Odličovanie s Dolivou


V poslednej dobe si všímam, že čoraz častejšie stojím pred jednou novou dilemou - po tom, ako sa mi minie nejaký výrobok, rozmýšľam, či si kúpim ten, čo som spotrebovala alebo vyskúšam nový. Doteraz som takúto dilemu až tak silno neriešila,ale v poslednej dobe som objavila pomerne veľa fakt dobrých výrobkov za ktorými je mi po ich minutí fakt smutno. Vo všeobecnosti zatiaľ pretrváva v rozhodovaní moja blogová racionalita (či iracionalita?) a hovorím si, že keď nebudem skúšať nové výrobky, nezistím, či sú nejaké ešte lepšie. Takto sa teraz na mojej poličke ocitli dva výrobky z Dolivy, ktorých výber nie je vôbec ale vôbec náhodný. 


O dva týždne (och ako ten čas letí) idem na dva veľké výlety, ktoré už teraz viem, že dajú mojej pokožke zabrať. Zmeny teploty, klíma, lietadlá a veľa hodín na letisku sa na mojej pleti odrazia fakt nepekne a preto potrebujem pokožke prispôsobiť jej starostlivosť. Nakoľko spotrebovanie pleťového mlieka trvá minimálne mesiac povedala som si, že začnem s novými výrobkami rovno, nech nemám rozrobených (zbytočne) viac odličovačov. 
Doliva odličovacie pleťové mlieko je určené na suchú a citlivú pleť, ktorú nielen dobre odlíči ale navyše aj hydratuje vďaka olivému oleju. Z Dolivy som mala pleťové krémy a aj odličovače a všetky výrobky mi naozaj výborne sadli, takže aj táto sada bola celkom stávka na istotu.


Pleťové mlieko slúži na odlíčenie pokožky tváre a krku a patrí k ľahším pleťovým mliekam. Aj napriek tomu, že je ľahšie ho kľudne môžete použiť tak, že si ho nanesiete na končeky prstov a vmasírujete do pokožky. Pre mňa je to fakt najlepší spôsob odličovania - nevynecháte žiadne miesto a doprajete si hoc aj super krátku masáž. Zbytok mlieko jednoducho zotriete navlhčeným uterákom a ste. 
Mlieko má príjemnú citrónovú vôňu (ako skoro všetky Doliva výrobky) a pôsobí tak letne, jemne. Ja som si ho vybrala najmä kvôli tej ľahšej konzistencii, ktorá mi príde do exotiky prijateľnejšia ako nejaké hutné odličovače. 
 


Výnimočne som sa rozhodla chvíľu používať aj pleťovú vodu, nakoľko viem, že vždy keď som pri mori sa ráno cítim nejaká spotená aj napriek tomu, že mám na izbe pustenú klímu. A celkovo pri pobyte v klíme a vlhkom prostredí trochu viac čistiaceho úsilia žiaduce. Aj keď som chcela pleťovú vodu používať až v Mexiku neodolala som a používam ju aj posledné týždne doma. Neskutočne sa mí páči jej citrónovo/olivová vôňa, ktorá ma ráno tak príjemne naladí. To ma len utvrdzuje v tom ako sú vône neskutočne dôležité a ako málo niekedy stačí na to, aby mal človek dobrú náladu.Mliečko aj vodu zoženiete v lekárňach alebo Doliva eshope http://www.naturprodukt.sk/ za cenu +7,5 €/kus. Oba výrobky sú naozaj veľmi príjemné a pokožku naozaj nedráždia skôr ju krásne hydratujú. Možno by som ich pred samotnou kúpou ovoňala, lebo tá vôňa je pomerne výrazná a viem si predstaviť, že nemusí každému sedieť. 

A čo vy? Meníte na dovolenke svoju odličovaciu starostlivosť? Plánujete tohto ročnú dovolenku? Skúšali ste niečo z Dolivy?

Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
13. februára 2015, 8:52 delete

Dolivu jsem kdysi používala a je moc fajn :)

Reply
avatar
13. februára 2015, 10:07 delete

Jeeej Bianka Mexico ☺ uzi si krasnu dovolenku v teple

Reply
avatar
13. februára 2015, 10:08 delete

Jeeej Bianka Mexico ☺ uzi si krasnu dovolenku v teple

Reply
avatar
Foxy Green
AUTHOR
13. februára 2015, 12:47 delete

no znie to celkom dobre :)

http://byfoxygreen.blogspot.sk/

Reply
avatar
Nelly
AUTHOR
13. februára 2015, 18:24 delete

Od Dolivy jsem kdysi měla olivový krém a fakt nevím, proč jsem si ho tehdy koupila, když mám mastnou pleť a celá řada je určená na suchou :D

Reply
avatar
Whatever
AUTHOR
13. februára 2015, 20:30 delete

Od Dolivy jsem zatim nic nemela ale to mleko vypada dobre :-)

Reply
avatar
14. februára 2015, 12:00 delete

:D takt o ti asi moc nesadol :(

Reply
avatar
14. februára 2015, 12:00 delete

Ďakujem :) už odpočítavam dni :)

Reply
avatar
15. februára 2015, 21:21 delete

To mléko vypadá skvěle, až mi dojde mixa, tak vyzkouším.

Reply
avatar