Letná povinná výbava

 Tak ako každý rok  nedá mi ani tento rok nevenovať aspoň jeden príspevok téme letnej kozmetiky. Tento rok ešte o čosi špeciálnejšie lebo sa mi opätovne na dovolenke prihodila nepríjemná príhoda ( že ste si ani nevšimli, že som bola preč?:) Každopádne moji skalní čitatelia už vedia, že už pár rokov viac menej úspešne zápasím so slnečnou alergiou. Pre mnohých z Vás ( v tichosti závidím) je to neznámy pojem a možno si hovoríte, že naozaj? Aj niečo takéto existuje? Ale odpoveď je bohužiaľ áno, a Bianca je jeden z jedincov, ktorý ju má. V skratke ide o to, že ak pokožku v dostatočnom predstihu nepripravíte na slniečko v kontakte so silným slnkom sa na koži vytvoria vyrážky, pľuzgieriky, červené fľaky, koža neuveriteľne svrbí a je červená. Liek na to nie je, ale ak sa budete radiť osvedčenými odporúčaniami od dermatológov viete sa alergii krásne vyhnúť. Mali by ste pokožku pripravovať mierne na slnko, brať aspoň tri týždne pred dovolenkou beta karotén, sprchovať sa napr. po kúpaní v mori a používať kvalitnú po a opaľovaciu kozmetiku. Čo však čert nechcel vybrala som sa na super last minute čiže trojtýždňové branie beta karoténu bola v mojom prípade čistá fikcia a na tretí deň pri mori sa mi vysypal celý dekolt,ruky a ramená. Ale! Nikdy nikdy nikdy by som neverila (Aj napriek tomu, že kvalitnú po a opaľovaciu kozmetiku používam už asi piaty rok) čo táto kozmetika dokáže s pokožkou urobiť. Kým po nanesení Panthenolu sa moja alergia namiesto stlmenia ešte zhoršila, po nanesení poopaľovacieho mlieka Bioderma sa do 2 hodín úplne vytratila! Následne dva dni som si postihnuté miesta mazala asi každé dve hodiny s Vichy 50 (ja ako bledula používam len 50 – radšej biela ako spálená a s možnosťou rakoviny kože) a nechávala skryté a po pobyte pri mori som si ich natierala poopaľovákom a alergia zmizla. Naozaj neuveriteľné. Vážne si neviete predstaviť ten pocit, keď si nanesiete na to neskutočne červené a svrbiace miesto ,,obyčajný“ poopaľovák a ono to hneď prestane svrbieť, naozaj na nezaplatenie. Aby som Vám tu nepísala len tak obrazne, mojich dovolenkových pomocníkov Vám predstavím, aby ste sa mohli ak ste ešte neboli na dovolenke inšpirovať :


1,Bioderma Photoderm max 50 SPF + - opaľovacie mlieko s faktorom nad 50, je ako som už vyššie spomínala ideálna ochrana pre nás bledulky a bleduľov J Ja osobne som už pár rokov verná opaľovákom Vichy ale toto mlieko som dostala ako darček ku kúpe poopaľováku Bioderma, tak zase prečo ho nevyskúšať. Ak by som ho mala porovnať, má lepšiu konzistenciu ako Vichy je trocha riedšie a ľahšie sa rozotiera. Ale zase nepredstavujte si to, že by Vichy bolo nejaké super husté. Je to len o pohodlí, niekomu viac sedí riedšie.


2, Vichy capital soleil 50+ - môj najsamobľúbenejší opaľovák na svete! Môžete si frflať na drahú kozmetiku ale mňa nikto nepresvedčí o tom, že Cien je lepší ako Vichy. Ideálny na citlivú pleť, svetlú, alergickú. Naozaj rokmi odskúšané. Môžete ho vždy minimálne pred letom kúpiť v super akciách ( rodinné balenie, 2 za cenu jedného). Jedno balenie (to žlto –oranžové na obrázku) mi vydrží v priemere dva roky. To znamená 2x dovolenka a bicyklovanie, kúpalisko, občasné slnenie niekde. Naozaj výborná investícia. Ja osobne ho pri mori používam dvakrát denne – raz na doobedné kúpanie a raz na poobedné. Aj napriek tomu, že som naozaj bledá som sa sním NIKDY! Nespálila a nie je potrebné (aspoň z mojich skúseností) sa znova natierať po tom, čo vyjdete z vody. Ja až poobede. 3, Bioderma Photoderm aprés soleil – ako som už vyššie spomínala môj tohtoročný dovolenkový záchranca. Naozaj neskutočný poopaľovák, má neskutočne príjemnú konzistenciu, ľahkú, úžasne sa nanáša, hneď sa vpije. Vhodný aj na tvár (čo je super). Určený na citlivú pleť a dokonca aj na popáleniny.

Naozaj úprimne veľmi dúfam, že som týmto článkom niekomu kto má problémy ako ja pomohla. Kvalitná slnečná kozmetika, by mala byť každý rok vo Vašej výbave, lebo skôr či neskôr naozaj dôjdete na to, že koža sa Vám za to poďakuje.  A preto by ma naozaj veľmi zaujímalo, akú slnečnú kozmetiku používate Vy? Priznajte sa :) je to Nubian 2 či aspoň nejaká kvalitná 30 tka?:)


Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Veronika
AUTHOR
10. júla 2012, 8:43 delete

Tak na krém po opalování od Biodermy jsi mi nalákala.
Já začala na vyrážku trpět asi před 2 nebo 3 lety u moře, ale už asi vím z čeho to je - přibližně před 3 lety jsem začla i v létě brát betakaroten a od té doby to trvá, takže jsem letos okamžitě přestala a je to lepší a tak měsíc trvá než se vyplaví z těla, takže by to mělo přestat úplně. Jinak 30 se mažu ze začátku tak 2-3 u moře a pak přejdu na 20 nebo 15. Navíc jsem si minulý týden od příbzné - lékarnice vyslechla, že vyšíí faktory než 15 se do kůže zažírají a po určité době se mohou vytvářet malé bílé flíčky na pokožce. U mě tedy vedou oleje od Hawaiian tropics a pak opalovací mléka od Piz Buin.
Důležité je se namazat a každý by měl vědět, co mu svědčí. Podle mého názoru a názoru i lékárníků není potřeba, aby člověk, který jde krásně dohněda, se mazal OF 30.

Reply
avatar
katusicek
AUTHOR
10. júla 2012, 11:57 delete

skoro všetky produkty vlastním aj ja a súú super ! :)

Reply
avatar
Lev bez hrivy
AUTHOR
10. júla 2012, 12:32 delete

Levy si vyberajú Daylong 50-ku a v prípade spálenia Panthenol.
Natieranie mliekom po opaľovaní je buééééé. :D

Reply
avatar
Armen
AUTHOR
10. júla 2012, 16:08 delete

No ja som si minule kupila aj panthenol aj mlieko po opalovania a to mlieko obsahovalo viac tych aktivnych latok ako ten panthenol.. a bol to lacny astrid... sice to nebolo pouzite po opalovani, ale po tetovani, ale ucinok splnil velmi dobre :)

Reply
avatar