Ehm, zamyslime sa takto pred koncom roka nad ženskými nevýhodami:)Stojím vám predvčerom v sprche a tak ako každý večer, pozerám sa na výber mojich sprcháčov, študujem si nadpisy a len tak stojím a premýšľam oničom. Hovorím si, že je fascinujúce, že ženské sprcháče sú väčšinou biele, so zlatým, ružovým..a pánske sú tmavé, šedé, zelené.. A k tomu napríklad moja kúpeľňa je šedá a tmavé farby mám fakt rada - takže je veľká šanca, že keby nejaká firma útočila na moje srdce so šedou bola by pravdepodobne úspešná. 

Ale poďme ďalej - ženské vône sú väčšinou jemné, sladké, vanilkové, a pánske sú buď svieže, alebo drevité, cédrové. A zase - väčšina mojich vôní od Jo Malone je napríklad drevitá a v mojej zbierke parfémov je to tak 50/50 medzi reálne ťažšími skoro až pánskymi vôňami a jemnými pudrovými. Takže ak by firma urobila šedý obal s drevitou vôňou pravdepodobne by to u mňa vyhrala.

A potom som si zrazu sadla v sprchovom kúte a začala som študovať tie balenia trochu precíznejšie. A došla som na dve veci. Pánske výrobky sú zvyčajne multifunkčné - sú aj na tvár aj na telo, alebo niekedy na vlasy a telo. 

A teraz - sme len náchylnejšie na marketing, že si kúpime tisíc výrobkov alebo si len myslíme, že chlapi majú menej citlivú pleť a je jedno, či si dajú na seba? Súdiac z mojej domácnosti - manžel a aj tatino majú rovnako citlivú pokožku ako ja, takže verím, že je to len o tom marketingu. 

A na záver môjho dumania som došla ešte na jednu vec - prečo sa na ,,ženských" výrobkoch nepíše, že sú pre ženy, ale na pánskych sa píše, že sú pre mužov? 


Nemám na tie otázky odpovede a ani nečakám, že sa vyriešia, skôr vám len chcem napísať a poradiť - nenechajte sa obmedzovať obalom. Ak nemáte radi jemné, vanilkové vône zalovte kľudne bez hanby medzi pánske vône alebo sprcháče a užite si vôňu, ktorá sa vám páči a urobí vás šťastné. Zcela úprimne v tomto článku - podľa mňa tento Dove Hydratation Balance vonia miliooooooooooooooooooooonkrát lepšie ako akýkoľvek športový Adidas sprcháč. Je svieži, fakt príjemný a používam ho aj na moju citlivú tvár a som úplne ok. Cítim sa po ňom brutálne sviežo, čisto a nabudene. 

A na druhú stranu manžel ako atopik z času na čas siahne po tomto Dove Silk Glow - pretože je brutálny hydratujúci a vôbec pokožku nevysúša. Jasné, že väčšinu času používa lekárenské mydlá, ale verte mi, niekedy si chcete dopriať ,,luxus" niečoho voňavého a toto je ok. Prekrásna elegantná čistá vôňa, krásne hustý sprchový gél, ktorý pokožku obalí, prečistí a hydratuje.

Tento Silk Glow je inak fakt pekný mix klasického čistého Dove s akoby nejakým parfémom, alebo niečím veľmi príjemne elegantným. Tak len, nech je pre vás rok 2018 rok, kedy si budete vyberať podľa vône a nie obalu, lebo žijete len jeden život :) škoda obmedzovať sa tým, čo si niekto na marketingu myslí, že je správne.

A čo vy? Používate niekedy niečo pánske? Alebo vaša polovička niečo dámske?
Previous
Next Post »