Letné tipy


V každom ročnom období si moja pleť pýta inú kozmetiku. V zime ju mám niekedy strašne vysušenú, až to bolí a v lete sa zase neuveriteľne mastní. Keď si k tomu pridáte ešte aj občasné vyrážky a to, že je moja pleť citlivá nie je nakupovanie pleťovej kozmetiky vždy ten najľahší oriešok. Našťastie som si za tie roky, vytipovala určitú kozmetiku, ktorá viem, že mi robí dobre a na aktuálne problémy mi raz dva pomôže. Neberte to tak, že tento článok bude o nejakých mojich problémoch, skôr bude dnešná téma pleťová kozmetika, ktorá môže teraz v tomto letnom počasí pomôcť aj Vám.

1, Moje Bioderma duo – ako som už písala vyššie moja pleť je momentálne v štádiu, že sa mi pomerne mastní. Dlhé roky som používala v lete Vichy Normaderm a ich rad pleťovej kozmetiky, ale potom som začala mať pocit, že sa mi po používaní týchto výrobkov mastní 2x toľko. Biodermu som začala používať, ešte kým okolo nej vznikol taký veľký boom, pretože je v pomere cena kvalita naozaj výhodná. Veľa ľudí na ňu hovorí, že je hrozne drahá, ale keď si kúpite 500ml balenie naozaj to nie je až tak veľa. My máme doma zelenú micelárnu vodu, tá je určená na mastnú pleť a pri používaní vody 2x za deň mnou a maminou nám vydrží 3 mesiace – t.j. mesačne vychádza na 5 eúr. To je podľa mňa naozaj znesiteľné. Voda pleť krásne vyčistí, odmastí a zanechá ju sviežu a naozaj dôkladne odlíčenú. Zo zelenou vodou si neodličujem oči (počula som, že niekto to robí, ale ja som to neskúšala) ale pery a tvár odlíči krásne.

Následne, hoci nie každý deň používam Bioderma čistiaci gél. Používam ho najmä vtedy keď mám pocit, že som sa s vodou neodlíčila úplne najdôkladnejšie alebo keď mám pocit, že sa mi urobilo viac vyrážiek ako je v limite. Aj z gélu sa snažím kupovať si výhodné väčšie balenia, vždy sa oplatia viac. Čo sa týka ceny dám Vám ešte jednu radu. Ja si tieto lekárenské produkty kupujem buď na internete alebo mimo BA, vždy to vyjde lacnejšie. Aktuálny príklad rozdiel ceny vody v BA a Trnave sú tri eurá – a to je uznajte rozdiel. 2, Mojím druhým tipom na dnes je naozaj super špirála na leto. Nie je síce vodeodolná, tú som zatiaľ nenašla takú, ktorá by stála za recenziu ale je naozaj super. Ide o pomerne neznámu Oriflame špirálu Endless lash mascara, ktorá je v Oriflame už pomerne dlho ale aj tak ju skoro nikto nepozná. Špirála má na Oriflame netradičný inovatívny kartáčik, ktorý dokáže s riasami robiť divy. Aj by som Vám ich odfotila, ale môj foťák (alebo ja) to nevie urobiť bez toho, aby to vyzeralo hlúpo. Ide o riasy predlžujúcu maskaru, ktorá ich najmä vytočí a predlži. Podľa mňa ich aj krásne zhusťuje, ale to nemal byť hlavný ťahač. Okrem toho, že to urobí už po druhom nanesení, ešte na riasach aj úžasne drží celý deň.  Vôbec sa nedrolí – ani v týchto teplách. Ak budete mať najbližšie v rukách Oriflame katalóg, určite sa na ňu pozrite.

A čo Vy? Aké sú Vaše letné tipy? Obľúbené výrobky?
Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
Sezka
AUTHOR
2. júla 2012, 8:53 delete

super ta bioderma. inak nechcem robit reklamu ale v jednej online lekarni predavaju teraz 2x 500ml balenie ani nie za 20e

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
2. júla 2012, 10:03 delete

Hm, ten čistiaci gél musím vyskúšať. Poslednú dobu počujem naň samé dobré ohlasy...

Reply
avatar
Simone
AUTHOR
2. júla 2012, 15:30 delete

Túto Biodermu používam aj ja :) No vyrážky sa mi tvoria aj tak :/

Reply
avatar
Blair
AUTHOR
3. júla 2012, 15:48 delete

Bioderma je špica! :)

Jinak jsem si dnes také založila blog. Kdyby jsi se chtěla podívat tak http://kosmetika-recenze.blogspot.cz/
díky :)

Reply
avatar
Stefi
AUTHOR
3. júla 2012, 17:59 delete

Biodermu H2O mám taky akorát že Sensibio, jelikož já mám pleť suchou a citlivou celoročně :D :(.

Reply
avatar
4. júla 2012, 20:52 delete

Ďakujem Vám za komentáre!

Reply
avatar
Lucia
AUTHOR
9. júla 2012, 13:32 delete

Zelený rad Sébium od Biodermy je skvelý. K micelárke a umývaciemu gélu ešte odporúčam krémik Sébium AKN. Krásne prečistí pleť, ideálny na noc.
Akcia na micelárku 1+1 zdarma nie je na zelenú ale na červenú z rady Sensibio. Akcia prebehla vo všetkých partnerských lekárniach.
www.isabelle.sk

Reply
avatar
Dee
AUTHOR
23. júla 2012, 12:57 delete

Mam zkušenosti, že Bioderma je fakt účinná, ovšem i celkem drahá. Teď používám Clean & Clear tonicum, biodermě se to sice nevyrovná, ale dobrá je taky ;)

http://llostinstyle.blogspot.cz/

Reply
avatar