Pre tých najmenších :)Viete čo je úplne rozkošné? Detské parfémy ! Minulý týždeň sme sa boli prejsť v meste a keďže sa blížia Vianoce (juchúú) obchody začínajú byť zaplavené vianočnými balíčkami. Zo všetkého najrozkošnejšie sú podľa mňa tie detské – princezné, autíčka, všetko krásne farebné. Ja sama si pamätám na svoj prvý parfém veľmi dobre, bol tuším z nejakého katalógu a voňal ako cukríky. Bola som na neho strašne hrdá, lebo vždy keď sme niekam s maminou išli dala som si voňavku aj ja. Keď nad tým spätne rozmýšľam, ja som ho tuším dostala až keď som bola na základnej, vtedy totiž jednoducho nebol taký výber a asi ani tak nefrčali voňavky. Neviem asi :)
 
Aký je Váš názor na detské parfumy? Samozrejme nemusia to byť parfémy, môžu to byť telové spreje, chápete ma, hocičo rozkošné, voňavé, detské čo sa strieka J Ja ich vnímam len a len pozitívne. Jednak je to naozaj krásny tip na pomerne lacný darček – takéto parfémiky kúpite od štyroch eur  a dieťaťu urobíte radosť. Ja som sa vždy keď som bola malá strašne chcela podobať na maminu a toto bola možnosť ako som tomu bola bližšie. Síce ostáva ešte kopec rokov, kým ja sama budem mamou, ale viem, že keď budem, určite takéto vymoženosti budem kupovať ak budem mať pocit, že by to moje dieťa potešilo, pretože nie je nič horšie ako plniť si svoje sny, namiesto snov dieťaťa.Najtypickejšie detské parfumy, ktoré sa podľa mňa na trhu nachádzajú sú pre dievčatá buď s motívom Disney princezien. Všimla som si však, že tento sortiment sa pomerne dosť často mení a obmieňa aj podľa toho, aký film ide momentálne v kinách. Keď išlo na vlásku pomerne veľa detskej kozmetiky sa vyrábalo práve s týmto motívom. Chlapčenské motívy sú veľmi často hrdinský spiderman, alebo aj kreslené Disney postavičky.
Čo sa týka samotných vôní, podľa mňa sú to naozaj veľmi príjemné vône. Dievčenské mi pripomínajú cukrovú vatu, cukríky alebo každopádne niečo príjemné sladké. Chlapčenské sú opäť tiež veľmi jemné, ale skôr mi príde, že ich vôňa pripomína nejaký šampón, alebo sprchový gél. Určite sa nemusíte báť, vône sú naozaj veľmi jemné, ľahké a nemajú ani nejakú extra dlhú trvácnosť.


Keby ste chceli urobiť, kompletný balíček, ani stým nie je problém, výrobcovia myslia na všetko. V ponuke nájdete sety so sprchovými gélmi, telovými mliečkami, naozaj všetkým, čo by detský spotrebiteľ mohol potrebovať.

Čo si o tom myslíte Vy? Je to podľa Vás zbytočná investícia alebo dobrý darček? Keď ste boli malé/ý dostávali ste takéto darčeky? Tešili Vás? 

Kúpili by ste niečo takéto? Máte v rodine niekoho malého komu idete kupovať darček? Ak áno, čo? Teším sa na Vaše komentáre a želám krásnu sobotu!


Previous
Next Post »

11 komentárov

Pre písanie komentárov
An.
AUTHOR
10. novembra 2012, 1:11 delete

Kdybych měla v rodině nějakou malou princeznu, klidně jí něco takového koupím. Ale bohužel mám v rodině samé malé kluky a ti tohle moc neocení. :)

Reply
avatar
Ew*Edens
AUTHOR
10. novembra 2012, 6:48 delete

myslím si že takéto čačanie od malička je zbytočné

Reply
avatar
Binna
AUTHOR
10. novembra 2012, 8:49 delete

Mne by teda najviac zaujímalo zloženie. Veľmi často ide o riadnu chémiu made in China, čo som videla, to by som decku nedala. Obaly sú páčivé, keď som bola malá, tiež sme to s kamoškami chceli. :)

Reply
avatar
10. novembra 2012, 12:13 delete

Tomu verím, že chlapca to asi moc nepoteší :( toho asi skôr autíčko :)

Reply
avatar
10. novembra 2012, 12:15 delete

To je pravda, ak v tom má byť len nejaký chemický hnus, určite to nebude dobré ani na detskú pokožku. Mňa to zaujalo najmä na pohľad a vôňu, úprimne až takto do hlbky som to neriešila, jednak nemám ani osobu,ktorej by som to kúpila, čiže moje nadšenie ostáva vo fáze obdivovania z ,,vonka" :)

Reply
avatar
K.
AUTHOR
10. novembra 2012, 14:14 delete

tiež som ich videla v obchodoch, veľmi ma zaujali tie krásne obaly, tak som ich niekoľko zo zvedavosti ovoňala, ale vôňa bola nič moc, samá umelina:-/ a tak trochu si myslím, že deti pekne voňajú prirodzene, tak detsky a nepotrebujú na seba striekať parfumy.. ale je to vec názoru :)
btw, páči sa mi ako voňajú výrobky johnson´s baby a sama používam Bed-time oil a šampón No more tears :D

www.70sukienmala.blogspot.sk

Reply
avatar
Rommie Max
AUTHOR
10. novembra 2012, 14:27 delete

ja by som to malemu dietatu nedavala čo ak to nejako škodi a myslim že je to zbytočne

http://rommiemax.blogspot.sk/

Reply
avatar
10. novembra 2012, 19:59 delete

súhlasím, deti zvyknú voňať krásne:) ktovie čím to je :)) Ja zase používam detské telové mliečka Bubchen, najmä v zime zvyknú byť skvelé:)

Reply
avatar
Lev bez hrivy
AUTHOR
5. decembra 2012, 15:21 delete

Malé levíča mužského rodu sa už niekoľkokrát zlialo levicinou voňavkou, že aby voňalo, hehe. Takže to nie je úplne od veci ani pre niektorých chlapcov.

Reply
avatar