, 21:32 delete

Já se letos opět chystám do Indie a loni jsem opalováky dost podcenila, zvlášť, když jsem se "vyhřívala" na poušti. Ale odnesly to nejvíc vlasy, na ty budu muset najít nějaký spešl šampon :) Co se ale krémů/sprejů týče, také sáhnu po Biodermě, četla jsem na ni asi nejvíce pochvalných recenzí, tak to vyzkouším. Mám světlejší pleť a dost rychle se spálím, což je pak na těch aktivnějších dovolených, kdy člověk pořád někam běhá, docela nepříjemné. Přeji, ať se dovolená vydaří, do Turecka bych se taky hned vypravila!

Reply
avatar
martha
AUTHOR
16. júna 2016, 16:46 delete

Bola som na Chalkidiki, ale presne neviem kde, to bola prvá dovolenka pri mori, autobusom a tak. Spätne nemám Grécku čo vytknúť, bolo tam naozaj pekne. Chcela by som tam ísť aj preto, že by som si oprášila gréčtinu, keďže som cez 4 roky žila na Cypre :)

Reply
avatar