Výlet na PajštúnV rámci hľadania nových tém, aby ste sa na môj blog radi vracali som sa rozhodla zaviesť novú rubriku- výlety. Z času na čas Vás budem inšpirovať zaujímavými destináciami, ktoré sa určite oplatí vidieť a pokúsim sa priniesť Vám všetky dôležité informácie, ktoré by ste k danému výletu mohli potrebovať. Dnes začneme pekným výletom, ktorý si môžete urobiť, ak bývate v okolí BA. Hrad resp. zrúcanina Pajštún sa nachádza pri obci Borinka a je ideálnym miestom na príjemný pol denný výlet. Na Pajštún sa môžete dostať viacerými spôsobmi, ja Vám napíšem o tom najľahšom, ktorý je ideálny pre pasívnych športovcov.

Do Borinky sa dostanete veľmi ľahko autom (cesta z BA trvá asi 25 minút, záleží od premávky) alebo aj medzimestskou dopravou. Ak idete autom odporúčam zaparkovať pri kostole, ku ktorému sa dostanete veľmi ľahko – v podstate pôjdete po príchode do Borinky stále rovno. Následne prejdete cez cestu – tam je obecná krčma a pôjdete už len stále rovno hore. Dostanete sa na pekný chodníček, ktorý Vás ak budete sledovať značky dovedie k hradu. Cesta je pre nešportovcov mierne náročná, ja som sa veru zadýchala, ale veľmi pekná. Idete cez krásny tichý les, kde nestretnete (ak idete cez týždeň) ani živého človeka. Výstup na Pajštún nám pomalým tempom trval asi 45 minút,  ale išli sme naozaj ako dôchodci a pozerali sme sa všade naokolo. Osobne si myslím, že nie je potrebné niekam sa hnať a treba si oddýchnuť a načerpať silu z prírody.
Hore na Pajštúne sa dá opekať alebo piknikovať, je to naozaj veľmi pekné miesto s úžasným výhľadom. My sme si tam pekne posedeli, pokochali sa a následne sme išli dole. Cesta dole trvala podstatne krajšie asi 20- 25 minút.
Po náročnom výlete sme sa osviežili dobrou kofolou v krčme pri kostole, kde odporúčam sedieť vonku (v krčme je strašný smrad) a pripraviť sa na značne navýšené ceny majiteľa. 


Čo si nezabudnúť zobrať:
Vodu
Keksík (na energiu)
Repelent – v lese je strašne veľa hmyzu
  


Výlet na hrad Pajštún je naozaj veľmi pekný pol denný výlet, ktorý odporúčam aspoň raz absolvovať.

A čo Vy? Boli ste tam? Počuli ste o ňom? Láka Vás? 
 Previous
Next Post »

10 komentárov

Pre písanie komentárov
19. júla 2014, 8:00 delete

Po hradech se toulám ráda :)

Reply
avatar
19. júla 2014, 8:10 delete

Taky jsem tuhle rubriku zavedla :) hrozně mě baví číst o krásných výletech a nechat se inspirovat a to samé dělám i já. Pajštun si píši na list :)

Reply
avatar
19. júla 2014, 9:07 delete

Milujem túry a hrady tak dakujem za typ :) pripomína mi to tam Jánošíkové diery :)

Reply
avatar
19. júla 2014, 9:31 delete

Aj ja :) vždy rozmýšľam, aké to tam kedysi bolo :)

Reply
avatar
19. júla 2014, 9:32 delete

Presne! a v lete sa každý tip hodí!

Reply
avatar
19. júla 2014, 9:32 delete

áno? tam som nebola, ale veľa som o nich počula :)

Reply
avatar
25. júla 2014, 8:52 delete

Na Pajštúne som bola niekoľkokrát, vždy tam hrozne fučalo :D Ale je tam krásne, a ten výhľad, jedna báseň. Kopec je pomerne strmý, ale zas krátky :)

Reply
avatar