Jo Malone Wishlist


Jo Malone je taká moja malá úchylka. Malá pretože tých parfémov nemám doma zďaleka toľko, koľko by som chcela a úchylka preto, lebo niekedy si nie som úplne istá, že majú tú hodnotu a viem, že vo veľkom na mňa bohužiaľ pôsobí marketing :) Páči sa mi tá značka, koncept, balenie a ten pocit, niečoho luxusnejšieho na poličke. Niekto si kupuje luxusnú dekoratívku, ja mám doma fancy parfémy :) Ale samozrejme voňajú úžasne, to aby ste si nemysleli :)


Nakoľko sa moje narodeniny blížia a nerada by som hundrala na to, čo som dostala povedala som si, že je čas začať si pripravovať narodeninový zoznam. A keďže si výstrelky v podobe Jo Malone až tak často nedopriavam, teraz to príde :) Dala som dokopy 3 mojich favoritov, ktorých som ešte nemala a budem žmurkať na vesmír (a manžela) nech mi jedného prinesie :)


Jednotkou na zozname je určite Mimosa& Cardamom. Je to vôňa, ktorá presne zosobňuje zimu a jeseň pretože je hrejivá, výrazná a tak špecifická, že keď ju raz ucítite už ju budete vedieť vždy identifikovať. Prekrásna výrazná vôňa pripomínajúca podrvený kardamón s medom. 


 Druhá je úplný opak tej prvej. Kým prvá je ťažká, jesenná, hrejivá druhá je úplne, ale úplne niečo iné. Jemná (ale výrazná) kvetinová vôňa, ktorá sa mení ako chameleón. Začne výraznou pivonkou a postupne sa zmení do romantického púdra. Nádherná vôňa, ideálna na jar, kedy všetko rozkvitá a vy sa chcete cítiť sviežo a kvetinovo. 


Aj napriek názvu je voľba číslo 3 Sweet Lemon veľmi príjemný celoročný parfém. Dlho som bola v tom, že Sweet Lemon je len limitka, pretože parfém vznikol v spolupráci s Christine Nagel, ale nakoľko ho vnímam v ponuke už dlhšie, asi sa ustálil a ostal (jeeej). Sweet Lemon vznikol ako uctenie si britskej tradície pitia čaju a preto je aj parfém na ovoňanie mierne horko sladký. Sladký citrón je namixovaný s cédrom a bergamotom, čo vytvára proste čarovnú kombináciu!


Tak jednu časť môjho zoznamu už poznáte a môžete si byť isté, že ak mi napadne niečo ďalšie určite sa podelím :)

A čo vy? Aký parfém je na vašom zozname? Máte doma niečo od Jo Malone? Láka vás? Čo je vaša guilty pleasure? Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Kate P.
AUTHOR
23. októbra 2016, 21:16 delete

Páni tak o tomhle parfému čtu poprvé, vypadaá opravdu luxusně a musí stát za to:)

Somethingbykate

Reply
avatar
23. októbra 2016, 22:09 delete

Je to veru ako čerešnička na torte :)

Reply
avatar