Mňamka na pery AkamutiTento príspevok som chcela napísať už minimálne dva týždne, ale nevedela som dôjsť na jeho nadpis. Úprimne, teraz ako ho píšem ho ešte stále neviem a dúfam, že v procese písania ma jednoducho nejako napadne. Ide totiž o to, že som si neuveriteľne obľúbila moje najnovšie Akamuti maslo na pery, a neviem ako ho popísať tak, aby ste sa do neho zaľúbili minimálne tak ako ja. 

Viete, že prírodné produkty mám veľmi rada, ale zloženie tohto masla na pery je jednoducho tak lákavé, že si neviem predstaviť väčšiu maškrtu pre moje pery ako je toto. Asi by som mala začať úplne od začiatku. V mojom poslednom príspevku som Vám písala, že sa mi minul balzam na pery. Hľadala som nejaký, ktorý by nie nevyhnutne musel byť vysúvací, nakoľko som ho chcela skôr na doma, a na večerné použitie. Na večer vyslovene potrebujem nejaký hutný a veľmi výživný balzam, ktorý zreparuje moje pery po celom dni. Stane sa, že vonku fúka, pery sa mi naozaj vysúšajú, nepomáha im ani klíma a to už ani nespomínam rúže, ktoré majú tendenciu pery riadne vysušiť. Z toho dôvodu, aj keď mám naozaj rada všetky šrobovacie balzamy, na večer to proste nie je dosť. Zlákalo ma práve kakaovo- citrusové maslo na pery v biokvalite, ktoré ma očarilo na prvý pohľad pochopiteľne obalom, a na druhý už spomínaným zložením:

Zloženie: olej zo sladkých mandlí Almond Oil (Prunus dulcis), bio olivový olej (Olea europa), bio včelí vosk (Cera alba), bio kakaové maslo (Theobroma cacao), Wildcrafted Fairly Traded olej z červenej palmy z voľného zberu zakúpený prostredníctvom Fair Trade (Elaeis guineensis), éterický olej Červená mandarínka (Citrus reticulata), bio éterický olej Sladký pomaranč (Citrus aurantium), éterický olej Myrha(Commiphora molmol).

Vidíte ho? Samé oleje, a iné úžasné veci, ktoré spolu vytvárajú hotový zázrak v kelímku pre pery. Ako som spomínala, prvé ma očarilo balenie, ktoré je proste krásne. Balzam má 15ml a skrýva sa v sklenenej tube s plechovým vrchnáčikom, ktorý baleniu dodáva šmrnc. Tak ako všetky Akamuti výrobky ani toto maslo sa nelíši tým, že balenie Vám veľa napovie o samotnom výrobku. Je to naozaj pekný znak týchto výrobkov, že vždy!! Je vrchnák vo farbe hlavnej zložky a na obrázku je vyobrazené to, z čoho sa skladá. V tomto prípade sú to citrusy ako mandarínka a pomaranč .t.j balenie je oranžové a na obrázku je tiež toto ovocie. Je to naozaj veľmi pekné znamenie týchto výrobkov, ktoré mňa osobne vždy poteší. Je vidno, že výrobca sa naozaj krásne pohral s detailmi.

Čo sa samotného masla týka jeho konzistencia je pomerne zaujímavá. Je určite hutnejšie ako vazelína avšak na perách sa priam kĺže. Maslo sa jednoducho roztápa pri dotyku s pokožkou, čo je veľmi príjemné. Má veľmi príjemnú, citrusovú vôňu, ktorá je pre mňa v lete tou top vôňou. Pery hydratuje jednoducho skvostne. Osobne si myslím, že od takého zloženia sa nedá nič iné očakávať. Pochopiteľne maslo sa má používať podľa potreby, ale mne osobne ho stačí naniesť len raz denne, večer. Pery sú hydratované, neštípu takže nevidím potrebu dávať si ho viackrát. Veľmi sa teším ako si ho zo sebou vezmem na dovolenku, pretože tam mám vždy pery úplne zničené a popraskané. Nech sa snažím akokoľvek slnko ma proste vždy dostane. Ak aj Vás trápia popraskané pery alebo hľadáte dobrý balzam tento môj nájdete na stránke http://www.bionatural.sk/.A čo Vy? Aj Vás trápia suché pery? Dávate si na noc nejaký špeciálny balzam? Ako Vaše pery reagujú na väčšie slnko pri mori? Teším sa na Vaše komentáre!
Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Romy Page
AUTHOR
19. júna 2013, 20:11 delete

tak taketo članky na balzam na pery mam velmi rada vyzera užasne, ja musim mať pri sebe stale nejaky ten balzam.. a kam ideš na dovolenku? :)
http://aj-ro-na.blogspot.cz/

Reply
avatar
20. júna 2013, 13:20 delete

To vážně vypadá jako moc pěkný produkt

Reply
avatar
28. júna 2013, 11:59 delete

Ďakujem :) ja som sa práve pred pol hodinou vrátila z Turecka :) takže už mám podovolenkované a musím napísať, že mi krásne balzam ochránil pery aj v 36 stupňových teplotách!

Reply
avatar