Našla som Vianočnú vôňu!!!


Pamätáte si, ako som minulý týždeň spomínala, že hľadám vôňu, ktorá mi pripomenie Vianoce? Zistila som, že taká vôňa zďaleka nie je len jedna! Minulý týždeň som Vám písala o tom, ako mi Vianoce pripomenul jablkovo-škoricový sprchový gél a pár dní potom mi domov dorazila zásielka s mandarínkovým osviežovačom vzduchu, ktorý presne vystihol Vianoce!

Neviem ako u Vás, ale my sme kedysi mali doma mandarínky vždy len počas decembra. Prvýkrát som ich zvyčajne dostala na Mikuláša a potom sme ich mávali doma častejšie, ale nie v takom hojnom počte ako ich mám napríklad doma teraz ja.
Tento rok jem mandarínky od septembra a stále sa ich neviem nabažiť. Od prvého kúska mi pripomínajú Vianoce a pokaždé keď si ich dám mi zlepšia náladu. Výnimkou nie je ani tento Mandarínkový osviežovač vzduchu, ktorý vonia presne ako tá vôňa, ako keď lúpete mandarínku. 


Je to naozaj prekrásna vôňa, ktorou prevoniavam byt po varení alebo si ju striekam len tak, pre zlepšenie nálady.  Inak celkovo aj keď si prečítate rôzne ezoterické stránky dozviete sa, že vôňa mandarínky ukľudňuje, uvoľňuje a vytvára dobrú náladu. Na stránke Nobilisu ( http://www.navratkprirode.sk/ ) sa dokonca píše, že sa mandarínkové vône odporúčajú aj na rôzne obchodné stretnutia, kde navodzujú dobrú atmosféru. Ja to pretavím do bežného života- myslím si, že mandarínkova vôňa bude príjemné spetrenie aj počas vianočných sviatkov, kedy ja sama čakám húfny počet návštev a dopomôcť dobre atmosfére peknou vôňou sa vždy hodí.


Takže som objavila ďalšiu vianočnú vôňu, juchúú! Sprej stojí okolo 14€, čo zďaleka nie je málo, ale je presne taký ako som chcela- nie je ,,umelinový" a naozaj pripomína Vianoce.

A čo Vy? používate osviežovače vzduchu?
Previous
Next Post »

9 komentárov

Pre písanie komentárov
Anonymný
AUTHOR
15. decembra 2014, 9:44 delete

to tvoje "pokaždé", vždy si to všimnem :) :) asi každý máme nejaké cudzie slová, čo sa nám bežne zaužívajú a ani si to neuvedomíme, ja napr používam strašne veľa anglických slov, keď sa neviem vyjadriť :D
a nepoznám nikoho, v kom by mandarínky neevokovali Vianoce! a pre mňa ešte aj takým predvianočným je ananás a kokos (aj keď teraz ich dostať celoročne :) )

Reply
avatar
15. decembra 2014, 11:03 delete

osviezovace nepouzivam, len vonne oleje a odkedy som objavila Cranberry od The Body Shop, tak to je pre mna vianocna vona number 1 :)

ak budes mat cas, mrkni sa ku mne na giveaway, mam tam nieco co by sa ti mohlo pacit ;)

Reply
avatar
Michael
AUTHOR
15. decembra 2014, 12:25 delete

Mě mandarinky evokují vždycky Mikuláše =D

Michael
www.ontheleaf.net

Reply
avatar
15. decembra 2014, 19:03 delete

ja mám veľmi rada také tie ovocné vône, mandarínky sú super :)

Reply
avatar
15. decembra 2014, 21:10 delete

ja si všímam aj iné slová, ktoré mi lezú na nervy a toľkokrát ich vo vetách prepisujem na to, aby som ich do druhej vety dala zase..:/Anglické slová sú kapitola sama o sebe, najmä keď ich pomerne dosť používam v bežnom živote, ale za to by som bola na blogu podľa mňa zlynčovaná tak si na ne dávam obzvlášť pozor :)
Inak ananás bol síce aj u nás vždy taká špecialitka na Vianoce ale spája sa mi akurát s Piňa Coládou :)) pila som ju asi len 3x v živote ale keď sa povie ananás napadne ma :)

Reply
avatar
15. decembra 2014, 21:11 delete

ja tiež preferujem vonné oleje ale neviem, kde ich kupovať :/ nikde som nenašla ten ,,pravý" Vianočný :(

Reply
avatar
15. decembra 2014, 21:13 delete

jj bez nich a Kinderka :) to nie je Mikuláš :)

Reply
avatar
15. decembra 2014, 21:13 delete

ja to mám rozdelené - ovocné na leto, mandarínku na zimu :)

Reply
avatar
16. decembra 2014, 9:11 delete

Tuhy make up som ešte neskúšala, bojim sa že by sa mi z neho narobili šupiny, nevysušuje? Lebo mne sa robia šupiny takmer z každého :( ale to krytie sa mi teda, že pozdava

Reply
avatar