Súboj krémov na ruky: drahý vs. lacnýViem, že veľa z vás určite preferuje na veciach ušetriť čo najviac, ale niekedy naozaj stojí za to, priplatiť si čosi viac. Sú veci, ktoré si zásadne odmietam kupovať drahé aj keby čo bolo, ale za tie roky som sa naučila, že na niečom sa jednoducho neoplatí šetriť. Príkladom takéhoto fungovania sú napríklad aj krémiky na ruky. Ako som už viackrát písala moja mamina mi od mala hovorila, že o ruky sa mám poriadne starať nech nedopadnem ako ona. Nemyslím si, že by ich mala nejaké extra hrozné, ale na druhú stranu mohli by určite vyzerať aj lepšie.  Ruky ako aj krk patria pri veľa ľuďoch do kategórie – viem, že ich mám, ale kým nevyzerajú ako 100ročnej babky ignorujem. Ja sa práve snažím učiť z chýb druhých a o ruky sa poriadne starám. Pravidelne si ich krémujem, robím si rôzne zábaly ako aj peelingy a ak náhodou niečo čistím, robím to zásadne len v rukaviciach.
Stav mojich rúk sa rapídne mení od septembra do marca, kedy si začínajú vyžadovať viac pozornosti. Kým v lete stačí, ak si ich natriem každý večer od septembra sa intenzita krémovania o dosť zväčšuje. Sú krémy, pri ktorých stačí ak si ruky pretriem pár krát denne, ale sú aj také s ktorými keď si ich natriem o 15 minút to môžem robiť znova, preto ako efekt prišiel tak aj zmizol. Osobne preferujem nie príliš mastné krémy a najmä také, ktoré hneď zaschnú nech ma neobmedzujú v mojej činnosti. Túto zimu Vám predstavím viacero dobrých krémov a začnem s tým najlepším. 


Granatapfel alebo krém z granátového jablka je úplný zázrak na ruky po všetkých stránkach. Podľa mňa vás zaujme, už len na pohľad, pretože balením veľmi pripomína jednu francúzsku kozmetiku s 3x takými cenami ako je tento krém. Krém je akoby v hliníkovej tube, z ktorej sa veľmi jednoducho vytláča. Ako som spomínala už na začiatku uvediem vám pár dôvodov, prečo sa oplatí dať za krém viac ako 1,5 eura. 
1, Konzistencia
Granatapfel má príjemnú hustú konzistenciu, ktorá sa neskutočne dobre rozotrie do rúk a stačí jej neuveriteľne málo. Lacný krém má riedkejšiu konzistenciu, ktorá spôsobí, že aj keď si ho natriete na ruky a rozotriete budete potrebovať ešte jednu vrstvu, pretože nebudete mať pocit natretých rúk.2, Vsiaknutie
Toto je špecifikum Granatapfelu, ktoré šokovalo nielen mňa ale každého komu som ho dala vyskúšať, ale keď si krém nanesiete na ruky HNEĎ je sa vsiakne a ruky sú suché. Ešte nikdy som sa s tak rýchlym zaschnutím nestretla a je to neuveriteľne príjemné. Ruky sú premastené a vy nemusíte čakať kým krém zaschne. Lacný krém na druhú stranu narobí na rukách jednak akoby pruhy krému – pričom niekde zaschne a niekde nie.
3, Výsledný efekt
Toto je popravde ten najdôležitejší faktor. Kým keď mám kvalitný krém stačí mi krémovať si ruky tak 4x denne s nekvalitným mám pocit, akoby mi ruky sťahovalo už 15minút po natretí.

4, Vôňa a obal
Tento bod nie je až taký podstatný ale no sme predsa ženy, takže sa mi nedá nespomenúť ho. Lacné krémiky zvyknú mať pomerne dosť chemické vône (tento to je čistá tragédia), ktoré voňajú ako mydlo, aviváž alebo čistiace prostriedky. Drahšie krémiky zvyknú byť omnoho prepracovanejšie a ich vôňa je viac uveriteľná a zvyčajne veľmi pekná. Nakoniec by som spomenula ešte obal, to asi vidíte aj vy sami. Granatapfel je skvost, až mi ho je ľúto používať lebo ten obal je proste krásny. Isolda, no to je krém za 1 eura a tak aj vyzerá.

Viem, že veľa z vás si vystačí s krémom za 1 euro a úprimne vám závidím. Nakoľko mám suché a citlivé ruky tieto krémy sú pre mňa riešením na 15 minút, čo mi k konečnom dôsledku spôsobí, že sa mi krém minie strašne rýchlo a hlavne ruky mi vôbec nehydratuje. Granatapfel stojí okolo 4 eúr, čo je pre mňa prijateľná cena hlavne za to, ako skvele mi ruky ošetrí. Zoženiete ho v lekárňach spolu s ďalšími výrobkami z granátovej sady.

A čo vy? Stačí vám obyčajný lacný krém alebo potrebujete výživnejší? Kde si kupujete krémiky? V lekárňach či drogérii?
Previous
Next Post »

7 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
9. októbra 2013, 9:42 delete

Se suchýma rukama taky bojuju, každý rok jakmile se ochladí, objeví se šupinky. Celkem dobrý na promazávání během dne je krém Isana s arganovým olejem, a na noc ruce mažu mastným norkovým krémem. To Granatapfel se mi líbí, doufám, že ho budou mít v lékárně na Myjavě :)

Reply
avatar
9. októbra 2013, 9:49 delete

O norkovom kreme som este nikdy nepocula! Ako to? Idem si ho hned vygooglit :) Dakujem :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
9. októbra 2013, 10:49 delete

Ten granatapfel vyzera ako Loccitane, mozno krajsie ked je taky farebny

Reply
avatar
9. októbra 2013, 14:30 delete

Hej presne aj podľa mňa :)

Reply
avatar
Elle Pomsar
AUTHOR
9. októbra 2013, 15:26 delete

Tiez sa o ruky snazim starat poriadnejsie, ja mam rada napriklad kremy od L´Occitane. ;)

Reply
avatar
10. októbra 2013, 10:31 delete

Tie sú úžasné, len tá cena je už naozaj pomerne vysoká :(

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
9. novembra 2013, 23:06 delete

príde ti drahý krém za 1,5 eura? veď od toho čomu hovoríš lacný medzi nimi je rozniel len 50 centov

Reply
avatar