Kto povedal. že oleje sú na leto?


Vždy ma fascinujú niektoré trendy, napríklad oleje. Boom olejov začína vždy na jar a neskutočne sa odporúčajú na leto. Vtedy ich vidíte v reklamách, značky pridávajú novinky a drogérie sa idú pretrhnúť s tým, kto má lepší olej. A s týmto ja napríklad nesúhlasím. Keď si odmyslím opaľovacie oleje, ktoré sú podľa mňa najsam, oleje sú podľa mňa viac zimná ako letná záležistosť. 

Prečo? Pretože keď si predstavím v lete moje spotené telo, byt, ktorý má v noci 32 stupňov, posledné čo k tomu večer potrebujem je naniesť si na pokožku mastný olej. A či je to suchý, vsiakavý alebo mastný olej - vždy je to olej, ktorý bude jednoducho chvíľu mastný. Fuj teda, neprosím si. 

Ale teraz, keď je vonku príjemne chladno a v noci mám už len mikrovetranie, teraz je teda úplne iný čas. Teraz z poličky vyberám oleje a neviem sa ich nabažiť. 


O tomto Dove DermaSpa Uplifted som už raz písala, ale nakoľko ho stále žiadny olej ešte neprekonal povedala som si, že vám ho spomeniem ešte raz. Inak paradoxne celé leto som používala Dove Bronze Goddes a teraz ho vystriedal Dove olej. Urobili to dobre v tom Dove, keď skrášlili a vylepšili produkty - fakt sú bezkonkurenčné. 

Olej si nanášam každý večer po sprche ešte na vlhkú pokožku. Vždy radím každý olej - či už pleťový alebo telový používať na vlhkú pokožku - jednak ho miniete menej a jednak ho lepšie do pokožky zapracujete. Olej si naneste do rúk, jemne ho tam zohrejte a potom vmasírujte. Tak budete mať pokožku nielen krásne hydratovanú ale aj pekne prekrvenú. Čo je na tomto oleji okrem jeho brutálnej hydratácie super je jeho vôňa a konzistencia.
Olej vonia neskutočne čisto, sviežo, jemne sladko. Je to vo všeobecnosti jedna z najkrajších vôní aké som na telovej kozmetike cítila a vrelo vám ho radím ísť ovoňať. A tá konzistencia! No wow! Olej neskutočne rýchlo zasychá, a necháva pokožku dokonale premastenú (ale nie mastnú) a prevoňanú. 

Stojí okolo 10 € a zoženiete ho reálne všade :) Drogérie, e-shopy - čo je vám srdcu najbližšie. Ja teda vítam jeseň a obdobie olejov a radím vám pozvať nejaký k sebe domov :)

A čo vy a oleje? Kedy ich používate? Máte ich radi? 
Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
26. septembra 2017, 11:28 delete

Já se olejům dříve vyhýbala jako čert kříži, ale teď je používám na vše a užívám si to :-)

Začínám objevovat tajemství přírodní dekorativky

Reply
avatar
27. septembra 2017, 21:59 delete

aj ja kedysi, ale teraz sú moje najobľúbenejšie :)

Reply
avatar