Môj najnovší voňavý prírastokVšetci viete, že parfémy, to je moje. Pred cca. mesiacom  som Vám napísala môj voňavkový wishlist a prednedávnom som si konečne vybrala svojho favorita. Nechala som si poradiť a kúpila som si D&G s číslom 10 La Roue de la Fortune, a som naozaj celá nadšená.

Voňavka má 100 ml a na to, že pochádza z dielne Dolce a Gabbanu má pomerne zvláštny flakón.  Je z pomerne mohutného a ťažkého skla, ktoré robí voňavku mierne nepraktickou hlavne na nosenie do kabelky. Tiež sa podľa mňa moc nevyhrali ani s dizajnovou stránkou voňavky, proste číre sklo, plastový vrchnák a na voňavke etiketa s nápisom. Možno je to tým, že ide o D&G a o to, že tieto voňavky vlastne od začiatku neboli príliš drahé. Alebo ide o to, že každému sa páči niečo iné a kým ja preferujem skôr dizajn typu Lola alebo Miss Chérie, niekomu sa môže páčiť, tá jednoduchosť a čisté línie.
Každopádne, asi málokto si kupuje voňavku čisto podľa dizajnu a preto sa poďme viac venovať tej krásnej vôni. Úprimne je ju veľmi ťažko opísať, nie je ani sladká, ani korenistá ani citrusová. Neskúmala som to nikde na internete, ale osobne si myslím, že má v sebe niečo z Mont Blancu a niečo z Chloé Chloé a takto je to naozaj veľmi špecifická vôňa, ktorá nie je okukaná. Vôňa sa v priebehu dňa neuveriteľne mení a na konci dňa pôsobí tak jemne, sladko. Nie je ťažká a kľudne by som ju nosila celý rok. Nevadí mi teraz v týchto veľkých horkách a úplne si ju viem predstaviť, že ju budem cítiť v zime z mojich šálov.
Tento popis samozrejme nie je až tak smerodajný, preto som Vám pohľadala presný popis, aby ste si vôňu vedeli predstaviť lepšie:

    Hlava: brazílske korenie, zelené tóny, ananás, tuberóza
    Srdce: gardénia, jazmín, vanilka
    Základ: kosatec, benzaldehyd zo silice horkej mandle, pačuli

Okrem krásnej vône má táto voňavka ďalšiu výhodu a to super cenu. Všimla som si, že v kamenných obchodoch prebieha dopredaj všetkých D&G vôní, čiže je celkom problém ich zohnať všetky pokope. Na internete však ich úbytok nikde nebadám, akurát ma neustále prekvapujú rozdielne ceny na rôznych stránkach. Tak si dajte záležať a nájdite tú najlacnejšiu aby ste sa okrem krásnej vône mohli tešiť aj zo super lacnej ceny.
Ja osobne som so svojou novou kúpou veľmi spokojná a úprimne dúfam, že sa naozaj neprestane tak skoro predávať. Bola by to škoda, pretože celkovo tá edícia s D&G číselnými voňavkami bola nesmierne vydarená. Svoje si nájdu aj milovníčky mužských parfémov, pretože pár z nich bolo ,,mužských“ ale v skutočnosti UNIsex.

A čo Vy? Aké voňavky máte vo svojom wishliste? Skúšali ste túto? Páči sa Vám?
Previous
Next Post »

7 komentárov

Pre písanie komentárov
Zuzanka
AUTHOR
27. júla 2013, 13:26 delete

Mala som doma tú sadu vzoriek ktorá vyšla, keď sa tento rad uvádzal na trh a práve táto sa mi páčila asi najviac :)
Inak, momentálne používam Versace Yellow Diamond, akurát včera som o ňom aj písala http://onestepclosertomylife.blogspot.sk/2013/07/cim-voniate-v-lete.html

A na wishliste je aktuálne Escada Cherry in the air, D&G Light Blue, Marc Jacobs Daisy a DKNY Be delicious Fres Blossom :)

Reply
avatar
Lucky
AUTHOR
28. júla 2013, 18:42 delete

zajímavá vůně :)
http://turquoise-bow-of-cosmetics.blogspot.cz/

Reply
avatar
Nickyna
AUTHOR
28. júla 2013, 22:05 delete

Jé,parfém vypadá skvěle,ještě ho tak cítit :)
Napsala jsem pozdní odpověď na email kvůli dovolené,omlouvám se !:)

Reply
avatar
29. júla 2013, 9:46 delete

Jeej ďakujem za taký super dlhý komentár :) Ja som kedysi dávno ešte robila promo na tieto voňavky tak som si ich tiež riadne naňuchala a teraz po kopec rokoch som si konečne jednu aj kúpila :)
Inak Vesace mám strašne rada aj tú ktorú máš ty je osobne na mojom wishliste :) Článok si idem hneď prečítať, že čo na ňu hovoríš :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
31. júla 2013, 18:06 delete

zaujímavé.. :) pozývam ťa na giveaway http://dommie-world.blogspot.sk/2013/07/giveaway.html

Reply
avatar