Pleťový olej od slovenského Mylo


Oficiálne sa priznávam, že absolútne zbožňujem pleťové oleje! Tak, ako som ich kedysi nevedela domíňať a ba ma priam až rozčuľovali, teraz ich úplne zbožňujem! Vážne si myslím, že ak raz prelomíte ľady a vydržíte to, zamilujete sa do nich rovnako. 

Hydratácia je úplne iný level, motivujú k tomu aby ste si ich pred spaním len v rýchlosti nenacapali na tvár ale pridali aj jemnú masáž a hlavne, väčšina z nich má naozaj krásne zloženie, ktoré prinesie viditeľné výsledky. Doteraz mám v hlave výsledky šípkového oleja, ktorý mi reálne vyhladil pokožku a odstránil fľaky. UUUU a ten čo používam teraz sa vám fakt bude páčiť :)


Je to ďalšia slovenská lakocinka :) So šikovnými výrobcami sa za posledné roky hádam mech roztrhol a ja sa neeeeskutočne teším a tlieskam :) Mylo funguje už viac ako 4 roky a za značkou stojí mladá dievčina, ktorú k tomuto remeslu priviedla milá náhoda. Kamarátka jej darovala knihu o výrobe mydiel, ktorá ju zaujala a tak začala mydlá (a inú kozmetiku) neskôr vyrábať sama.

Ja som si zo stránky https://www.krasnakazdyden.cz/ vybrala na testovanie Mylo olej s názvom Prebudenie, ktorý je určený na normálnu a unavenú pleť. Olej je balený v peknej sklenenej nádobke s pipetou (moje obľúbené). Veľmi sa mi páči aj jednoduchý dizajn a pekná (hipsterská) lepka. Je výstižná a oko jednoznačne zaujme. 

Čo sa vám bude páčiť viac ako obal je jeho zloženie :)Olej je totiž mixom samých dobrých olejov, ktoré sú lisované za studena. V zložení nájdete: jojobový, malinový, šípkový a hroznový olej. Pár kvapiek tohoto zázraku spolu s dobrou masážou hydratuje vašu pokožku a dodá jej regeneráciu, ktorú si zaslúži.


Olej patrí k suchým olejom, takže do pár minút po nanesení zaschne. Ja ho však používam večer pred spaním, pretože bez záťaže make-upu doprajem pokožke hĺbkovejšiu regeneráciu a viac výživy a hydratácie. Aby som nezabudla :) olej veľmi príjemne vonia, podľa mňa prevláda šípka - takže jemne nasládla príjemná vôňa. Nakoľko oleje nie sú lacná záležitosť odporúčam nanášať na vlhkú pokožku (ideálna navlhčenú kvetinovou vodou) - tak jednak dodáte pleti ešte viac vitamínov a jednak zmenšíte objem použitého oleja. 

Za mňa naozaj skvost. Nič viac netreba :)

A čo vy a slovenské/české značky? Sledujete ako sa krásne rozmáhajú? Podporujete ich? Ktorá je vaša obľúbená?


Previous
Next Post »

9 komentárov

Pre písanie komentárov
Tereza Blog
AUTHOR
7. marca 2017, 6:36 delete

Miluji pleťové oleje :-) Tento vypadá úžasně :-)

Reply
avatar
July V
AUTHOR
7. marca 2017, 9:01 delete

Slovenske prirodne znacky milujem :-) a som fakt milo prekvapena kolko ich tu mame a clovek nevie co skusat skôr, velmi som si oblubila Soaphoriu, ich kralovske sérum na zmiesanu plet mi dalo plet dokopy, a teraz mam ich nove kralovske odlicovacie mlieko, skusala som uz nieco od Ponio, Dulcie a chystam sa na Naviu a hlavne ma tesi ze tieto znacky napreduju a rozsiruju svoj sortiment, podla mna su to fakt kvalitne veci a je zbytocne nakupovat v zahranici ked tu u nas mame takýchto sikovnych ludi :-)

Reply
avatar
Cokinelle
AUTHOR
7. marca 2017, 9:50 delete

tieto slovenské značky ma neprestávajú prekvapovať, ja som si raz zadovážila vzorku šípkového krémiku od Dulcie a ten bol neskutočne dobrý :D tieto oleje by som tiež rada skúsila :)
http://bonesincouture.blogspot.sk

Reply
avatar
Zuzana Konkel
AUTHOR
7. marca 2017, 19:13 delete

Tiez ho pouzivam, súhlasím s recenziou.

Reply
avatar
8. marca 2017, 22:23 delete

a nielen vyzerá ale aj vážne je :)

Reply
avatar
8. marca 2017, 22:24 delete

Uplný suhlas aj so všetkými značkami, ktoré si vymenovala :)

Reply
avatar
8. marca 2017, 22:25 delete

Ak máš rada šípkové veci tak by sa ti podľa mňa páčil :)

Reply
avatar
Janka Bianka
AUTHOR
19. marca 2017, 19:04 delete

Všimla som si, že na Slovensku už máme fakt dosť vlastných značiek, z čoho mám veľkú radosť. Nedávno som o tom písala aj článok. Skúšala som zatiaľ produkty Sopahoria, Navia a samozrejme produkty značky Indulona, ktoré teraz vynovili obal. Z tých českých som mala pleťový olej levanduľa od Saloos a bol veľmi dobrý.

Reply
avatar