Medik8 Pore Cleanse Gel


 V lete treba využiť všetky zbrane, ktoré kozmetika ponúka. Ľahké ale pekne krycie make-upy, kvalitné púdre, vodeodolnú dekoratívku alebo účinné deodoranty. A potom samozrejme aj tú druhú časť - premasťujúce telové mliečka, rozjasňujúce oleje a čistiace a odmasťujúce čistiace gély. A presne o tom to dnes bude, o pomocníkovi vďaka ktorému sa ráno budete budiť s hladšou pokožkou a potom sa vám bude ľahšie nanášať make-up. 


 Tým, že som sa stále nevzdala pleťových olejov sa v tomto počasí ráno budím pomerne mastná a verte alebo nie, nie každý pleťový gél sa s týmto stavom poradí. Ale tento Medik8 s tým nemá absolútne žiadny problém. A najlepšie je, že to, že pleť odmastí zďaleka nie je jeho jediná výhoda. Ale poďme na to postupne!

Gél má veľké 150ml balenie, ktoré v pomerne úzkej tube pôsobí ešte väčšo. Samotná tuba je klasicky Medik-ejťácky biela s jemným čiernym popiskom. Netradičný je však obsah - veľmi príjemne voňavý gél. Medik8 má pomerne veľa výrobkov neparfumovaných, čo ma tu príjemne prekvapilo. Gél vonia presne ako Aperol Spritz a ak nie ste alkoholovo podkutý tak potom ako zmes grepov a červených pomarančov. Úžasná kombinácia na leto a obzvlášť na ráno. Ak ste čítali môj sobotný príspevok viete, že mám momentálne problém vstávať a toto veru pomáha.

 

Ďalšia vec, ktorá ma prekvapila je, akú schiuma  party gél urobí. Aj keď na pohľad vyzerá klasicky číro neprežente to s dávkovaním lebo sa od peny budete umývať ešte dva dni. 
Samotný gél je inak určený na mastnú a problematickú pleť - obsahuje L mandľovú kyselinu, ktorá pokožku exfoliuje ale nedráždi, AHA a BHA kyseliny, ktoré pokožku vyhladzujú, kyselinu salicylovú, ktorá má protizápalové účinky a nakoniec kyselinu L mliečnu ktorá pleť tiež exfoliuje alebo aj hydratuje. Samozrejme, tých zložiek je tam viac, viď obrázok nižšie.

Mne sa na ňom páči hlavne to, že síce pokožku prečistí a odmastí ale nevysuší ju. Neviem si predstaviť horšiu kombináciu ako roztápajúci sa make-up a k tomu ešte šupinky na pleti. To by bolo kombo roka.
 


Hebká a osviežená pleť hneď z rána je pre mňa momentálne benefit na nezaplatenie. Ako hovorím, či už je to čistiaci gél alebo kvalitnejší deodorant pomáhajte si ako viete, nech sa aj v týchto horkách cítite príjemne a pekne. Gél stojí okolo 18 € a zoženiete ho na http://www.medaprex.cz/sk/. Stránka má českú ako aj slovenskú verziu, čiže nie je problém preklikať ste, nech už ste z ktorejkoľvek krajiny. 


A čo vy? Aké sú vaše triky na prekonanie tepla? Museli ste upraviť svoju kozmetickú taštičku?


Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
14. júla 2016, 9:41 delete

Vypadá moc dobře, teď v létě tyto gely používám často :)

EVERYTHIN KATE

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
14. júla 2016, 10:54 delete

Vyzerá zaujímavo �� len taká otázka,kolko mesačne minies na kozmetiku alebo toto všetko dostavas? Lebo sú to vážne super odporúčania na niektoré výrobky ale keby som si mala aj všetky kupovať tak nemám eurace na žitie �� a manžel by zo mňa radosť nemal ��

Reply
avatar
14. júla 2016, 13:24 delete

Já se také budím s mastnou pletí, takže bych gel určitě ráda vyzkoušela. Nicméně mně nejvíce sedí teatree gel od The Body shop a teď zkouším řadu na mastnou pleť od Mary Kay, tak jsem na ni zvědavá :) BEAUTYPUSINKA

Reply
avatar
14. júla 2016, 13:33 delete

Juj vela miniem :/ ale kazdy mame s manželom svoje guilty pleasure takze nemôžeme jeden druhému nadávať :) a na druhu stranu dostávam aj nejaké výrobky takze aj to mi pekne doplna zásoby ;)

Reply
avatar
14. júla 2016, 13:34 delete

Inak o tom som vela čítala a je na mojom wishliste :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
14. júla 2016, 16:23 delete

Inak je keď tak rozmýšľam nad svojou otázkou,ci mínas veľa na kozmetiku,tak ja zasa veľa míňam na knihy, to je taká moja úchylka, ale kúpim aj potrebnu kozmetiku,len sa snažím do zásoby keď je akcia, ale pri knihách ceny neriešim a novinku musím mať doma hneď aj keď mám xy iných neprečítanych :D

Reply
avatar
14. júla 2016, 18:09 delete

Ale tak to podľa mna musí byt ;) aj ked su to hlúposti musíme mat nieco co nam robi radost :) inak by sa chodilo do roboty velmi tažko :)

Reply
avatar