Ako sa stať hipsterským hostiteľom


Na meniny som od svokrovcov dostala darčekovú sadu Manufaktura a ako som spomínala na blogu bol to fakt super darček. Ja som vyskúšala niečo nové a navyše som mala námet na blogový príspevok. Svokra teda nelenila a o pár mesiacov nám pribudol doma ďalší Manufaktura balíček - tentokrát však v celku netradičnej verzii. Dostali sme sadu Svieža Uhorka, ktorá obsahovala sprchový gél a uhorkový sirup. 
Nekozmetický fanúšik by si mohol povedať - uhorka? V kozmetike? Fuj! Ale ja som si povedala, konečne vyskúšam niečo nové a ešte k tomu netradičné! Radosť teda veliká a samozrejme som sa hneď pustila do testovania. Teda..Skoro hneď :)


Testovať sprchový gél bolo vcelku jednoduché :) Tam je to o tom, či sa vám vôňa páči alebo nie a čo to s pokožkou robí. Mne sa vôňa zapáčila hneď, pretože je podľa mňa veľmi svieža a nezvyčajná. Je super či už teraz na jar alebo aj na leto, keď vám budú vadiť ťažké výrazné vône a budete hľadať skôr niečo jemné a neobťažujúce. Sprchový gél vonia reálne ako uhorková voda - čiže sviežo a uhorkovo.
S pokožkou nerobí nič špeciálne :) akurát ju prevonia. Na obale sa píše, že sa môže použiť aj ako šampón, ale túto verziu som neskúšala. Ja som rada, keď si vlasy rozčešem s maskou nie to s 2v1 výrobkom :)

Môže to byť inak fajn výrobok pre vašu polovičku, tým zväčša stačia 2v1 veci :) a vôňa je vcelku neutrálna a svieža čo ocení každí chlap!


Testovanie sirupu však nebolo také rýchle a ani nadšené. Doma sme mali totiž niekoľko zlých skúseností s uhorkovými variáciami, preto sme potrebovali trochu odhodlania.

1, zlá skúsenosť bola, keď som chcela byť ako všetci v amerických seriáloch a robila doma uhorkovú limonádu. Alebo rozumej vodu s uhorkou. Ako to chutilo? Ako voda vypláchaná s uhorkou.

2, zlá skúsenosť bola, keď mi doniesol uhorkovú limonádu obchodný partner v práci, ktorá chutila ako uhorkový šalát bez korenín.

3, zlá skúsenosť bola, keď som si párkrát dala uhorkovú limonádu v meste, lebo je to strašne in - a za tú vypláchanú vodu s uhorkou som zaplatila 5 €.

Takže nie, nemala som chuť moc chutnať tento elixír, ale náhoda ma presvedčila :) Pred pár týždňami som cez víkend robila tabboulah a ostala mi doma mäta s ktorou som nemala nič robiť. Nasekala som teda mätu do čajníka zaliala studenou vodou a čuduj sa svet, žiaden zázrak sa nekonal. Na linke však na mňa zažmurkal uhorkový sirup a v tom momente bola mňamka na svete! Mätovú vodu som doliala sirupom a vznikla z toho extrémne dobrá uhorková limonáda, ktorej sa odvtedy neviem nabažiť. Vynikajúca, svieža, nesladká, chutná - presne taká je. Ideálna na celé leto, pretože je osviežujúca, hydratujúca a chutná zároveň.


Sirup stojí okolo 5€ a ak sa vám nechce vyrábať si vašu home-made verziu je to fakt super vecička. Sprchový gél stojí o euro viac a uhorková vôňa je naozaj príjemné osviežujúce spestrenie!

A čo vy a uhorkové limonády alebo domáce sirupy? Kupujete si ich alebo robíte doma?

Previous
Next Post »

12 komentárov

Pre písanie komentárov
4. mája 2017, 8:15 delete

S okurkou jsem měla jejich micelární vodu a velká spokojenost.

Reply
avatar
Johanka
AUTHOR
4. mája 2017, 9:15 delete

Téda, okurkový sirup bych si ráda zkusila :)!

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
4. mája 2017, 9:58 delete

To som prekvapená, že sa ti uhorka v kozmetike zdá ako novinka, lebo čo si ja pamätám, tak odmalička som ju videla všade :D krémy, odličovadlá, make-up... bohužiaľ mi v kozmetických výrobkoch veľmi nevonia :-/ ale po sirup si možno skočím... sirupy mám rada, doma síce nerobíme, ale máme veľa známych, čo robia všetky možné tak vždy sa nám niečo ujde :) najradšej mám bazový :)

Reply
avatar
4. mája 2017, 15:06 delete

Ja mam v hlave freemana uhorkoveho a potom dlho dlho nic :) ale budem viac experimentovať na uhorkovom trhu ked sme sa teraz takto pekne skamarátili :)

Reply
avatar
Anonymný
AUTHOR
4. mája 2017, 17:42 delete

ja si pamatam, ze ked sme doma supali zive uhorky, tak mamina si vzdy tie supky davala na tvar/plet...ako masku...boli plne uhorkovej stavy a bez akejkolvek chemie...:) J.

Reply
avatar
Zuzanka
AUTHOR
4. mája 2017, 18:43 delete

Ja uhorkové limonády teda môžem! Sirup musím kúpiť :)

Reply
avatar
5. mája 2017, 15:00 delete

Uhorka musí skvelo voňať, určite by som túto líniu rada vyskúšala. :)

Rebelliouslily

Reply
avatar
7. mája 2017, 8:20 delete

Ja som toto inak nikd nerobila :) videla slm to vzdy v amerických filmoch ale nikdy mi to nenapadlo :) ale zachvíľku bude uhorková sezóna tak vyskúšam :)

Reply
avatar
8. mája 2017, 14:56 delete

Potom budes vazne nadšená :)

Reply
avatar
8. mája 2017, 14:57 delete

Podla mna aj ostatne výrobky z línie musia byt rovnako super :)

Reply
avatar