Jarné líčenieDnes doobeda som sa trochu so sentimentom prehrabovala v mojej make-upovej zbierke a rozmýšľala nad tým, kedy už konečne budem môcť vytiahnuť všetky tie besné jarné a letné farby. Keď sa pozriem z okna automaticky vyťahujem hnedé, šedé, čierne veci. Tento týždeň som si povedala, že idem bojovať farbami proti zlému počasiu a dala som si na seba krásnu pistáciovú zelenú sukňu a jeden dobrák kolega sa ma opýtal, či nevidím aké je vonku počasie. Tak som si povedala, že takto si dobrú náladu asi nevybojujem. Predvčerom som v počasí počula, že možno koncom týždňa konečne vykukne slniečko a oteplí sa tak ma predsa len napadlo venovať sa dnes trochu veselšej téme a to jarné líčenie.

Neviem, či je na mieste nazývať ho jarné, ale naozaj je mi momentálne proti vôli nazývať ho letné. Čo by Vám teda nemalo chýbať v správnom jarnom líčení? Ako jarný make-up vyzerá? Kým letný make-up je o naozaj výrazných farbách, ten jarný je podľa mňa o prirodzenosti a o zvýrazňovaní pekných čŕt tváre. Dôležitými farbami v mojom jarnom líčení sú koralová, rôzne odtiene ružovej, bledomodrá, telová, jemná fialová či zelená.
Na vytvorenie krásneho make-upu je určite dobré mať po ruke nejaký ľahký make-up alebo BB krém. Ten pleť krásne zjednotí, zakryje nedostatky avšak na tvári nevytvorí masku. Make-up ako aj BB krém je dobre zafixovať nejakým kvalitným púdrom, ktorý zabezpečí, že make-up ostane celý deň na mieste a na pleť nebudú pôsobiť škodliviny zo vzduchu. Keď máme základnú vrstvu hotovú prichádza na rad tá najdôležitejšia časť jarného líčenia. Pekné, prirodzené líčka. V mojom wishliste je sú už pomerne dlho líčka Artdeco Dita Von Teese, ktoré sú tak nádherné, že sa mi o nich aj raz snívalo. Líčka krásne zvýraznia lícne kosti a dodajú Vašej tvári zdravý výzor. Ideálne je, ak v sebe majú líčka mierne trblietky, vtedy je efekt ešte výraznejší. Make-up, púder a líčka a veľká časť je za nami.


Pomaly sa presunieme k očiam, kde základ tvoria krásne dlhé mihalnice. Tie umelé môžeme dať bokom spolu s hrubými nánosmi riasenky. Základom je predsa prirodzenosť a preto sú dve vrstvy kvalitnej riasenky všetko čo potrebujeme. Nakoľko je obočie veľmi dôležitou súčasťou tváre nemali by sme ho zabudnúť vytvarovať a podčiarknuť jeho tvar ceruzkou či tieňom.
V závere nášho líčenia dodáme perám lesk či rúž. Správnou voľbou je siahnuť po peknom jemnom ružovom rúži, na ktorom sa pekne vynikne jemne trblietavý lesk. Ak sa cítite v takomto jemnom líčení dobre, považujte misiu v jarnom líčení za ukončenú. Ak máte pocit, že by to chcelo ešte niečo pridať nebojte sa skombinovať napríklad fialový a zlatý tieň. Táto netradičná kombinácia Vaše oči otvorí a dodá im šmrnc!

A čo Vy? Aké líčenie preferujete? Jemné, prirodzené alebo bez tieňov nevyjdete ani z domu? 
Previous
Next Post »

8 komentárov

Pre písanie komentárov
Ann
AUTHOR
2. júna 2013, 10:03 delete

Já jsem na stínech závislá. Zvláště v teplých měsícíh, kdy můžu experimentovat s nejrůznějšími barvami. A v takovémto hnusném počasí mi veselé barvy alespoň zvednou náladu :) Líčení, které si popisovala, zní skvěle, ale já, protože mám k BB krémům averzi, bych volila spíš make-up :)

Reply
avatar
2. júna 2013, 21:45 delete

Samozrejme alternatívou k BB krémom je aj ľahší make-up :)Ja som si prednedávnom kúpila jeden BB krém, ktorý teraz ešte testujem a ten mi robí krásnu akoby lesklú pokožku :) pleť vyzerá sviežo tak ma napadlo, že to je presne to, čo potrebuje jarný make-up :)

Reply
avatar
Aďuš :)
AUTHOR
3. júna 2013, 19:37 delete

Ja preferujem jemné líčenie.. Stačí mi bb krém a špirála a prežijem :) Ale samozrejme ak je čas tak sa rada pohrám s tienmi a pod. vecami :)
Andy :)

Reply
avatar
3. júna 2013, 20:11 delete

tak to si ideálna adeptka na jarné líčenie :) ja by som nemohla odísť z domu bez líčok, to by som vyzerala veľmi fádne :(

Reply
avatar
Bella
AUTHOR
4. júna 2013, 17:46 delete

Ta tvářenka DVF je dokonalá!!!!

World By Bella

Reply
avatar
4. júna 2013, 18:03 delete

preferujem jemné líčenie:)

GIVEAWAY U MNA

Reply
avatar
Panna Paris
AUTHOR
4. júna 2013, 20:16 delete

nice make up inspirations <3
and model JAC

www.classicorcool.com

Reply
avatar
Veronika
AUTHOR
4. júna 2013, 21:33 delete

Já mám na léto jenom lehký makeup nebo ještě lépe bb krém, řasenku a výraznější rtěnku :)
Měla jsem vzoreček toho BB od Vichy a zdál se mi hrozně fajn :)

Reply
avatar