Líčenie na plesVčera sa na Slovensku konal asi najviac sledovaný ples v opere. Tento rok som sa na internete dočítala, že pozvanie kvôli ,,zaneprázdnenosti“ odmietlo viacero slávnych osobností, ale už dva roky mi vŕta v hlave, či je to naozaj zaneprázdnenosť alebo platenie nie lacného vstupného. Každopádne to my nezistíme, ale dnes ma napadlo napísať článok s plesovou tematikou. Množstvo z Vás sa možno na ples chystá a preto je dobré možno aj v predstihu zamyslieť sa nad tým, čo by Vo Vašej výbave určite nemalo chýbať. Líčenie na ples je treba naozaj dopredu zvážiť, a preto dúfam, že Vám budú moje typy nápomocné:
 

1, Určite tou najzákladnejšou vecou, ktorá by nemala chýbať je nejaký make-ip. Aj keď sa mnoho z Vás možno denno denne kompletne nelíči, predsa len príležitosť ako ples si to veľmi vyžaduje. Na takéto udalosti je podľa mňa dobré mať nejaký kvalitný a hlavne dlhotrvajúci resp. dlhodržiaci make-up, aby ste si boli isté, že sa Vám po dvoch hodinách nezačnú na tváričke robiť čmuhy a make-up je zrazu preč. Taktiež, čím kvalitnejší make-up tým, by mal čo najlepšie znášať trochu extrémne plesové podmienky, ako určite mastnejšia tvár (pri tancovaní sa človek potí, ako aj ak je tam náhodou silnejšie svetlo). Make-up by mal mať tiež dobré krytie, aby ste mali naozaj bezchybný, dokonalý výzor.
 

2, Druhou vecou, ktorú by ste mali mať možno kvalitnejšiu, je špirála. Oči sú tá vec, ktorú si väčšina ľudí všimne a namaľovať si možno trochu dramatickejšie riasy si ples priam žiada. Málokedy podľa mňa sklamú drahšie špirály, mne osobne sa ešte nikdy nestalo, že by som bola nespokojná s Max Factor alebo Loreal. Ples je predsa taká malá oslava, tak prečo ju neosláviť aj kúpou niečoho pre seba, čo Vám vydrží dlhšie.3, Treťou vecou, ktorá je vážne veľmi dôležitá je kvalitný rúž alebo lesk. Aj keď si môžete povedať, že kvalitnú špirálu nepotrebujete, lebo si máte krásne riasy od prírody pery je proste potrebné zvýrazniť. Rúž je určite potrebné doladiť k Vášmu líčeniu. Či už ho budete mať v nejakej super krikľavej farbe (cyklámenová, červená) alebo nejaký nie až tak výrazný – nude, či svetloružový mal by byť kvalitný. Jednoducho preto, aby ste si ho nemuseli chodiť kontrolovať neustále na wc, aby sa Vám nezaliezal do vrások, do kontúr pier, aby sa neurobili z rúža žmolky. Proste, aby ste sa na neho mohli spoľahnúť naozaj celý večer. 4, Samozrejme, že potrebných vecí na ples je vážne veľa ale nedá mi ako 4 naozaj potrebnú vec spomenúť lak na nechty. Veľmi veľa ľudí na túto podstatnú časť neustále zabúda a pred plesom si neurobí peknú manikúru a pedikúru. Podľa mňa je pekné, ak proste upravené nechty a ruky dotvárajú celkový výzor. A hlavne naozaj pozor na tie nohy, lebo predsa len ich býva na plese pomerne dosť vidieť.A čo Vy? Chystáte sa tento rok na ples? Ak áno, nejaký tematický, či jednoducho len ples? Máte už šaty? Koľko sa zvyknete na ples obliekať a chystať?
Teším sa na Vaše komentáre.
Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
13. januára 2013, 23:40 delete

ja som ešte na plese nebola, ak nerátam stužkovú, ale budeme mat na škole taký jarný- aprílový ples, takže budem mať premiéru :D
A chcem vrámci plesoveho/príležitostného líčenia vyskúšať umelé mihalnice, samozrejme nie také na štýl transvestitu, ale také tie decentnejšie, videla som to u mnohých makeup guru na youtube , krásne to otvori oči :)

Reply
avatar
nix
AUTHOR
15. januára 2013, 17:47 delete

tú špirálu od maybelline mám aj ja...ale niesom s ňou nejako extra spokojná :/
http://lekangourou.blogspot.sk/

Reply
avatar