Prečo majú mydlá obdĺžnikový tvar?


Viete čo sa mi strašne páči? Ponuka ručne robených prírodných mydiel. To je hádam najzaujímavejší sortiment, aký si človek dokáže z kozmetiky vybrať. Jednak existujú hádam všetky tipy vôní, aké si dokážete predstaviť (kokos, čokoláda, vanilka, pistácia, mandľa, jahoda, čerešňa a potom také tie divné mixy kafé latté, čučoriedkový sen..:) a potom to vizuálne kráľovstvo! Jednofarebné mydlá, viacfarebné, so vsadenými trblietkami, vsadenou škoricou, peelingové s makom.. Proste ak máte radi mydlá – určite si to svoje nájdete. A nielen to svoje ale ešte aj jedno pre každého člena rodiny, ktoré bude na mieru a presne podľa jeho chuti.


Môj posledný úlovok je zo stránky https://quirkysense.sk/ ktorú ste už na mojom blogu mohli vidieť pri recenzii najsamúžasnejšej sviečky, ktorá bola tu:klik. Tentokrát to teda nie je sviečka ale ručne robené mydielko od spoločnosti Vintage Candella, ktorá pochádza z Lotyšska. Na stránke ponúkali 6 vôní a ja som si vybrala mne srdcu najbližší kokos.

Keď je niekde kokos, proste nie je o čom a víťaz je vždy jasný. Tento kokos bol navyše zmiešaný s vanilkou takže to bol jednoznačný win win. Čo uznáte na diaľku aj vy je to, ako mydlo krásne vyzerá. Páči sa mi tá popretkávaná hnedá, vyzerá to pekne a elegantne.

Čo absolútne nikdy nechápem je, prečo robia tie mydlá obdĺžnikové. Keď už je niečo hand-made mohlo by to byť robené aj prakticky a tak aby sa to človeku dobre používalo. Také tie klasické socialistické mydlá sú ,,tvarované“ a sedia v ruke úplne super a pohodlne. Tieto štvorcové sú síce pekné na oko, ale držia sa neprakticky a človek čaká, kým sa vyoblia do požadovaného tvaru. Mydlo sa mi našťastie zaoblilo do týždňa, takže potom išlo frfľanie bokom a ostala len radosť z dobrého výrobku.
Okrem vizuálnej a voňavej stránky sa mi na mydielku strašne páči ešte jedna vec a to výsledný efekt na pokožke. Pokožka je po použití jemná a hladká, taká nafufňaná. Zvyčajne totiž bývam po mydlách suchá a pokožka je jemne pnúca ale po tomto mydle cítite, že je prečistená a zároveň hladká. Pekný výsledok :) Ja aj pleť sme spokojné :)Mydielko zoženiete na stránke https://quirkysense.sk/ za cenu okolo 4 €. Keď už na stránke budete vrelo radím popozerať si tie sviečky, lebo za mňa stále platí, že sú to najlepšie sviečky aké som kedy mala a ich pálenie je úplne iný level :)

A čo vy? Čo hovoríte na obdĺžnikové tvary mydla? Je vám to jedno alebo tiež máte radi tie socialisticky oblé? 
Previous
Next Post »

4 komentárov

Pre písanie komentárov
Jane Hepburn
AUTHOR
2. mája 2017, 20:25 delete

Jééj! Ja mám všelijaké takéto výrobky veľmi rada. Kokos je pre mňa takisto jasná voľba (a taká kombo kokosu a čokolády, ooo mňam). A s tým tvarom mydla naozaj súhlasím :D

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
2. mája 2017, 21:10 delete

Jeeej toto je vážne pekné :) tiež mám rada rôzne mydlá, naša známa vyrába domáce z kozieho mlieka (iba to znie zle, ale voňajú nádherne), takže u nás rozhodne vedú tie :) no a s tvarom súhlasím aj nie - nemusím mať vyslovene socialistickú lodičku, ale zaoblené hrany rozhodne áno - potom je jedno či je obdĺžnik alebo srdiečko :)

Reply
avatar
3. mája 2017, 1:57 delete

Je ho naozaj radost používať :)

Reply
avatar
3. mája 2017, 1:58 delete

Kozie mydla podla mna môžu byt uplne super! Ja zbožňujem kozie výrobky takze tvoje mydielko musí byt super :)

Reply
avatar