Tehotné - bio či nebio?


Keď som zistila, že som tehotná, zrazu sa na mňa začalo hrnúť neskutočné množstvo informácií, z ktorých sa veľmi ťažko filtruje. Čo môžem jesť, čo nemôžem, čo môžem používať a čo by som nemala..Zrazu mi príde, že ideálny scenár by bolo presťahovať sa do lazov, zavrieť sa do nejakej bio bubliny a iba tak, by som mala zaručené, že ja a bábätko budeme v poriadku. No, povedzme si, tak sa asi žiť nedá :) Takže v zásade sa na to snažím ísť selským rozumom, nič nepreháňať a z ničoho sa nezblázniť. Celkom tomu inak napomáha moja robota, pri ktorej nemám čas pozorovať sa :) takže myslím si, že zatiaľ všetko fajn :) čo je inak veľká téma v tomto bábätkovskom svete je to, aké výrobky a koľko chémie si na seba žena ,,môže" dať, aby to bolo znesiteľné. Farbenie vlasov je no-go, lakovanie nechtov tiež (aj keď neviem prečo, napríklad laky Sparitual sú vegánske a prírodné) a dekoratívka a pleťovka sú na samotné napísanie knihy. 

Čo je však zaujímavé, že pokiaľ naozaj chcete vylúčiť chémiu dá sa to a ani nepostrehnete, že sa o niečo ukracujete. Teda, okrem rýchlo míňajúcej sa výplaty, pretože povedzme si pravdu - za kvalitu sa platí. Ja rovnko ďakujem mojej najsamobľúbenejšej stránke https://www.krasnakazdyden.cz/, že som mohla vyskúšať túto paletku, ktorá získava pigmenty z ovocia a zeleniny  a tým pádom je zloženie vegánske, prírodné, bez toxínov a lepku. 


100% Pure je inak značka, ktorú by ste mali poznať, či ste tehotné, alebo nie. Absolútne skvostné výrobky s dokonalým zložením a vyrábané s pokrokovými technológiami. Ja som od nich mala už asi 7 výrobkov a ani na jeden nedám absolútne dopustiť. Trochu som sa bála, či paletka nebude prvé sklamanie, pretože moje doterajšie skúsenosti s prírodnými tieňmi neboli nič moc, ale ufff našťastie testovanie dopadlo nad moje očakávania. Čo je povedzme si pravdu aj celkom žiadúce, pretože paletka stojí 46 €.


Čo sa týka obalu - je to ten klasický tvrdý papierový obal potiahnutý lesklou fóliou. Obal neobsahuje štetec ale obsahuje veľké zrkadlo. Vo vnútri sa nachádza 5 tieňov:

1, rozjasňovač (použiteľný aj ako vanilkový tieň)
2, líčka (super hodiace sa ako tranzičný tieň pri tieňovaní - toto je jediný matný tieň)
3, krásna taupe lesklá farba (moja najobľúbenejšia)
4, tmavohnedá - super použiteľná na večerné líčenie a ako linka
5, tmavofialová - to isté, čo hnedá :)

Všetky farby sú medzi sebou krásne kombinovateľné a v zásade, ak ste ako ja a máte doma 200shades of brown tak zistíte, že na bežné, denné líčenie ste s touto 5 úplne ok. Navyše ma strašne bavilo kombinovať relatívne jednoduché denné líčenie s rôznymi farebnými linkami :) Keby ste chceli dajte vedieť, môžem natočiť video.Pigmentácia a dlhotrvácnosť bolo to, na čom zlyhali predošlé prírodné tiene. Tieto sú pigmentované až až - vážne s tými poslednými dvoma urobíte krásne linky a držia super celý deň. Asi majú zdroj dobrého a silného ovocia :) 
A aby som len nehovorila - tu vidíte všetky farby spolu okrem tmavohnedej :) linka je fialová, na celom viečku mám ten taupe tieň, tranzičná farba sú tie líčka a pod obočím mám rozjasňovač. Celé to trvá asi minútku a neviem ako vy, ale mne sa výsledok fakt páči. 


Takže takto :) ak si potrpíte na kvalitné zloženie a prírodnú kozmetiku, táto paletka je fakt kvalitná, pigmentovaná a farby by som sama lepšie nenamixovala. Ak je vám to jedno, tak je potom 46 € vcelku dosť. Ale poznáte to - v dnešnej dobe si každý nájde to svoje :)

A čo vy a bio životný štýl? Ste proti? Za? A vaše okolie?
Previous
Next Post »

2 komentárov

Pre písanie komentárov
Johanka
AUTHOR
26. apríla 2018, 10:59 delete

Taková lepší Urban Decay paletka ♥. Vím, že sis pochvalovala jejich rpodukty předtím a já si sama sobě slibuju, že až si o prázdninách konečně vydělám, tohle si pro radost pořídím.

Reply
avatar
26. apríla 2018, 14:51 delete

a to ešte pride recenzia na krem, ktory predcil vsetko doteraz :)

Reply
avatar