Philips Straight&Curl - žehlenieMusím povedať, že moja nová žehličko/kulma sa u mňa zabývala veľmi dobre.Otestovaná je už veeeľmi veľa krát, a ako som vám sľúbila po jej predstavení v prvej recenzii (klik), dnes Vám ukážem jej reálne výsledky.
Ako som už raz písala Philips žehlička Straight&Curl je špeciálna v tom, že je to vlastne taký hybrid, ktorý vám umožní vlasy nielen žehliť ale aj kulmovať. Má špeciálne ohnuté dosky, ktoré vlasy bez väčšej námahy ľahko zvlnia (ale o tom viac v ďalšom článku). Keďže však primárne ide stále o žehličku na vlasy, rozhodla som sa začať svoju recenziu práve poukázaním na to, ako pekne vlasy žehlí.
Prvá fotka ukazuje ako reálne vyzerajú moje vlasy po učesaní. Áno poviem to aj za vás – ako neučesané. Moje vlasy sú extrémne divné a opísala by som ich asi tak, že namiesto objemu pri korienkoch majú objem pri končekoch. Hore sú akoby jemne spľasnuté a zato dole pri končekoch akoby nastal malý výbuch zmiešaný s trochou zvlnenia. Čím mám vlasy kratšie, tým sú vlnitejšie avšak ako dorastajú vlny miznú. Dôvodom, prečo som siahala po novej žehličke je to, že zo starou mi vlasy vydržali vyžehlení asi pol dňa aj s použitím stylingových prípravkov. U kamarátky som skúšala jej žehličku a vlasy mi vydržali rovné dva dni, čiže nie je to úplne ani o mojich vlasoch, ale o kvalite žehličky.
Na druhej fotke mám vlasy vyžehlené a myslím si, že vyzerajú miliónkrát krajšie. Sú krásne lesklé, vyzerajú zdravo, upravene. Celé žehlenie mi trvalo 12 minút a žehlila som na 200 stupňoch. Žehlička sa krásne kĺzala po vlasoch, a celkový proces bol aj napriek tomu, že to nie  sú široké platne veľmi rýchli. Vlasy si počas žehlenia vždy rozdeľujem do sekcií, aby sa mi neplietli rovné a vyžehlené. Pred žehlením používam stylingový prípravok na žehlenie (čierny Guardian Angel Got2Be), a po žehlení si vlasy vždy prelakujem. Veľkou výhodou žehličky je, že konce platní majú taký špeciálny povrch, ktorý ostane aj počas žehlenia studení, takže ak potrebujete platne o seba pritlačiť nie je to problém. 


S nadšením môžem napísať, že vlasy mi vydržia vyrovnané dva- tri dni, čo je na nezaplatenie. Stačí mi vyrovnávať si ich menej, a tým pádom sa menej ničia. Aj keď má žehlička tenšie platne, je vhodné aj pre dlhovlasé a husto vlasé, lebo sa vďaka špeciálnemu povrchu po vlasoch krásne kĺže čo šetrí čas pri samotnom žehlení.  Ako žehlička sa osvedčila na 100% a onedlho zistíte ako obstála ako kulma.

A čo Vy? Vlasy si žehlíte či kulmujete? Ako často? Akú značku žehličky/kulmy máte doma?

Previous
Next Post »

23 komentárov

Pre písanie komentárov
mummy
AUTHOR
5. septembra 2013, 15:30 delete

Mám presne také isté vlasy, vrátane dĺžky, kvality a farby :D Pamätám si, ako nedávno mama chytila ráno hrebeň, že som sa aspoň mohla učesať a zostala dosť prekvapená, že už boli učesané :D

Reply
avatar
5. septembra 2013, 15:41 delete

Pozrela som si fotky a tvoje vlasy sa mi páčia nevyžehlené aj vyžehlené. Myslím si, že vôbec nemusíš riešiť či vyzerajú učesané alebo nie, sú pekné a zdravé. Jednoducho len žiadna z nás nikdy nie je spokojná so svojimi vlasmi a vždy sa nám páčia vlasy niekoho iného :DD

