Piatkové zdravotné okienko - prírodné oleje na vnútorné použitie :)Za posledný rok sa ku mne viac a viac dostávali informácie ohľadom prospešnosti olejov. Oleje ako zábal na vlasy, alebo ako hydratácia pleti či pokožky sú stará dobrá vec a myslím, že nikoho neprekvapia. Oleje a maslá, ako vnútorný pomocníkovia však pre mňa boli novinka a priznám sa, že aj trochu výzva. Aj keď si veľmi rada doprajem aglio ollio cestoviny jedna vec je olej s parmezánom, druhá vec je jesť olej každé ráno na lyžičke. Na samotnú konzumácia som sa odhodlávala veľmi dlho, až som bola donútená, keď som olej dostala ako darček. Moja prvá jedlá prvotina bol makový olej a bol to výborný začiatok, pretože makový olej je jemne sladký a nemáte ho problém zjesť. Pri ňom sa naučíte na konzistenciu a potom už nebude problém žiadny olej. 

Oleje sú tak neskutočným pomocníkom, až mi je nepochopiteľné prečo sa o nich viac nehovorí. Vždy samozrejme záleží od typu oleja – každý je dobrý na niečo iné a podľa toho kupujte olej. Ak si potrebujete napríklad podporiť rast vlasov alebo máte často angíny super pre vás bude ten makový. Ak vás trápi vysoký cholesterol a tlak pozrite sa na pupalkový olej. Ja som sa dnes chcela zamerať na dva oleje o ktorých som ešte nikde nepočula a verím, že by mohli byť super pomocníkom pre nejedného z vás. 


Keď som prvýkrát v nejakom obchode videla brokolicový olej myslela som si, že zle vidím. Z brokolice si viem predstaviť naozaj veľmi veľa vecí, ale olej nie. Brokolicový olej obsahuje veľmi veľa antioxidantov a obsahuje super kombináciu esenciálnych mastných kyselín. Olej obsahuje zložky, ktoré regulujú krvný tlak a znižujú cholesterol. Okrem toho obsahuje veľa draslíka, ktorý je prospešný pre správne fungovanie nervového systému.  V neposlednom rade treba povedať, že je veľkým pomocníkom vďaka tomu, že obsahuje vitamín A, ktorý je prospešný mimo iného pre dobrý zrak. 


Ak máte pocit, že brokolicový olej je mimo vášho gusta porozmýšľajte nad grepovým olejom. Grepový olej sa vyrába z grepových jadierok a obsahuje veľa bioflavonoidov, ktoré zabraňujú množeniu baktérií, vírusov, plesní a posilňujú odolnosť organizmu. Olej má preventívny účinok proti nachladnutiu, infekciám, zápalom a taktiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Tento olej je super nielen na vnútorné použitie, ale ak ho máte šup to s ním aj na telo. Veľmi dobrým pomocníkom je pri ošetrovaní úst a pier – popraskané pery, opary, afty. 


Určite vám odporúčam silu olejov nepreceňovať a pozrieť sa, či nájdete nejaký, ktorý vám vyhovuje. Ja som v nich zatiaľ ešte nováčik, ale ako vždy – radšej niečo z prírody ako pomletú chémiu.

A čo vy? Užívate nejaký? Ktorý? Veríte v prírodných pomocníkov? Máte nejaké skúsenosti?
Previous
Next Post »

6 komentárov

Pre písanie komentárov
13. januára 2017, 9:51 delete

Já jsem žádné takové oleje zatím nevyzkoušela.

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
13. januára 2017, 15:51 delete

Ja odporucam rascovy olej (imunita) a brusnicovy olej (vyyyborny na mocovy system a zenske organy+plus nenormalne vam omladi plet pri uzivani z vnutra) J.

Reply
avatar
14. januára 2017, 20:58 delete

tak všetko je raz prvýkrát :)

Reply
avatar
14. januára 2017, 20:59 delete

uplne velmi pekne dakujem! vyskusam :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
1. apríla 2017, 18:09 delete

Mohla by si napisat clanok o olejoch, ktoré si uz pouzila a ako si s nimi bola spokojna :)

Reply
avatar
Admin
AUTHOR
29. decembra 2017, 0:04 delete

Skvelý článok a ešte lepšie čítanie.. http://www.wow-parfems.sk

Reply
avatar