Nohy von!


Myslím si, že všetky si odsúhlasíme, že tento týždeň začalo obdobie odhalených nôh :) Ja som si cez víkend zobrala z pivnice všetky sandáliky, žabky, šľapky, balerínky a vytešujem sa z ,,nového" prílivu topánok. Sandáliky sú podľa najkrajšie a najnepohodlnejšie topánky z celého roku. Noha v nich podľa mňa vyzerá sexy, ale tá bolesť, odreniny a letné opuchy sú odvrátená tvár tohto pekného trendu. Keďže sme tu vlastne v takej malej kamarátskej skupine tak vám narovinu poviem, že moja zimná manikúra sa podstatne odlišuje od tej letnej. V podstate v októbri si zamávame s pedikérkou a vidíme sa potom až v máji a starostlivosť je v zime na mne. A nie je to nič moc :/ kúpele, zábaly, pestré laky..no to vidím v zimnom období akurát tak vo filmoch a nie u mňa v byte v Ružinove :) Ale! Keďže prišlo leto, pedikúra je už za mnou a na poličku som vytiahla celý môj nožný arzenál :) A tak sa vám dnes pochválim!


Okrem toho, že som v zime lajdák vám poviem ešte dnes jednu TMI vec :) a to, že aj napriek tomu, že zďaleka nie som ideálna žena s kľudom na srdci môžem povedať, že so zápachom nôh naozaj nemám problém. Či mám na nohách silonky, ponožky s menším zložením bavlny ako je dobre alebo len topánky na boso viem, že sa nikde nemusím hanbiť vyzuť. Aspoň niečo :) Deodoranty na nohy teda idú celkom mimo mňa. Čo však mimo mňa nejde sú opúchajúce nohy, boľavé nohy a ťažké nohy. A keď som v nejakom časopise čítala, že Dermacol má za cca 3 € sprej, ktorý obsahuje mentol a uľavuje nohám povedala som si, že vyskúšam. Zvyčajne používam Alga San, ale ten stojí okolo 9€ - čo sú tri tieto. Takže som vyskúšala a viete čo? Úplne super! Sprej má jemnú citrusovú vôňu, úplne skvostne chladí a upokojuje unavené nohy. Používala som ho koncom minulého leta a zobrala som si ho aj do Japonska a úplne super. Nohy sú ráno nabitejšie a môžete začať ďalší deň sandálovej tortúry. 

Podľa toho ako pekne vonia, verím, že pomôže aj so zápachom, ale to (našťastie) odskúšané nemám :) 

Čo v lete míňam na kilá sú krémy na suché päty. Ja som inak absolútne nechápem. Krémujem sa ako blázon, vymáčam si nohy a keď poľavím päty mi zoschnú ako 80 ročnej babke. Môj manžel nerobí absolútne nič z toho a má päty mäkké ako bábätko :( Nefér! 

Komu nepomáha genetika tomu pomáhajú krémiky, ako tento z Dermacolu. Cenovo fakt super (okolo 2€) a výsledok rovnaký ako omnoho drahší kamaráti. Krém má stredne hustú konzistenciu, vonia jemne citrusovo a s pokožkou robí úplné zázraky. Vďaka zloženiu s olivovým olejom, kyselinou salicylovou pokožku regeneruje a upokojí. Ak mávate suché päty tak viete, že okrem toho, že je to vizuálny otras príjemné nie je ani to otravné svrbenie. A tento krém pokožku vďaka pantenolu fakt upokojí a parádne premastí. 


Neviem prečo, ale tým, že je to krém na päty ho nikdy nepoužívam na celé nohy. Predstavujem si ho nejak ,,silno" a nechcela by som si prehýčkať zvyšok nohy aby začala pukať aj ona :) takže v štádiu, keď je päta ok používam na celé nohy klasický zvláčňujúci krém na nohy, ktorý pekne hydratuje a premastí celé chodilo. Vôňa a konzistencia je rovnaká ako v celej sade. Toto je môj jediný celoročný spoločník, ktorého síce v zime zanedbávam, ale z času na čas ho použijem.

Odskúšané mám, že tento krém samotný super suché päty dokopy nedá (aspoň moje). Preto je vždy dobré dať ich dokopy niečím extra výživným a potom ich udržovať. Ten pätový krém inak používam aj vtedy, keď som bola cez deň na extra vysokých opätkoch a viem, že budem potrebovať extra pomoc. A telový make-up sa tu dostal úplnou náhodou! Minulý piatok som bola na jednej akcii, kde som mala šaty nad kolená a nebuchnem si deň predtým nohu o stôl? No buchnem :) Na kolene modrina ako keď som chodila do škôlky :) Ale! Keďže môj kozmetický arzenál môže konkurovať aj Lucid našla som tento make-up a šup to použiť ho! Modrina bola preč a ja som bola na seba hrdá, že som tretí krát využila tento výrobok :) Ak teda v lete plánujete svadby, alebo len nechcete vyzerať ako vaše mini-me :) tak radím zaobstarať si :)

Tak aby ste neskončili ako Silvia Lakatošová pred pár rokmi v Smotánke, kde ju ohovárali za popraskané päty radím investovať 2€ do nejakého krémiku a potom minútu každý večer na nanesenie :)

A čo vy? Staráte sa, či ignorujete? Nosíte už sandáliky?

Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Kate P.
AUTHOR
2. júna 2017, 17:23 delete

Já používám na nohy akorát krémy a to celoročně, jinak zase tak moc o ně nepečuji... což je asi trochu i škoda, nemám je dokonalé. Tyto produkty vypadají dost dobře. :)

Somethingbykate

Reply
avatar
3. júna 2017, 17:31 delete

veru veru ja si tiez hovorim, ze celorocna starotlivost by neuskodila :(

Reply
avatar