Nerafinované bambucké maslo


Už som to raz na blogu tuším spomínala, ale bambucké maslo bol prvý drahý výrobok, aký som si kedy kúpila. To moje prvé maslo stálo cez tisíc korún a bolo to v čase, kedy na Slovensku iné ani nebolo. Už si nepamätám, čo bolo motiváciou na takú drahú kúpu, ale keď sa nad tým spätne zamyslím neľutujem. Maslo mi  vydržalo pomerne dlho a dalo sa používať fakt na všetko - tvár, pery, vlasy, telo. O 10 rokov neskôr môžem povedať, že bambuckých masiel je na Slovensku našťastie viac a tak dnes nestojí maslo 1000 korún ale kľudne ho zoženiete za 11-15 €. Našťastie :)


Ja mám doma nerafinované maslo neustále a teraz ako má manžel ekzém o to viac. Používame ho obaja či už ako spomínaný balzam na pery pred spaním alebo na suché časti tela. Je to pre mňa ultimátny pomocník v zime na hánky, lakte, kolená a päty, pretože po pár použitiach je pokožka ako vymenená. Maslo pokožku neskutočne zjemní a urobí ju úžasne hydratovanú a vláčnu. Od kedy som mala pred pár týždňami problém s pnutím okolo očí začala som sa maslom aj odličovať a ako som už spomínala problém je preč. Určite je to vďaka lepšiemu krému, ale nepochybne prispelo aj odličovanie, pri ktorom si okolie rovno pekne premastím. Maslo vôbec neštípe a odlíčenie je vážne precízne a pohodlné. Len potom treba zotrieť navlhčeným uteráčikom, tampóniky nestačia :)


Toto maslo je zo stránky http://www.sheabutter.sk/ a je nerafinované, bez prímesí, rozpúšťadiel a v triede A.  Tak ako všetky bambucké maslá je mierne tuhé, takže časť masla je potrebné naniesť do rúk, jemne zohriať a až potom naniesť. Maslo sa tak roztopí a je použiteľné. Aj keď sa to nezdá stačí ho používať v malých množstvách, pretože je veľmi premasťujúce a málo je tu naozaj viac. Tým, že nie je parfumované má trochu zvláštnu vôňu (všetky nerafinované voňajú rovnako) - mne pripomína pomleté orechy, ale nie je to žiadna chemická sladká vôňa.


Maslo má 100ml a stojí 12,99 €. Príde mi milé, že firma na stránke píše, že radšej zvolila cestu obyčajného balenia aby mohli priniesť radšej super produkt - pre mňa je úprimne aj plastová škatuľa pokrok, pretože doteraz som zvykla mávať bambucké maslo len v sáčkoch :) Takže uzatváreteľný obal je pre mňa vyšší level, ktorý oceňujem a teším sa.


Ak je pre vás zima obdobím hrošej kože toto by ste mali mať určite doma. Je tu super premasťujúce a užitočné pre celú domácnosť :) Ak chcete mať kvalitné bambucké maslo dajte si pozor, aby bolo nerafinované - aby malo čo najviac dobrých vlastností, kvôli ktorým je také špeciálne.

A čo vy? Mali ste doma niekedy nerafinované bambucké maslo? Voňalo vám?
Previous
Next Post »

3 komentárov

Pre písanie komentárov
Mačka
AUTHOR
29. októbra 2016, 11:13 delete

Mala som iba rafinovane a po case hodnotim, ze znovu by som ho nechcela. Nerafinovanemu by som vsak este dala sancu.
Kaviareň u mačky

Reply
avatar
13. novembra 2016, 19:43 delete

Pre mňa velky pomocník :)
https://cosmeticsthingsandother.blogspot.sk/2016/10/maslo-ahojte.html

Reply
avatar