Čo potrebujete na líčenie do školy

Myslím si, že takéto líčenie sa teraz pretriasa na každom druhom blogu, ale základné nevyhnutnosti zopakujem aj ja, možno sa tu nájde medzi vami niekto, koho to jednoducho poteší.
Inak čo sa týka líčenia do školy, naozaj vám baby závidím, že máte internet a rôzne blogy či tutoriály keď si predstavím ako som sa malovala na základnej ja, no je mi niekedy do plaču. Modré tiene, ružové tiene až sa divím, že sa mi k tomu nikdy nikdo nevyjadril, ale no našťastie som nebola jediná. 
Podľa mňa je celkovo dnešný trend smerujúci viac k prirodzenosti, čo je pekné. Nehovorím, že dymové líčenie je zlé ani nič také, skôr sa mi páči, ako pekne vie aj jednoduchá kozmetika zvýrazniť čo je na nás pekné.

Tak ako hovorí nadpis, dnes sa budem venovať tomu, čo ,,potrebujú" na líčenie baby končiace ZŠ a začínajúce SŠ (lebo povedzme si pravdu, vekové hranice sa posúvajú riadne). Uprimne si myslím, že takéto líčenie je super aj pre mňa alebo pre Vás, lebo je jednoduché a pekné. 


 1, Základ všetkého je dobrý pleťový základ, ktorý predstavuje nejaký BB krém. Ja osobne tie drogériové nepreferujem, ale mladšie ročníky majú finančne zložitejšiu situáciu ako ja a preto verím, že si tam nejaký dobrý BB krém nájdu. Výber je naozaj široký stačí len nájsť to, čo Vám vyhovuje. BB krém tvár pekne farebne zjednotí, zakryje malé nedostatky a dodá pleti potrebnú hydratáciu a ochranu. 
2, Ja osobne som zastáncom púdrovania a tak ako make-up si púdrujem aj BB krém. Púder nepoužívam len kvôli zmatneniu ale aj kvôli tomu, aby som si zafixovala make-up a dodala pleti ešte väčšiu ochranu pred prachom a inými nečistotami, ktoré sú vo vzduchu. Čo sa týka púdrov ja osobne odporúčam transparentné púdre, lebo tie farebné mi prídu zbytočne ťažké a transparentný navyše odobere trochu farby make-upu ak je Vám váš letný v zime moc tmavý.3, Ja osobne som bledá ako stena, čiže pre mňa sú líčka proste niečo super extrémne podstatné. V obchodoch nájdete rôzne farby, rôzne silne pigmentované a myslím si, že ak si kúpite nejakú jemnú ružovú nemôžete ňou nič pokaziť.


4, Predposlednou vecou, ktorá by vám podľa mňa nemala chýbať je špirála. Trochu farby a zväčšenia rias dodá očiam úplne iný pohľad. 

5, Poslednou záležitosťou, ktorú treba skrášliť sú určite pery. Popozerala by som sa po nejakom farebnom balzame, alebo jemnom lesku. Lesk alebo balzam má okrem estetickej stránky aj hydratačnú funkciu, čiže zabezpečí, že vás nebudú štípať pery. Ja osobne som mala vždy veľmi rada Watershiny od Maybelline, mali krásne farby a neskutočne pekne sa leskli na slnku.

Tak to je môj zoznam nevyhnutnosti pre vyššie ročníky, čo na neho poviete? Doplnili by ste niečo? Čo z toho ste používali Vy? Keď si spätne spomeniete na tieto časy aj Vás napadajú nejaké absurdity, ktoré ste nosili?
 
 


Previous
Next Post »

20 komentárov

Pre písanie komentárov
Jana
AUTHOR
15. septembra 2013, 8:43 delete

Já bych přidala ještě linku na oči :) ale jinak souhlasím :)

Jane´s colours

Reply
avatar
Nikol
AUTHOR
15. septembra 2013, 10:11 delete

Jak říká Janička, taky bych přidala oční linku :))(

http://nikol-kach.blogspot.cz

Reply
avatar
Arvonka
AUTHOR
15. septembra 2013, 10:12 delete

A ja by som este urcite pridala korektor :)

Reply
avatar
Arvonka
AUTHOR
15. septembra 2013, 10:12 delete

A ja by som este urcite pridala korektor :)

Reply
avatar
Lenka Lienka
AUTHOR
15. septembra 2013, 11:10 delete

áno áno, korektor. Jedna babenka zo 100 nemá v tomto veku problém s pleťou a vyrážkami. Korektor je must-have.

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
15. septembra 2013, 11:54 delete

Hezký článek! :)

Zvu Vás na giveaway: http://thecompany-life.blogspot.cz/2013/09/giveaway-colorful-scarf.html

Reply
avatar
Lexie
AUTHOR
15. septembra 2013, 12:28 delete

Skvelý článok :)

http://just-followyourdreams.blogspot.sk/

Reply
avatar
15. septembra 2013, 18:02 delete

môže byť :) ja som vychádzala z toho, že na základne som si príliš s linkou nerozumela :)

Reply
avatar
15. septembra 2013, 18:03 delete

Super nápad! korektor vlastne aj u mňa patril k prvým veciam vo výbave :)

Reply
avatar
15. septembra 2013, 18:03 delete

Súhlasím, práve v tomto období sa začínajú objavovať a všetci sme ich neznášali (ja ešte stále :)

Reply
avatar
15. septembra 2013, 18:04 delete

Ďakujem určite sa mrknem :)

Reply
avatar
judith
AUTHOR
15. septembra 2013, 22:08 delete

Buenos productos!!
Saludos
http://judithbysucre.blogspot.com.es

Reply
avatar
Mija
AUTHOR
15. septembra 2013, 22:14 delete

Zajímavý blog a pěkný článek, followuji! :)

http://mijacek.blogspot.cz

Reply
avatar
natalylobik
AUTHOR
17. septembra 2013, 17:08 delete

používam BB, špirála musí byť, to je hneď úplne iný človek, loj na pery a aj nejakú linku (nevýrazná keď sa mi nechce, čierna keď chcem vyzerať lepšie) :)

Reply
avatar
Ann
AUTHOR
21. septembra 2013, 8:20 delete

Já už středníkončím, takže si mohu dovolit i něco výraznějšího :D :D Každopádně...myslím,že takovéto nenápadné líčení je doškoly ideální. Přijde mi hloupé, když holky kolem 15ti s dokonaloupletí používají třeba make-up s kompletním krytím:-/

Reply
avatar