Keď sa potom stane teraz


Viete čo som si minulý týždeň uvedomila? Že ja už vlastne zapadám do kolónky ,,prvé vrásky" alebo prevrásková starostlivosť. Že podľa dnešných merítok už vážne v mojej výbave nemôže chýbať očný krém, proticelulitídne prípravky, a také to seriózne dospelácke staranie sa o seba. Paradox asi len je, že kým doteraz som to robila lebo som mala rada všetky tie voňavé čačky, teraz mi vlastne dochádza, že by som to mala používať lebo vlastne musím, alebo mala by som. Juj a už to bude len horšie :) 

Asi mi aj teda prišlo vhod keď mi zo Ziaje poslali ich novinku - a to sadu očných krémov. Trošku ma prekvapilo, že prečo posielali rovno dva, ale už to chápem - jeden je gél a jeden krémik.


Každý prípravok má iné využitie tak sa na nich poďme teraz pozrieť po jednom.

Začnem asi gélom, pretože to je napríklad výrobok, ktorý som ja osobne používala od 18. Očné gély sú totiž výborná vec v každom veku, pretože zmierňujú opuchy pod očami a vyhladzujú kožu. Ja som bola vždy skôr nočné zviera, čo často bohužiaľ znamenalo, že som potom v škole vyzerala ako zombie. Učiteľky (ktoré som mala očividne ako som si pozerala vaše komentáre k videu extrémne konzervatívne) nezaujímalo, či som sa do druhej rána učila, ich komentáre došli tak či onak. Takéto géliky vedeli pekne pomôcť a navyše na oko pôsobia príjemne chladivo, čo je bonus navyše. Tento od Ziaje obsahuje výťažok zo šalvie, ktorá pekne ukľudňuje a ešte aj provitamín B5. Gél nemá nijakú vôňu, ale naozaj pekne ukľudňuje a chladí.Ako asi z názvu vyplýva má gélovitú konzistenciu, ktorá rýchlo zaschne a jediné, čo budete cítiť je úľava.  Ja môžem bohužiaľ potvrdiť, že ak si spolu s ním dáte korektor budete ok - o čom svedčí moja trojtýždňová nespavosť a absolútne žiadne otázky na môj výzor :)Druhým výrobkom je očný krémik proti vráskam, čo je práve vec, ktorú som začala poctivo používať asi pred rokom a pol/dvoma. U mňa to bola skôr prevencia nakoľko mám suchú pleť, ktorá ma zvykne pnúť a preto čím viac hydratácie tým lepšie. Tento krémik obsahuje olej z listov z petržlenu  a rovnako provitamín B5, ktoré sa starajú o hydratáciu, premastenie a prevenciu vrások. Pleť dostane potrebnú výživu, ktorá predchádza jej vysúšaniu a tým pádom sa bude menej namáhať. Konzistencia je skôr redšia, čo robí krém ideálnym na jar, leto a jeseň. Na rozdiel od gélu by som povedala, že jemne vonia, ale tak čisto, možno trochu bylinkovo. Tým, že je krém redší zaschne naozaj rýchlo. 
Za normálnych (spavých) okolností by som večer používala krém, ale tým, že mám teraz takéto obdobie tak preferujem gél, ktorý sa s opuchmi poradí lepšie. Doma mám vždy aj aj, aby som si to takto pekne vedela korigovať.


Oba výrobky stoja okolo 2,5 € čo je ešte lepšia cena akú som ja dávala za môj prvý gél keď som mala 18. Viem, že Ziaja je pre mnohých nedostatkové ,,zboží" 100% však oba zoženiete na ich vlastnom e-shope http://www.fortis-slovakia.com/

Ja by som vám poradila len jedno, začnite s takýmito vecami radšej skôr alebo neskôr. Nestojí to fakt veľa a ja úprimne verím, že raz sa ukáže rozdiel medzi tými, čo sa starali a tými, čo na to kašlali :) 

A čo vy? Tiež už spadáte do kategórie protivráskových krémov? Alebo skôr do kategórie ešte nemusím riešiť?
Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Zuzana Konkel
AUTHOR
8. septembra 2016, 21:49 delete

Tiez pouzivam ocny krem od Ziaja. Konkretne s nevadzou. ALe ten gel musim vyskusat, kedze tiez obcas ponocujem :)

Reply
avatar
Made by Boy
AUTHOR
8. septembra 2016, 23:46 delete

Ja som si svoj prvý očný krém zaobstaral minulé leto od Payot a skvele si poradil s tmavými kruhmi :) Teraz som na spodku balenia očného gélu pre mužov Clinique a pomaly sa rozhliadam po jeho nástupcovi...

Patrik
http://www.meshommes.com

Reply
avatar
11. septembra 2016, 21:04 delete

Ved to :) treba si dopomôcť ako sa dá :)

Reply
avatar
11. septembra 2016, 21:04 delete

Ty si na to išiel fancy :) ale dobre vediet co je pre pánov dobre rada sa inšpirujem pre moju polovičku :)

Reply
avatar