Objem objem objemVlasový objem je taká cool vec! Po zdravých vlasových končekoch je to hádam druhá najžiadanejšia 
vec, akú si ženy môžu želať. Ak máte krátke vlasy tak je ten objem podľa mňa ešte vcelku ľahko dosiahnuteľný, ale čím sú dlhšie, tým je to väčší a väčší problém.

Mne osobne objem vždy urobia dve veci - suchý šampón a Sea Salt sprej. Máme tu však jeden problém - považujte ma za blázna, ale o oboch som niekde pred milióoooon rokmi čítala, že dlhodobé užívanie vlasom nerobí dobre a preto ich používam v obmedzenom množstve. Ak to bol hoax, tak mi prosím dajte vedieť, nech nežijem paranojou a nech si efekt týchto výrobkov viem užívať pravidelnejšie. 

No a keďže bežné drogériové výrobky podľa mňa namiesto objemu vlasy mierne zmastia rozhodla som sa hľadať v iných vodách. Alebo som teda až tak dlho nehľadala, pretože viem, že Nanogen jeden taký na svojej stránke má, a otázka času bola, kedy pribudne na moju poličku :) Inak ak nepoznáte Nanogen, veľmi radím zoznámiť sa - hlavne ak vás trápia nejaké vlasové neduhy - sú absolútny majstri na vypadávanie vlasov (lekármi odporúčané produkty) a na ich stránke momentálne prebiehajú vianočné zľavy. Bohužiaľ ich výrobky nie sú úplne najlacnejšie, takže každé euro dole je to veľkou výhodou.


No ale späť k spreju :) Na stránke majú Root Boost, čo je ľahučký a voňavý sprej, ktorý slúži na zhrubnutie vlasov a dodanie ich objemu. Ja moc to zhrubnutie teda našťastie nepotrebujem, ale ten objem sa veru hodí. Samozrejme, že mám um pri sebe a nečakám zázraky - to sú pre mňa čerstvo vyfúkané vlasy, vtedy mám toľko objemu, že by som najradšej polovicu ubrala. Ale skôr na druhý/tretí deň hľadám pekné nadvihnuté vlasy. 

Sprej obsahuje keratín, prírodnú morskú soľ a upokojujúci niacinamid - čo vyzerá ako trojka, ktorá nielen sľubuje, ale aj robí. Okrem zloženia ma zaujala ešte jedna vec - niektoré zložky sa v spreji aktivujú teplom, teda sprej slúži nielen na objem ale aj na ochranu pri fúkaní vlasov. To pre mňa bola vcelku dôležitá informácia, ktorá mi vcelku dosť pomohla pri rozhodovaní, pretože je to pre mňa pri používaní o jeden výrobok menej. 


Ďalšia výhoda spreju je, že sa dá používať na vlhké ako aj suché vlasy. Ja ho používam aj aj a výsledok vidím vždy.
Ak ho používam na mokré vlasy - nastriekam ho po celej dĺžke vlasov - od korienkov po končeky a následne vlasy vyfénujem. Vlasy sú krásne prevoňané, lesklé a úžasne objemné (to je vtedy, kedy by som polovicu objemu kľudne posunula susede)

Ak ho používam na suché vlasy - tak si sprej len nastriekam do dlaní a nanesiem ku korienkom vlasov. Vlasy si rukami akoby pošuchorím s tým, že to robím v predklone. 

Sprej má teda tri hlavné výhody - jednak dodá vlasom objem, jednak ich nezaťaží a jednak vlasy spevňuje. Nie je to teda ako drogérkový výrobok, čo možno urobí nejaký efekt a tým to končí - úlohou tohto spreja je rovnako objem ako zhustenie. 


Sprej je teraz v akcii za 15 €, takže ak vás trápia riedke, jemné, neobjemné vlasy - lacnejšie to už nebude. Ja používam sprej cca mesiac a pol a mám minutú cca štvrtinu, takže jedno balenie máte podľa mňa na straaaašne dlho.

A čo vy a objem? Máte ho? Ako si ho vytvárate?

Previous
Next Post »

5 komentárov

Pre písanie komentárov
Monica Noir
AUTHOR
16. decembra 2017, 12:56 delete

Vyzerá skvelo! Škoda že mojim vlasom morská soľ neprospieva, ináč by som ho už mala :D

Reply
avatar
16. decembra 2017, 16:43 delete

Taky bych ho potřebovala. Sea salt sprej používám svůj doma vyrobený a suchý šampon od Aussi je nejlepší. Jinak mně hodně pomáhá i maska ze skořice, medu, rakytníkovýho a kokosovýho oleje. Vždycky mám pak krásně nadýchaný vlasy.

Reply
avatar
17. decembra 2017, 8:38 delete

Ten som neskúšala takže ďakujem za dva super tipy :)

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
18. decembra 2017, 9:09 delete

S tým suchým šampónom je to pravda, ja mám síce dosť mastné vlasy ale zároveň trpím na suchú vlasovú pokožku a lupiny. A ak častejšie používam suchý šampón, tak je pokožka ešte viac presušená a viac sa tvoria lupiny.
Takže s tým opatrne :)

Reply
avatar