2x Nobilis Tilia

  
 Dnes Vám opäť predstavím nejaké výrobky, ktoré som dostala k zrecenzovaniu od spoločnosti Nobilis Tilia.  Oba výrobky som skúšala v rovnakom časovom období a recenzujem ich spolu práve preto, že v tejto kombinácii super fungovali. Prvým z výrobkov je pleťová regeneračná maska z morských rias. Maska je určená pre zrelú a aknoznu pleť, pretože bohužiaľ nie vždy pletí, že aj keď prekročíte tridsiatku Vaša pleť bude krásna a bez nedokonalostí. Ja síce zrelú pleť nemám,ale pred nejakým časom som mala určité problémy s pleťou preto som dala šancu tejto maske. 
 Maska má veľmi príjemnú konzistenciu. Má v sebe zrniečka (Asi z tej morskej riasy) a nanáša sa v silnejšej vrstve na tvár, kde sa nechá pôsobiť 20 minút a následne ju odlíčite odličovacou vodou a tamponom. To je trochu ťažšia úloha, ale nie nezvládnuteľná :) Maska má však strašne výraznú aromu, ak to tak môžem nazvať. Najprv mi pripomínala Schwarzvaldksú šunku a neskôr sa tá vôňa ešte stupňovala. Nehovorím, že je to niečo neznesiteľné, ale je dobre , aby ste stým počítali :) To, ako maska vonia však okrem nejakých výnimiek zvyčajne nie je hlavný dôvod prečo si ju človek kúpi a preto sa radšej presuniem k jej vlastnostiam. Jej veľkou výhodou je, že potom ako ju zotriete okamžite zbadáte, že  miesta, kde ste mali nejaké veľké a silné vyrážky, akoby sa začali sušiť. Čo je super, lebo to je prvý krok k vyliečeniu :) Ja osobne mám veľmi rada prípravky s morskými riasami, lebo už veľakrát sa mi osvedčili, že fungujú naozaj dobre.

 Druhým výrobkom, ktorý som testovala bol Arganový krém.  Krémik má hydratačné a revitalizačné účinky a tým pádom dlhodobo chráni pleť. Krém je určený na ranné aj večerné použitie a mne jeho 5ml vzorka vystačila +- 6dní. Na prvý pohľad sa mi zapáčila jeho vôňa, v ktorej cítim makadamiový olej, ktorý je vlastne jednou z hlavných zložiek tohto krému. Je to taká príjemná, čistá akoby možno trochu bylinková vôňa. Krém je pomerne ľahký, preto by som ho určila pre normálnu, citlivú, a zmiešanú pleť. Mastnú nie, pretože sa obávam, že by ju nepremastil dostatočne, aj napriek tomu, že sa  skladá z viacerých olejov ( arganový, makadamiový, rakytníkový..).
  Do pleti sa krém vsiakne hneď! Vážne nebudem Vám písať, že minúta dve tri :) lebo to nie je pravda, tým, aký je super ľahký sa vsiakne okamžite. To je výhoda aj pri rannej aplikácii make-upu, pretože ho môžete v podstate hneď naniesť a krém pre neho vytvorí veľmi pekný základ. Tým, že obsahuje mnoho uzdravujúcich olejov mi spolu s vyššie spomenutou masku, krásne pomohol s mojím problémom. Maska odstránila nedokonalosti, a krém zase pekne dodal vitamíny pleti.


Dúfam, že priaznivcov prírodnej kozmetiky potešila moja recenzia a ak by Vás zaujímali ďalšie výrobky od Nobilis Tilie, ako vždy ich nájdete na ich stránke : http://www.navratkprirode.sk/
 Mňa by dnes zaujímalo, či aj Vy máte doma nejaký výrobok s čudnou vôňou :)
Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Ew*Edens
AUTHOR
26. novembra 2012, 8:21 delete

tú masku by som veľmi, veľmi rada vyskúšala ;)
ako ju tak chváliš, pretože mám aknóznu pleť ;)
nie, nemám nič s čudnou vôňou

Reply
avatar
27. novembra 2012, 9:04 delete

O aknoznu plet sa treba naozaj velmi starat aby sa poriadne vyliecila :)

Reply
avatar