Reply
avatar
5. septembra 2013, 15:54 delete

mopc pěkný efekt, ale souhlasím, že vlasy máš krásné i nevyžehlené

Once Upon a Time

Reply
avatar
Brunwen
AUTHOR
5. septembra 2013, 16:47 delete

Taky souhlasím s ostatními. Máš vlasy pěkné i normálně. Ale žehlí pěkně. :)

Reply
avatar
Lia Crystal
AUTHOR
5. septembra 2013, 17:22 delete

Naozaj pridáva vlasom lesk. Som zvedavá na ten ďalší článok o kulmovaní, lebo už dlhšie zháňam nejakú dobrú kulmu. :)

Reply
avatar
INA T.
AUTHOR
5. septembra 2013, 19:45 delete

Mám ji taky..je skvěla

Reply
avatar
Elle Pomsar
AUTHOR
5. septembra 2013, 20:33 delete

Podla mna mas vlasky pekne aj normalne, mne sa nahodou paci taky strapaty look. ;)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 20:38 delete

Toto sa mne stávalo permanentne u mojej babky, tam je totiž strašné (na dedine o 300 obyvateľoch) ak niekto ide do potravín neupravený a moja babka mala stále pocit, že nepoznám hrebeň :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 22:29 delete

Len 12 minút toľko vlasooov?:O :)) waau neuveriteľné, mne to vždy trvá minimálne trištvrťhodinu, ale asi to bude fakt tou žehličkou :) dawnielicious.blogspot.sk

Reply
avatar
moon
AUTHOR
5. septembra 2013, 22:59 delete

mas strasne pekne a leskle vlasy! :D
ja ako ovca si bez zehlicky neviem predstavit zivot :D ale nezehlim stale, skor mam take "obdobia":D

~moon

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:05 delete

Jeej ďakujem opäť za ďalší krásny komentár! Odkedy som sa dala minulý rok v zime tak razantne ostrihať snažím sa starať o vlasy naozaj extrémne poctivo, zatiaľ sa mi našťastie darí, pravidelne ich zastrihávam a nebadám, že by sa nejako štiepili, tak veľmi dúfam, že zdravé aj vydržia :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:06 delete

Asi to bude naozaj tým, že každý chce to, čo nemá :) Akurát ja by som si nevedela vybrať či by som chcela úplne kučeravé alebo úplne rovné, pretože sama mám niečo medzi :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:07 delete

Článok bude onedlho, tak sa potom aspoň môžeš rozhodnúť či bude tvoja nová kulma práve táto :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:07 delete

jeej vážne?:) to potom veľmi ďakujem :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:08 delete

Ja som mala od Roventy moju prvú žehličku a pamätám si, že tá mala také vymeniteľné nádstavce a ešte aj krepovala :) Inak to bolo asi pred 15 rokmi a stále ju mám doma a funguje :)

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:09 delete

45 minút ?Och to by som si ich asi nežehlila :DD tie ,,novodobé" platne vedia veľmi ušetriť čas, a hlavne aj zdravie vlasov!

Reply
avatar
5. septembra 2013, 23:10 delete

Ďakujem :) ty máš kučeravé vlasy? To musí byť škoda žehliť, aj keď chápem, že raz za čas je zmena super!

Reply
avatar
Lucy Enne
AUTHOR
6. septembra 2013, 16:33 delete

To je fakt no..taky bych na to neměla trpělivost tak dlouho :))

Lucy Enne

Reply
avatar
moon
AUTHOR
6. septembra 2013, 20:56 delete

Jj mam :D vela ludi mi hovori, ze je to skoda :D:D Mne osobne sa pacia, ale presne ako hovoris - obcas treba aj zmenu :D

Reply
avatar
Markett
AUTHOR
9. septembra 2013, 21:14 delete

Já jsem věrná Bioionic žehličkám. Ale jsem často moc líná si vlasy žehlit O:-) Ale když už, tak s TiGi Flat iron sprejem.
Jinak, máš krásnou barvu a lesk! :) Jde vidět, že se o vlásky staráš :)

Reply
avatar