Boli ste už v Smoleniciach?


Ak sledujete môj Instagram (klik:tu) tak viete, že som bola minulý víkend na krásnom výlete v Smoleniciach. Malá vsuvka na začiatok :) ak náhodou nesledujete tak vám radím začať, pretože celý august tam prebiehajú súťažné pondelky, kedy môžete vyhrať niečo pekné pre seba a svoju kamarátku :) To znamená, že opäť sa súťaží o tri dni tak v pondelok šup šup tam :)

No a späť k téme :) Minulý víkend som bola v Smoleniciach, čo je mesto neďaleko Bratislavy a ako môžete vidieť nachádza sa tam krásny zámok. Tak sme si povedali, že je načase spoznávať čo máme najbližšie a dnes môžete vidieť ako to dopadlo :) Ak vás dnešný článok zaujme, tak potom radím vydať sa tam čo najskôr nakoľko zámok je otvorený len júl/august. 
Aby som vám povedala úplne úprimne, nie je všetko zlato, čo sa blyští :) Zámok je zvonku úplne nádherný ale vnútri je to trochu smutné. Vstupné stojí 2€ a okrem pekného výhľadu tam dokopy nič nie je. Jedna miestnosť so zbierkou historických kočíkov, jedna zariadená miestnosť a zopár vitrín s prapodivnými zbierkami. Výhľad je však fakt krásny a vďaka nemu sa prestanete hnevať na to, ako sa SAV-ka chová k tak krásnym pamiatkam. 

Podľa mňa pekná prechádzka, pekný výhľad a rozprávkový zámok, čo viac si v sobotné poobedie priať :) Oproti parkovisku bol billboard s reklamou na najlepšiu zmrzlinu v Smoleniciach a tú sme nemohli vynechať :) Nenapíšem vám, že to bola najlepšia zmrzlina akú som kedy mala, ale bola tam tak milá obsluha, a bolo to tam tak pekné, že ju odporúčam navštíviť :) Zmrzlina sa nachádza oproti Obecnému úradu :)


A nakoľko nás čaká teplý víkend rozhodla som sa pridať ešte jednu vsuvku, ktorá vás môže pekne ochrániť, keď budete šľapať pol hodinu na vrcholok zámku. La Roche Posay robí toto leto peknú kampaň kde k vybraným výrobkom pridáva ako darček UV Patch (UV lepku), ktorá vám ukáže ako na vás pôsobí slniečko a vďaka nej sa potom môžete lepšie chrániť. Je to strašne jednoduché :) Nainštalujete si apku do telefónu (je samozrejme zdarma), nalepíte si peknú srdiečkovú nálepku a len sledujete ako na vás pôsobí slniečko a následovne si necháte poradiť inštrukciami v aplikácii. 

Je to strašne šikovné lebo apka vám povie, kedy si máte zase naniesť krém, aký faktor si máte dať a ešte sa tam môžete hrať aj nejaké hry ak sa náhodou nudíte :) Je to taká pekná letná blbina, tak sa na to nezabudnite opýtať keď si budete v lekárni kupovať nejaký La Roche výrobok :)


A čo vy? Chystáte sa niekam cez víkend? Máte nejaké tipy na víkendové výlety? Boli ste niekedy v Smoleniciach?
Previous
Next Post »

6 komentárov

Pre písanie komentárov
Kaja
AUTHOR
18. augusta 2017, 9:58 delete

Ta appka ma dostala :D v Smoleniciach sme boli, zial, na jesen, zamok bol teda zatvoreny, ale presli sme sa po okoli, je to tam pekne :) a sobotne nevesty ste nestretli? Je to svadobny magnet, ten zamok

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
19. augusta 2017, 0:24 delete

Nikdy som na tam este nebola, ale mam v plane tam ist na vylet :)
Chceli by sme buduci rok si spraviť s manzelom Slovensko za dva týždne, take tie najzaujímavejšie miesta a toto je jedno z nich..
Mas úžasnu kabelku, odkial ju mas prosím pokial to nie je tajomstvo ;)

Reply
avatar
MONNIKA
AUTHOR
19. augusta 2017, 22:37 delete

Jé, tak to je vtipné :D

Reply
avatar
19. augusta 2017, 22:44 delete

a čo tam ešte máte na zozname? Dúfam, že Bardejov nechýba :)

a čo sa týka kabelky, žiadne tajko to nie je, len ma mrzí, že neporadím, lebo kabelku som dostala od mamky ako darček a tá ju kupovala v nejakom obchode v poľskom Krosne :( ak by si sa náhodou v blízkej dobe chystala do poľska môžem ju poprosiť nech zaloví bločik :)

Reply
avatar
19. augusta 2017, 22:44 delete

inak ani jedna nevesta :) a to je divné, lebo ešte aj spomenuli, že tam veľa sobášia :)

Reply
avatar