Spálené? Citlivé? Znudené?


Moje čuchové zmysli prechádzajú v tehotenstve viacerými štádiami, ktoré sa celkom menia. Na začiatku mi nevadilo nič okrem kávy, potom mi začalo vadiť 90% mojich a manželových parfémov a teraz mi už vo všeobecnosti nevadí skoro nič. Čo však platí úplne od začiatku a čo sa nezmenilo je, že preferujem veľmi neutrálne sprchové gély a telové mlieka/oleje. Povedala by som že to mám rozložené  na poličke, že 4 neutrálne a dva voňavé, keď mám ,,špeciálnu náladu". Keďže mi ešte ostáva nejaký čas do konca tehotenstva tak som sa potešila, keď som videla, že Dove má v drogérii novinky, ktoré potešia nejedného milovníka čistých vôní.

A najlepšie na tom je, že potešia nielen milovníkov čistých vôní ale aj ľudí s citlivou pokožkou (napríklad ekzematici). Sprchové gély sú bez mydla, sulfátov a sú jemné a šetrné nielen voči každej (aj citlivej) pokožke.


Ja mám doma dva - jeden je vyslovene pre ľudí s citlivou pokožkou (zelený) a používa ho najmä mj manžel (atopik). Sprcový gél vonia extrémne jemne, čisto, sviežo. Je to presne ten typ vône, ktorý nemôže nikomu vadiť, práve naopak - ako je tá vôňa príjemne jemná a čistá podľa mňa ukľudňuje a pekne pripravuje na spánok. Má príjemnú gelovitú konzistenciu, ktorá sa pekne kĺže po pokožke a čistí ju.


Mojím obľúbencom je ružová verzia, ktorá vonia síce jemne a čisto ale úplne brutálne! Je to akoby vyšší level klasickej Dove vône. Čistá, jemná ale výrazná vôňa. Mydlo rovnako nevysušuje, len pokožku pekne očistí a prevonia.Či už máte suchú alebo citlivú pokožku alebo len preferujete jemné a čisté vône radím jednoznačne vyskúšať. Obe verzie nájdete aj vo forme tuhého mydielka, takže každý podľa svojho gusta. Mne prídu super hlavne teraz na leto, keďže predpokladám, že nejednu z nás opečie slniečko viac, akoby malo a vtedy príde vhod nejaký sprchový gél, ktorý nebude iritovať pokožku, len ju pekne očistí a možno ešte aj navyše ukľudní. 

A čo vy? Aký typ vône máte najradšej? Jemné? Sladké? Citrusové?


Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Kate P.
AUTHOR
11. júla 2018, 21:47 delete

Mně by se líbil spíše ten růžový jako tobě. :) Jinak vůně mám ráda podle nálady, miluji citrusy, ale květy mám také ráda. :)

Somethingbykate

Reply
avatar
Lumi
AUTHOR
14. júla 2018, 10:42 delete

Dokonca aj obal je lákavý, tiež taký čistý ako popisuješ ich vôňu! Kúpila by som tiež :)

Lumi z Recenzie-Kozmetiky

Reply
avatar
17. júla 2018, 9:39 delete

Presne aj ja :) co mi nalada povie, to na seba vecer dam!

Reply
avatar
17. júla 2018, 9:39 delete

ze? pekne to vymysleli!

Reply
avatar